Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Тфт Лсд монитор и смущение при подаване на ток от запалката

  1. #1

    Default Тфт Лсд монитор и смущение при подаване на ток от запалката

    Здравейте колеги 3 дена вече се ровя във форума и не мога да намеря отговор на моя въпрос...
    Значи имам си едно СД (куче марка), но съм доволен ... и от много време исках да си взема някакъв монитор който да свържа към него..
    Взех един евтин монитор/тв за кога и го свързах към аукс-са на сд-то..всичко добре,но когато колата не е запалена и зарядното за лсд-то е в запалката има смущения..когато запаля колата смущението преминава в свистене и при подаване/отнемане на гаста съответно се усилва и намалява...това го прави само когато зарядното на лсд-то е в залаката пробвах да му дам ток от др. место..(за целта пуснах един разклонител от вкъщи до колата, сложих зарядното(адаптора) на лсд-то и никакви смущения нито при изгасена нито при запалена кола.
    Сега въпросат ми е от къде да пусна ток за лсд-то за да няма смущения..казаха ми че имало вариант да извядя 2-ра запалка която да е вързана примерно за контактния ключ на колата или директно към акомулатора и съответно да има бушон...посаветвайте ме моля какво да правя...мераклия сам голям скоро даже ще го вградя...
    забравих да напиша,че колата е от подписа
    Благодаря ви предварително
    Last edited by doomy; 22-02-2011 at 18:44.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Мини през някой електротехник да го види.С 1-2 кондензатора ще се оправи работата
    МЕТАН

  3. #3

    Default

    а по въпроса с втората запалка някакви мнения видях,че имам кабел с постоянен + от клаксона,който е бил извеждан някога от предишен собственик като си мисля и че радиото ми е закачено за клаксона.Как разбрах ли? ами може и да се баркам(не сам на ти с жиците) , но днес исках да преместя сд-то и тоя въпросен кабел не беше изолиран добре и се докачи до шейната на сд-то и изгоря бушона на клаксона при което спря и радиото.. та кажете какво мислите по въпроса с извеждане на 2рата запалка ще се получи ли номера да изчезнат смущенията

  4. #4

    Default

    колега аз преди имах същия проблем и го вързах направо към cd-то взех си плюс от ремоот контрола и минуса от cd-то и като си е вклъчено си работи и телевизорчето а иначе можеш и от плуса на cd-то незнам дали е правилно така да се прави но при мен беше така

  5. #5

    Default

    колеги единия проблем с бръмченето в колоните се оказа лоша маса на сд-то...остава другия проблем с виенето като се запали колата...това го прави САМО когато поставя чинчовете..четох в нета,че мога да пробвам да замася чинчовете и да видя дали проблема е от това.Утре ще го пробвам, но ако се окаже от това как да реша проблема със замасяването директно да тегля една жица за маса от чинча и да го вържа някъде или има друго решение Дано се окаже това..

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Твърде възможно е и кабелите ти да са фалшиви.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7

    Default

    пробвах да дам маса на чинчовете - ефект = 0
    какви кабели да взема,който да са хубави,че да го реша тоя проблем...само и единствено на аукс го прави това "виене"....
    Last edited by doomy; 25-02-2011 at 18:02.

  8. #8

    Default

    някой да има идеи някакви кабели ли какви ли да права за да се махне това "виене" при запален двигател в синхрон с оборотите което прави САМО когато е на аукс... ?

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Мен ме притеснява малко и това...

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    ...Значи имам си едно СД (куче марка)...
    Може то да вади смущения по канала.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    а кабелите откъде и как си ги пуснал ?
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  11. #11

    Default

    относно сд-то, да куче марка е обаче няма абсолютно никакави смущения, нито на тунер, нито на сд, нито на юсб, нито на мемори картата, няма смущения дори когато самото тв работи включено към запалката без да е сложен аукс кабела...след като сложа аукс кабела и се почва.....

    ---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    а кабелите откъде и как си ги пуснал ?

    в какъв смисъл от къде...кабелите..той всъщност е 1 кабел от едната страна стандартен стерео жак, а от другата са 2 чинча съответно мисля,че бяха предни и задни колони (цвета на чинч буксите червена и бяла).
    Самите кабели съм ги прекарал през таблото,зад сд-то, нагоре зад врътките за парното и излиза през единия въздуховод, но ме съмнява да е това причината,защото пробвах и с някакъв др кабел дето уж бил хубав,който беше свободно пуснат от сд-то направо към тв-то и пак същото....
    относно кабелите за сд-то не съм го връзвал аз, карах при електричар ли как им се вика да ми върже радиото и до колкото видях самото сд е вързано към клаксона на колата..
    Last edited by doomy; 26-02-2011 at 13:12.

  12. #12
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Пробвай с кабелчета да вземеш захранване направо от буксата на CD-то. И двете устройства да взимат + и - от едно и също място.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #13
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    аз преди доста време имах проблем с един кастофон сони и след монтирането на една черна кутия(много малка)от друг стар кастофон проблема се оправи само трябва да се сетя кво имаше вътре,но за 0.50ст. във всеки един магазин за ел.елементи ще ти помогнат(помня че го сложих на + и филма приключи)
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  14. #14

    Default

    ахаам еми колега ще се радвам да кажеш каква е тая джаджа между другото възрах тв-то към + кабел от клаксона и го направих да минава през бушон и кошче on/off и сега нещата са по-добре,пак го има това виене, но е в пъти по-слабо от преди
    скоро ще снимам да ви покажа какво сътворих аз
    поздрави на всички

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    МЕТАН

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •