Results 1 to 7 of 7

Thread: Започва ремонта на моята 156

  1. #1
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default Започва ремонта на моята 156

    Колеги от понеделник започва ремонта на моята красавица.След дълго мислене и гледане на няколко коли по българско и немско и смятане реших да оправям моята 156.
    Намерих кола донор от която да взема двигател в много добро състояние,купих си и всички ремъци,ролки и свещи,всичко рикамби ориджинале,изпаднаха ми от един магазин тук в Солун на много добри цени ако някой се интересува мога да му дам цени,пример свещите ги взех 105 евро.
    Така,обаче има малка разлика в двигтела,значи той си е от 156 2,0 като моя,но моя е 2001 година а донорския е 1998,моя е със селеспийд а донорския си е с ръчка.Майстора човек на който имам доверие,разбира от Алфа,сервиза му е Алфа,Фиат и Ланча,до преди няколко години имаха и магазин за италианските марки казва че няма проблем че двигателите са различни по година на производство и че работата ще стане.Аз обаче заради лошо минало с друг сервиз си имам едно наум,та седя и си мисля дали наистина ще стане.
    Вие какво мислите,ще стане ли работата,ще се наложи ли и нещо друго да се сменя по колата?
    Благодаря колеги!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Взимай от донора само железата. Електрониката нали си остава твоята, не би трябвало да имаш проблеми.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Здравей, колега!
    Моята е 2001 тодина и сменях бутала, продадоха ми бутала за преди 2001, буталата на по-стария мотор са 2мм по-високи и полата на самото бутало за по стария двигател е по-голяма. Това знам със сигурност.
    Ако сменяш целият двигател предполагам, че няма да имаш проблеми по отношение на захващането за купето и монтирането на скоростната кутия.
    А относно компютъра на колата знам, че има различни модификации на компютрите през годините, не знам каква им е съвместимоста с различните модификации на двигателите, но просто ти го пиша за информация.
    Сложил съм ти и една снимка на старо ново бутало, износеното е за новата модификация 2,0 ТС а новото за старата модификация на 2,0ТС, преди 2001.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 23112009(002).jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Взимай от донора само железата. Електрониката нали си остава твоята, не би трябвало да имаш проблеми.
    Само желязото взимам колега.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Има малки разлики по желязото но няма да е проблем като го сменяш целия, най много да не ти работи датчика за ново на масло (ако твоята е имала) при старите няма място за датчика на картера.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Колеги най после е готова моята 156!
    Двигатела с малко зор пасна и сега колата е ОК,дано е вярна поговорката ,,Бързата работа срам за майстора",защото процедурата се позабави и да си кажа бях се доста притеснил,даже мислех да сменям майстора.,,Новият" двигател поне засега работи перфектно,никакво тресене,много безшумен и върви може би по-добре от предишния а имам и цели 5 коня одгоре.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  7. #7

    Default

    Айде честито тогава
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •