Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: не може да вдигне 200 алфа 156 1.8 тс

  1. #16
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    За протокола, колата с какви гуми е? Щото ако са някой големи валяци...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #17

    Default

    То при над 150 става важно дали имаш и кора под двигателя ако трябва да влизаме в детайли.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    То при над 150 става важно дали имаш и кора под двигателя ако трябва да влизаме в детайли.....
    Никой не спомена и евентулно задръстения катализатор

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Това е добре, ама като имаш предвид че максималната скорост по каталог е 208 на двулитровия двигател /чел съм и за216 че го дават, но в български сайтове, а твоята не е и нова/.
    Колега, няма такова нещо! Погледни си книжката какво пише в нея.
    Ето 'талянеца какво е написал за неговата си кола (която той правил)


    P.S. Ако смяташ, че някой "форумен капацитет" е по-запознат и от 'талянеца за техническите характеристики на автомобила му, това вече е друг въпрос.

    По темата, определено, за да не може да направи 200, колата си има проблем - споменати са множество, включително и това, че и колата не е първа младост. Една добра диагностика може да каже доста неща, но тя не изчерпва всички причини и затова си трябва доста добър сервиз, за да се търси проблема.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    гумите са 195.65.15 и имам кората под двигателя,утре ще чистя дросела и моторчето поне да спре да клати оборотите на празен ход
    Last edited by totii; 16-02-2011 at 23:42.
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  6. #21
    майка ми си ме харесва... vata13's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bulgaria.sofia
    Posts
    11

    Default

    определено имаш нещо неработещо в норма,колега.никакъв проблем не и е на колицата да вдигне 200,че и да ги задържи)само гледай да е на хубав път и да няма вятър
    159.5 та поред алфа...

  7. #22
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Поръчкай я малко на място, ако замирише на яйца, значи катализатора си е заминал.
    Друг е въпроса показанията на скоростомера колко са вярни, моята даваше около 5-6км/ч разлика при скорост от 100км/ч. Пробвай с ГПС да замериш, само дано не се изненадаш още по-неприятно, щото обикновенно скоростомерите показват повече.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #23
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Да дам и аз така мисля,че показват повече-талянеца е дал за моята 203kh. а аз на два пъти съм я пробвал подчти пълни километража? Вярно замерванията бяха само по показанията на километража нямах gps тагава.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  9. #24

    Default

    И без това ще си на магистралата по добре с хронометър и по колчетата е най точно.Няма значение с какви гуми си и колко ти показава стрелката.Единствено си гледай оборотите да не заминат в червено.Знам че тези двигатели имат проблем с мазането на високи обороти и не обичат кофти масло.Дано гумите да са ти добри за тези скорости че зимните не се хвалят с голямо сцепление.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  10. #25
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by totii View Post
    с висока скорост карам единствено на магистралата и то много рядко,за 8 години имам само един фиш за разлика от много други шофьори при условие ,че постоянно карам в софия
    Има разлика между това кога как караш и колко пъти са те хващали, че караш така.
    Имам един познат, дето 1 акт има през живота си, за репатриране с паяк в София. Това не пречи обаче да кара като пълен ненормалник...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  11. #26
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    И без това ще си на магистралата по добре с хронометър и по колчетата е най точно.Няма значение с какви гуми си и колко ти показава стрелката.Единствено си гледай оборотите да не заминат в червено.Знам че тези двигатели имат проблем с мазането на високи обороти и не обичат кофти масло.Дано гумите да са ти добри за тези скорости че зимните не се хвалят с голямо сцепление.
    то и оборотите са едва до 5800 наи мтого до 6000 на пета, да не говорим за 7000 че тях нямам шанс да ги достигна.
    Last edited by totii; 17-02-2011 at 13:24.
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by totii View Post
    то и оборотите са едва до 5800 наи мтого до 6000 на пета, да не говорим за 7000 че тях нямам шанс да ги достигна.
    ГТВ-ми е 1.8 и точно на 6000 rpm си постига 200км на 5-та предавка,съотвено не ги достига много бързо но съм 1.8 мотор а и ГТВ-то тежи пък и карам с 17-ки.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #28
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    ГТВ-ми е 1.8 и точно на 6000 rpm си постига 200км на 5-та предавка,съотвено не ги достига много бързо но съм 1.8 мотор а и ГТВ-то тежи пък и карам с 17-ки.
    то 6000 ги правя но трябва да е по нанадолно на равно много трудно да не кажа невъзможно, но ще видя утре да ми замерят компресията на двигателя
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега, махни катализатора. И аз ей така както ги правех лесно, изведнъж на 185 почна да умира. Махнах го и сега пак си стига 210 по ГПС 225 по километраж.

    Другия вариант е да го извадиш и да го измиеш хубаво с препарати за да паднат налепите от питата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    колега просто за протокола и аз да пиша..намери си друга тема за дискотиране
    достигането на 200 км/ч би трябвало да те вълнува на подходящите и безопасни неща.
    не го приемай като мъмрене, това че за 8 години имаш само един фиш не означава че може да стане нещо лошо. никой не е застрахован с коли на по 10-12 години.
    аз въпроса ти..провери си дебитомера.
    аз лично сменях ламбда преди седмица и ми направиха нова настройка на оборотите, заедно с адаптацията.

    сега колата върви много по-добре.
    това е от мен ...и умната!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •