Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: 147 - дизел или бензин

  1. #1
    Младши алфист kickey's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    20

    Default 147 - дизел или бензин

    Здравейте!

    Интересно ми е да разбера и други мнения по въпроса, в така поставените ни цени на горивата, коя би била по-добрата инвестиция - Алфа 147 дизел или бензин (и кой двигател).

    Като се има предвид, че на пазара добрите дизеловите коли са малко и са по-скъпи, а бензиновите са доста повече и изборът е по-голям кое бихте избрали?

  2. #2
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  3. #3

    Default

    През 2 седмици излиза такава тема във форума и всеки път се повтаря едно и също, много има изписано и много ще ти е полезна търсачката.
    Успех!
    Абе бензина си е бензин

    http://clubalfaromeo.com/forum/searc...archid=1705432 глей колко матрЯл
    Last edited by danniel; 15-02-2011 at 13:15.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Пич чети, има доста писано!
    Как може, някой да ти каже каква кола да си купиш...всеки с различно мнение. щом сам неможеш да решиш по-добре на автобус

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5
    Младши алфист kickey's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    20

    Default

    изчетох:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=55054&page=9

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=35

    и още няколко свързани...дали не ползвам търсачката


    Конкретно ме интересуваха повече мнения от собстреници на 147. Аз не съм "разбирач" и мога да си го призная (пък и то се вижда ).
    Не очаквам някой да ми каже купи си дизел или купи си бензин, мога и сам да реша и за момента избора ми клони към дизел.

    Проблемът ми идва от там, че досега не съм поддържал дизелова кола и не съм карал кой знае колко такава. И двете неща - марката и двигателя - са нови за мен. Преди години ако си заслужаваше да се дадат повече пари за дизелов двигател, поради по-ниския разход и по-евтините цени на нафтата, то сега при "изравнени" цени на горивата заслужава ли си да се инвестира в дизеловия двигател? Трябва ми по-скоро градска кола за София, която няма да се кара кой знае колко...по 40-50 км на ден, а знам, че дизеловия двигател се купува за да се кара...да се каеа доста

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Здравей, колега!
    Действително - половината форум е тема: Бензин или дизел. Дори и да не ползваш търсачката, щеш-нещеш, все на такива теми попадаш. На мен лично вече ми се повръща от тях.

    И тъй на въпроса - аз, като отявлен бензинист, те съветвам: купи си дизел... Ти така и така вече си решил, вземи си 1.9 и си свиркай. Нафтичката е два и пеесе, гориш седем на сто, кво значение има дали е в града или на село? Дизела си е дизел...

    Разгледай хубаво раздела, но не онези теми със споровете бензин-дизел, а онези с проблемите ... Сам ще си отговориш.

    Успех

  7. #7
    започва да се пристрастява koleff's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    luxemburg
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Привет,
    аз от личен опит да си кажа,в монета карам бензин но с удоволствие бих я сменил за дизел
    А следващата задължително е дизел дали Жулиета дали друга.
    Ако разликата в двете не голяма като цена аз клоня към дизела

  8. #8
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това зависи (ако изобщо има валидни критерии) от това, колко, къде и как ще се кара.
    Ако говорим за икономия:
    Градско на къси разстояния - бензин
    Предимно градско на средни и по-дълги разстояния - метан/газ.
    Над 65-75% извънградско - дизел.
    Това поне на теория де... щото аз Лада на бензин карах, сега карам Алфа дизел (маршрута същия почти) все с около 10/100 градски разход

    Всеки случай на 147 икономията да не ти я изяде окачването... колата иска кинти не само в бензиностанцията.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #9
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    Поддръжката на самия двигател (за дизела говоря) не трябва да те притеснява , при навременно обслужване с качествени консумативи мърка като коте и върви много , както вече ти писаха окачването може да глътне доста финанси , но това няма общо с въпроса ти. От финансова гледна точка с горивата ако не слагаш газ , дизелът е по-доброто решение. От мен имаш глас за дизела Успех
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by kickey View Post
    Здравейте!

    Интересно ми е да разбера и други мнения по въпроса, в така поставените ни цени на горивата, коя би била по-добрата инвестиция - Алфа 147 дизел или бензин (и кой двигател).

    Като се има предвид, че на пазара добрите дизеловите коли са малко и са по-скъпи, а бензиновите са доста повече и изборът е по-голям кое бихте избрали?
    Колега, я виж тука едно интересно мнение, извадено от друга тема ...

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=108

  11. #11

    Default

    Двата поста на spe4elist къртят, а първия му направо изчерпа темата

    П.П Между другото и аз повърнах като прочетох отново такова заглавие, сега се възстановявам.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  12. #12
    Младши алфист duchko's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    16

    Default

    Твърдо ЗА дизела ! Преди 3-4 месеца и аз си взех 147-ца супер доволен съм от нея, зареждам и 50-60 лева нафтичка и я забравям , буквално забравям кога съм сипвал последно.Разходи от рода на 5-6 градско и да ти ги говорят не им вярвай. Моята лично 8.5 л. бара градско , което пак не е много... дори и нафтата да е по-скъпа едно е 8.5л. градско ,друго е 12-13.... кел файда, че по-евтин бензина, аз именно за това си взех дизел ,щото предната ми беше бензинка и се мъчеше смело да ме разори....

  13. #13
    Младши алфист kickey's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    20

    Default

    Май без да си искам съм започнал явно вечния спор за дизел/бензин, НО не това ми беше идеята - извинявам се официално, на всички повърнали, с болки в главата и т.н.

    Ще търся дизел пък дано е бил гледан

    Мерси за насоките!

  14. #14
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Колега от мен 1 + за дизела!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  15. #15
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by kickey View Post
    Май без да си искам съм започнал явно вечния спор за дизел/бензин, НО не това ми беше идеята - извинявам се официално, на всички повърнали, с болки в главата и т.н.

    Ще търся дизел пък дано е бил гледан

    Мерси за насоките!
    Извинението се приема, до следващият нов юзър, хвърлил око на иконата "Алфа Ромео"...

    Дано да попаднеш на дизел, който освен да са гледали, а и обслужвали Ако има възможност, преди кешовицата, го закачи на диагностика, да не се окаже после, че са го "гледали" 500 000 + км ...

    Успех

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •