Results 1 to 5 of 5

Thread: Ще Ви бъда много благодарен ако някой каже....

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Ще Ви бъда много благодарен ако някой каже....

    Здравейте,

    от известно време се интересувам от покупка на ALFA 33. Прочетох почти всички коментари и мнения по въпроса които сте дали, както и доста други. В момента съм почти сигурен че това ще е автомобила който ще купя но все пак имам Два въпроса:

    1. Колата изглежда в мн. добро състояние и е края на 92 г. Мисля че е 1,7 двигател. Моля насочете ме къде да и направя пълна диагностика преди покупка /но все пак такива които разбират/ за да ми кажат какво и има или няма.
    2. Колко струва такава диагностика и ако някой знае такъв сервиз в района на Младостите, Дружба ще е най добре.
    3. Колко струва преден и заден амортисьор и колко би ми излязла смяната примерно като начало на предните с труда.

    Еми това е, ще Ви бъда искрено благодарен ако някой може да помогне, както и да стана и аз един от притежателите на тази марка
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    За диагностика близо ти е Вантотрейд цената е 20 лв. но аз мисля че е по-добре да я докараш на бат Бобо в Лозенец/не ти е толкова далеч/цената е същата но......

    Бобо 0888 232 484
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Днес рзгледах обстойно колицата - Alfa 33, 93 г, 1,7 двигател 16 V, ABS, климатик, чисто нови гуми, лети джанти, ел стъкла абе всички екстри.
    Леки забележки по външен вид. Сега обаче по същество -
    човека каза че колата е обслужвана във Вантотрейд винаги .

    Предните амортисьори са за смяна и там са му казали че имат по 100 лв бройката.

    Климатика има нужда от зареждане - колко ли ще струва?

    Ще я заведа на човека на който ми дадохте телефона. Въпроса е ако наистина той каже че двигателя e добър заслужава ли си да се вземе предвид горните екстри и забележки???? НЯМА ГАЗ.
    Цената е около 2100-2200 лв
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ако колата е добра и има само тези забележки мисля че за тази цена е прекрасна,е зависи какво имаш предвид под забележки по външния вид иначе амортесьори не е задължително да си взимаш от Ванто.Закарай на Бобо да я види и закачи на диагностика и после решавай
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Вече говорих с Бобо - ще я водим там да я прослуша. Обаче човека каза че е само по двигателите - окачването трябва някъде другаде.

    Наистина ако някой знае свястни /не е задължителрно да са много добри/ предни амортесьори да каже от къде и колко че сега ми казаха 176 лв на бройка + 50 лв за смяната им демек 400 лв което ми е доста.

    На собственика са му казали в Италсервиз 100 лв на бройка май ще ходя да питам вярно ли е и колко ще вземат за труд.

    Все пак ако някой е сменял или знае ще му бъда благодарен че иначе не ми се взема колата и да хвърля още 500 лв /че и гърне трябва да се смени - 60-70 лв/ че ще ми излезе вече доста солено.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •