Results 1 to 10 of 10

Thread: Странни звуци и шумове от ДВГ

  1. #1

    Default Странни звуци и шумове от ДВГ

    Вече почти свикнах с нехарактерните звуци ,които периодично чувам докато си карам ,но някои определено ме притесняват.Не мога да ги локализирам точно и ще ги опиша ,ако някой се е сбъсквал с това да ме насочи в правилна посока. ..........1.Понякога когато карам по павирани улици се чува звук все едно е откачена кората под мотора и се влачи-продължителност на звука между 2 и 5 сек............. 2.Когато я запаля ,в ляво където е скоростната кутия се чува подобен на драскане или ромолене звук(мн. странен за описване)по скоро драскане който ту затихва ту се усилва ,когато позагрее изчезва ,натискането на съединителя не оказва влияние на звука ,оборотите при празен ход също,в движение не мога да го доловя ,може да не го чувам.Продължителност 10-15 мин.понякога отсъства........ 3.Когато подам газ се чува някакво виене ,локализирам го някъде около ремъците ,колкото по- високи са оборотите се усилва и то.Не съм обърнал внимание дали го имаше преди(изглежда като нормално ,но не съм сигурен).При работа на празен ход не се чува.Мисля ,че не е турбото, не съм много сигурен,масло не гори,но е омаслен маркуча за въздух който влиза в двигателя.Това виене е постоянно .............4.Мимоходом ще спомена маслената помпа и проскърцването на предницата,скърцането на задната седалка при сядане.
    Last edited by lordliness; 21-02-2011 at 11:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вече почти свикнах с нехарактерните звуци ,които периодично чувам докато си карам ,но някои определено ме притесняват.Не мога да ги локализирам точно и ще ги опиша ,ако някой се е сбъсквал с това да ме насочи в правилна посока. ..........1.Понякога когато карам по павирани улици се чува звук все едно е откачена кората под мотора и се влачи-продължителност на звука между 2 и 5 сек............. 2.Когато я запаля ,в ляво където е скоростната кутия се чува подобен на драскане или ромолене звук(мн. странен за описване)по скоро драскане който ту затихва ту се усилва ,когато позагрее изчезва ,натискането на съединителя не оказва влияние на звука ,оборотите при празен ход също,в движение не мога да го доловя ,може да не го чувам.Продължителност 10-15 мин.понякога отсъства........ 3.Когато подам газ се чува някакво виене ,локализирам го някъде около ремъците ,колкото по- високи са оборотите се усилва и то.Не съм обърнал внимание дали го имаше преди(изглежда като нормално ,но не съм сигурен).При работа на празен ход не се чува.Мисля ,че не е турбото, не съм много сигурен,масло не гори,но е омаслен маркуча за въздух който влиза в двигателя.Това виене е постоянно .............4.Мимоходом ще спомена маслената помпа и проскърцването на предницата,скърцането на задната седалка при сядане.
    Лекарството е Металика на макс. Иначе повечето от тия арии ги слушам и аз и на моята, и на още една, която съм карал... Аз им казвам фирмени звуци по каталог

  3. #3

    Default

    Без да се сърдите ама изкупуват желязото по 0.60 лв.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вече почти свикнах с нехарактерните звуци ,които периодично чувам докато си карам ,но някои определено ме притесняват.Не мога да ги локализирам точно и ще ги опиша ,ако някой се е сбъсквал с това да ме насочи в правилна посока. ..........1.Понякога когато карам по павирани улици се чува звук все едно е откачена кората под мотора и се влачи-продължителност на звука между 2 и 5 сек............. 2.Когато я запаля ,в ляво където е скоростната кутия се чува подобен на драскане или ромолене звук(мн. странен за описване)по скоро драскане който ту затихва ту се усилва ,когато позагрее изчезва ,натискането на съединителя не оказва влияние на звука ,оборотите при празен ход също,в движение не мога да го доловя ,може да не го чувам.Продължителност 10-15 мин.понякога отсъства........ 3.Когато подам газ се чува някакво виене ,локализирам го някъде около ремъците ,колкото по- високи са оборотите се усилва и то.Не съм обърнал внимание дали го имаше преди(изглежда като нормално ,но не съм сигурен).При работа на празен ход не се чува.Мисля ,че не е турбото, не съм много сигурен,масло не гори,но е омаслен маркуча за въздух който влиза в двигателя.Това виене е постоянно .............4.Мимоходом ще спомена маслената помпа и проскърцването на предницата,скърцането на задната седалка при сядане.
    Колега по т.2 мога да направя едно предположение:Съединител,или лагера или притискателя е дал фира
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Без да се обиждате ама с такива обяснения кои какво чул да се определят проблеми по колата е малко смешно и несериозно.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Без да се обиждате ама с такива обяснения кои какво чул да се определят проблеми по колата е малко смешно и несериозно.
    И ти не се обиждай но огромна част от проблемите се определят по несвойствените звуци.Компа едва ли ще ти каже ,че ти трака предницата или ,че се е откачило гърнето. И като се замисля наистина от няколко дни не слушам музика -слушам алфата.Като се постопли, ако още сме в движение ще я прислушам обстойно и ще ви светна.
    Last edited by lordliness; 22-02-2011 at 00:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    И двете каляски ако ги карам без музика,излизам все едно съм бил надрусан с лекарства.Слуха ми се е изострил до ниво на аудиометрична апаратура
    За това пускам макар и тихо нещо да дрънка иначе не е полезно за нервната ми система
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8

    Default

    Добре,а имате ли обяснение защо Либра 2,4 жтд 135 коня на същите 11 години и дявол знае колко км има доста по-малко "каталожни" шумове от всички алфи с 2,4 136,които съм чувал? Дали само защото е Ланча, или аз попадам все на музикални алфи?

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    И двете каляски ако ги карам без музика,излизам все едно съм бил надрусан с лекарства.Слуха ми се е изострил до ниво на аудиометрична апаратура
    За това пускам макар и тихо нещо да дрънка иначе не е полезно за нервната ми система
    При всичко друго което съм карал схемата е- чувам -локализирам-анализирам-проверявам -отстранявам причинителя на шума.При тази кола това не работи!!Чувам какво ли не -още само не ми е проговорила.Ще карам докато сдаде багажа тотално, тогава не може да сбъркаш ,дано пораженията са минимални.Това с влаченето на кората беше върха -не може да го объркаш с друг звук-спрях залегнах отдолу,за радост на околните,кората си беше на място.Вече и доста често(въпреки студа )карам с отворени прозорци-чува се по добре а шумоизолацията на купето е страхотна(може би не случайно )
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Добре,а имате ли обяснение защо Либра 2,4 жтд 135 коня на същите 11 години и дявол знае колко км има доста по-малко "каталожни" шумове от всички алфи с 2,4 136,които съм чувал? Дали само защото е Ланча, или аз попадам все на музикални алфи?
    Попадаш на такива Алфи.Аз пък повечето пъти като съм спрял някъде веднага чувам Ланча /не всички/,но повечето са като Алфите/136к.с./
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •