Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: проблем с климатроника

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default проблем с климатроника

    Сажалявам за поредната подобна тема , но прочетох всичко относно климатрониците и пак не мога да разбера следното:
    след пускане на климатроника на режим "AUTO" от към двигателя се чува едно прещракване(предполагам , че това е включването на компресора), след което вентилатора не трагва и отново се чува щракване(след не повече от 3-4 секунди).Този процес се повтаря докато е включен климатроника, а в купето не духа студено.
    Доколкото аз разбирам компресора се зацепва и после отново се изключва. Предполагам , 4е е защото вентилатора не се включва.
    Прегледал сам всички бушони и релета-здрави са.
    Моля , помогнете! Ако се повтаря темата моля да ме извините!
    Благодаря предварително!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    изключва ти от пресостат високо понеже не ти тръгва вентилатора, провери го дали е в ред
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Абсолютно същото е и при мен и найстина не работи първата скорост на вентилатора. Сега сам в позиция изчакване края на отпуската на електротехника.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    ако правилно сам разбрал не ти вкл. вентилатора зад радиатора които е. а вътре ти духа ама не е студено. компресора вкл. и изкл. поради много причини ,видях и коментара на колегата, но при мен го правеше при недостиг на фреон(а като не ти духа и студено е напълно и възможно да трябва да се допълни). ако мислиш да го допълваш се обади на този номер 0886400207 НИКИ. работи добре и невзима скъпо.... Успех
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by monigt
    компресора вкл. и изкл. поради много причини ,видях и коментара на колегата, но при мен го правеше при недостиг на фреон
    Възможно е и от това да включва и изключва компресора, но не и след 3-4 секунди
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Когато ми загрее колата на около 90 градуса ми се включва първа степен и ако много е загряла , например при много страмни изкачвания и фоорсиране се включва и втора степен. В такъв случай пресостата ли да проверя или вентилатора се командва от друго място при включване на климата и не загряла кола? Ако не достига фреон няма ли въобще да не се включва компресора, защото при мен си цъка през 2-3 секунди и спира само когато изключа климатроника. Има и още нещо-когато колата загрее и се включи вентилатора при около 90 градуса пак пускам климатроника и отново сащото цъкане през 2-3 секунди. Това значи ли , че вентилатора не получава сигнал от климатроника за да се включи и ако е така откъде получава сигнал?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Аз съм от Пловдив , а този Ники да не е от София , щото маи скоро нямам път натам?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    оффф ненам при колите как е понеже не съм се интересувал пък и аз ненам климатик на мойта но по принци вентилатора на кондензатора се управлява от пресостат, който се монтира на входа на кондензатора или пък по яката глезотийка е регулатор на оборотите на вентилатора в зависимост от налягането на кондензация различни обороти на вентилатора и така, иначе колега провери дали има и фреон в системата
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    а откъде има вероятност този фреон да се е загубил и въобще има ли разход на фреон по принцип и дали това е нормално?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Фреон може да ти изпуска откъдето се сетиш Дано нямаш пукнати тръби, че ако са ти алуминиеви е малко скъпичко. При мен беше от разни гумички по съединенията, от иглите и рд. такива. Разход на фреон не бива да има, но не е изключено. По принцип,ако не ти бачка пресостатът, няма да включи вентилаторът и може да ти избие фреонът от високото налягане. Ако не бачка само вентилаторът, ефектът е същия

    Най-добре си я закарай на специалист! Един преглед струва 10-ина лева,но ако продължиш да пускаш така климатика, може и да окотиш компресора, та той също струва някой лев
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Мерси за савета , но именно щото има "големи специалисти сам на това дередже. От един та на друг и в краина сметка се оказа , че пичовете не могат да открият , 4е едно реле е изгоряло. Това беше преди де , но сега незнам
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    все пак ще ида на диагностика , но не сам много оптимист
    все още на съм попаднал на свестен майстор за каквото и да е
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    Аз съм от Пловдив , а този Ники да не е от София , щото маи скоро нямам път натам?
    Абе нали "Серво Кинг" е пловдивска фирма колега??
    Ако не те приемат там ела във варна -ще те уредя във Варненския им клон.
    Днес имаше 1 черна шуменска 155 ца при тях.
    Ето ти малко инфо :Адрес: Пловдив 4023, ул. Напредък 1, пк. 67
    Телефони: 032966740
    Факс: 032966739
    E-mail: servoking@carrier-transicold.bg
    Уеб сайт: www.carrier-transicold-europe.com
    Отрасъл: Хладилници
    Дейност: Сервиз за хладилници за всички видове транспортни средства и климатици за автобуси
    Фирмата извършва сервиз за хладилници за всички видове транспортни средства /от пикап до тир/ и климатици за автобуси.
    Фирмата разполага със сервизи в София - тел: 029734212 и Варна - тел: 052504834

    И като дойда в Пловдив ще си търся бирата от теб
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    ...Дейност: Сервиз за хладилници за всички видове транспортни средства и климатици за автобуси
    Фирмата извършва сервиз за хладилници за всички видове транспортни средства /от пикап до тир/ и климатици за автобуси. ...
    Е 155-иците в тази категория ли ги слагат - 'от пикап до тир' - или към автобусите спадат

    Пардон за офтопикчето
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15

    Default

    ако проблема е само в невключването на перката, то при първоначално като включиш климатика трябва да започне да ти духа студено в купето и компресора да ти се изключи след поне 30-40 секунди, ако времто навън е студено даже и след 1 минута
    след което може да започне да се вкл/изкл на по 2-3 секунди

    но ако при първоначално пускане ти се изключва компресора след 2-3 секунди има няколко варианта

    1-ви запушена е системата след пресостата и се получава прекалено високо налягане, поради което и системата изключва
    2. при включване на компресора, налягането в системата пада прекалено много и поради тази причина изключва, това се оправя с допълване на системата със съответният газ
    3 проблема да е електрически, примерно лош контакт на някоя връзка и при преминаването на силен ток, връзката се награвя и престава да протича ток, след малко пак прави връзка и така

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •