Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с Алфа 156 (парно,климатроник ....)

  1. #1

    Default Проблем с Алфа 156 (парно,климатроник ....)

    Здравейте, както си карах и изведнъж спря радио сд-то. В последствие установих, че е спряло парното, часовника, осветлението в купето (до огледалото за задно виждане и над задните врати плафоните), след натискането на бутона за външна темперетура няма никаква реакция, след като се загаси колата километража се нулира( показва 0.0 км), вътрешен кръг, климатроник. Няма да откажа предложения. Проверих бушоните, но са наред. Остана да я карам на електричар, но преди това реших да ви попитам. Може да е нещо елементарно. Благодаря предварително.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Колега на мен това ми се случи преди месец. Проблема беше в кабел зад касетофона за 5 лева всичко е наред. Успех!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  3. #3

    Default

    кой кабел по-точно? (при мен са 5-6). Благоадаря.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Това ми го установи ел. техник, замерва се и се установява. Казах ти колко ми струваше, не се скъпи чак толкова става въпрос за 5-10 лева.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  5. #5

    Default

    Разбрах. Мерси и в понеделник я карам на чичо доктор електричар

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by gedive View Post
    Това ми го установи ел. техник, замерва се и се установява. Казах ти колко ми струваше, не се скъпи чак толкова става въпрос за 5-10 лева.
    Нищо не разбрах освен че са ти взели 5 лв.
    Какъв е този кабел зад касетофона ,захранващ ли?
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Абе няма такъв кабел...
    Така се казва, нали все някакви пари трябва да вземе за смяната на бушона.
    Към колегата с проблема - освен бушоните на основното табло има още няколко, които стоят по-нагоре - погледни и тях внимателно.

    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Абе няма такъв кабел...
    Така се казва, нали все някакви пари трябва да вземе за смяната на бушона.
    Към колегата с проблема - освен бушоните на основното табло има още няколко, които стоят по-нагоре - погледни и тях внимателно.

    Успех.
    А защо си мислиш че преди да отида на майстор не бях погледнал всички бушони, все пак сме българи и обичаме да се ровим по колите си за щяло и нещяло!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  9. #9
    започва да се пристрастява syrdjon's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Козлодуй
    Age
    40
    Posts
    39

    Default

    Аз преди време имах същия проблем, работеха ми само фаровете, проблема се оказа в горния ред бушони, както каза колегата Ilko Ivanov и аз рових зад касетофона но там нямаше нищо а и според мен ако е кабел да е замирисало провери ги пак тея горните бушони, не помня точно кой бушон беше .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •