Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 102 of 102

Thread: Дино - Alfa Romeo 33 1.7 16V

  1. #91
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Сега ти схванах мисълта. Но при диното имаш две неизвестни. Фабрична мощност която я знаеш само на хартия и загуби които също не ги знаеш. Знаеш само измерената мощност на колелата. Респективно на всякъде е прието за предно предаване да се прибавят 15% от измерената мощност на колелата.
    ТОЧНО !!!!!
    следователно единствената цифра която ти върши работа от диното са конете измерени на колелата.
    ако е сравнително нова колата, може да се вземат данните от производителя , които са мерени на двигателя по SAE стандарт , както е направено в сайта на ротортест и да направим някакъв извод за загубите в трансмисията.
    точка

  2. #92
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз съм присъствал на мерене на 2, 3 коли сток. И като се прибавят 15% си излизат заводските данни. Това са все различни коли и 15те % си докарват и на 4-те заводските параметри. Така, че няма какво да се спори. Казах го и още в началото на темата. Шаси диното е средство за тунинг. Не за измерване на заводски данни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #93
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ТОЧНО !!!!!
    следователно единствената цифра която ти върши работа от диното са конете измерени на колелата.
    ако е сравнително нова колата, може да се вземат данните от производителя , които са мерени на двигателя по SAE стандарт , както е направено в сайта на ротортест и да направим някакъв извод за загубите в трансмисията.
    Е да ама европейският стандарт е по Din ,а американският е Sae и има разлики и то очевадни.

    И в крайна сметка всички смятахме и неможахме да достигнем измерените от Крис 129/132 конски сили с 15% загуби???????

  4. #94
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Смятам се за предизвикан винаги готов! Точно Тони ми потвърди че колата е 115 коня Явно 15 часа на диното просто са били нужни на Тони да настрои колата а ти пак нищо не си разбрал
    Добре, за приетата ръкавица се радвам, ще е интересно сравнението
    Обаче колкото и да ми се плезиш, пак не съм съгласен за начина на смятане на процентите
    Тони хубаво е казал 115 коня, но го питай как се смятат, има някакво объркване, понеже не са вашите 118 дето ги смятате
    Смятането става чрез изхождане от предположения повер на мотора за база, от него се вадят 15% = повер на гумите
    И излиза 121 И Тони смята така, не знам защо ти е споменал 115 обаче.

  5. #95

    Default

    мици, пак си в грешка
    аз пък говорих с един инжинер от www.rotrex.com, който потвърди моите съмнения.
    компонентите на загубите са най-вече от обороти и въртящ момент
    при положение, че ние не променяме оборотите, то тази компонента няма да се промени
    а промяната на компонентата от въртящият момент няма да се промени в пъти


    ако хипотетични използваме една и съща drivetrane система на двигател с мощност 100 к.с. и двигател 1000к.с. според вашата логика на диното ще имам измерени съответно 78к.с. и 780 к.с.
    та това според вас вярно ли е
    Last edited by голямата риба; 18-02-2011 at 10:34.

  6. #96
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Добре, за приетата ръкавица се радвам, ще е интересно сравнението
    Обаче колкото и да ми се плезиш, пак не съм съгласен за начина на смятане на процентите
    Тони хубаво е казал 115 коня, но го питай как се смятат, има някакво объркване, понеже не са вашите 118 дето ги смятате
    Смятането става чрез изхождане от предположения повер на мотора за база, от него се вадят 15% = повер на гумите
    И излиза 121 И Тони смята така, не знам защо ти е споменал 115 обаче.
    а най-добре нищо да не се смята, а само да се гледа мощността на колелата. като гледам графиката на колегата Zm - 90 коня на колелата , 150 на двигателя. то излиза че се е изгубило едно пунто в трансмисията.
    точка

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    караш една бангия на надин. там ти казват - даваме ти 400лв, обаче трябва да приспаднем от тях 10% данък примерно. взимаш чисто 360лв.
    сега по твоята логика ако умножим 360 х 1,1 ще получим 400 , е да ама се получава 396 . това са просто 110% от 360
    Колев това не е моята логика
    ти се опитваш да ми я препишеш

    и не си ми отговорил на въпроса
    разликата ДДС-ли е?

  8. #98
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    процента е част от нещо и сам по себе си няма стойност. 10% от 0 лева колко са.

    аз казах че ддс-то не е уместен пример щото това е данък добавена стойност. имаш числото Х + 20%от числото Х.

    тука е точно обратното. примерно получаваш заплата по фиш 1000лв. от нея ти удържат 10% здравни и пенсионен. колко си плучил чисто
    точка

  9. #99
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Малий, каква тема!
    Я къде бил купона!?
    Да уточниме!
    Дино теста има смисъл главно:
    Преди и след , каквото човъркаме по колата.
    Да видиме, какви сме ги надробили.
    Загубите между коляновия вал и валяците на стенда са от доста неща и зависят от състоянието на лагерите, смазките, конструкцията на трансмисията, та дори от сходимостта на колелата.
    Как се изчислява мощността на мотора, от получената на валяците!?
    Цялата гьорултия идва от тук!
    Няма да е за първи път, когата една гилдия си изчислява по напълно нелогичен принцип, но понеже има преди и след, а двете са в пряка зависимост, то грешната по принцип функция дава задоволителни резултати.
    Мериме примерно 103 коня на валците и приемаме , че загубите са 15%. И това са загуби, които текат от коляновия вал към валците, а не на обратно.
    Това е задачка за учениците в 4-ти клас.
    На коляновия вал имаме Х коня.
    Х минус 15% отХ е равно на 103 коня.
    Колко е Х.
    Х - 0.15 х Х = 103
    Х(1 - 0.15) = 103
    Х х 0.85 = 103
    Х = 103/0.85
    Х = 121.18
    Математически, това е правилния резултат, което не пречи и по грешния начин да се вижда какво става. преди и след ремонта.
    Ще дам пример.
    Имах един възрастен колега, с който щяхме да стигнем до бой, защото твърдеше, че 13,6-13.8 е най-доброти напрежение за динамото и , че при 14.2-14.4 се презарежда акумулатора и той извира.
    Имаше репутацията на добър майстор и само за това разчоплих въпроса.
    Уреда му, с който е работил цял живот, просто показваше 0.6 волта по-малко и той винаги си ги е настройвал на 14.2-14.4!
    Като му го казах беше разбит и цяла седмица само за това си говореше. Трябваше му време, за да разбере заблудата си, която на практика никога не му е пречела и е точно като шестте страници тука!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #100
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    компонентите на загубите са най-вече от обороти и въртящ момент
    при положение, че ние не променяме оборотите, то тази компонента няма да се промени
    а промяната на компонентата от въртящият момент няма да се промени в пъти


    ако хипотетични използваме една и съща drivetrane система на двигател с мощност 100 к.с. и двигател 1000к.с. според вашата логика на диното ще имам измерени съответно 78к.с. и 780 к.с.
    та това според вас вярно ли е
    Ей пак ще излезеш най-запознатият
    Само мога да ти кажа, че при случая със 780-те коня, загубите могат да се приемат за близо 2 пъти по-малки но пак зависи.
    Всичко е на база практически измервания на сток коли от всякакъв "калибър мощност" и извеждане на съответните изводи за загубите.
    Не знам дали си гледал обратен рън на дино, там само се отчитат инерционни, хидравлични загуби и нищожна част от загубите от триене, понеже трансмисията се върти само от собственият си товар.
    И графиката спрямо оборотите е нелинейна, прогресивно покачващи се загуби спрямо обороти.
    Представи си какво е триенето при макс мощност в един диференциал примерно, който при що годе силна кола може да кипне маслото за броени минути до 120-тина градуса и то при положение, че корпусът му е алуминиев оребрен и топлоотдава при високата скорост на движение много.Доста киловати двигателна мощност са нужни да се превърнат в топлина чрез триене за да се отдели такова количество топлина.
    Така че там при 1000-та коня може да има и 10% загуби на мост, може и по-малко.

  11. #101
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а най-добре нищо да не се смята, а само да се гледа мощността на колелата. като гледам графиката на колегата Zm - 90 коня на колелата , 150 на двигателя. то излиза че се е изгубило едно пунто в трансмисията.
    Колкото и да е странно, наистина изчезват много коне в трансмисията и гумите, това по принцип казано.
    Това дино Димспорт от което е графиката е много точно откъм преизчисляване на конете на мотора, така че това което е излязло като изчислена мощност на мотор е много вярно, така казват хора много навътре в материята.
    Та и това дино е май единственото в страната, което изчислява мощност на вала.

    Относно смятането на коне на мотора чрез процент загуби от тази на гумите, ами полезно е, понеже може да се сравняват различни мотори на различни коли, били те с един или два двигателни моста.
    А че е нормално да има заложена грешка до 5% при сравнението е ясно, но все пак е предостатъчно добър начин за съпоставяне на един мотор спрямо друг като тунинг, при положение че друга практическа възможност няма.
    Last edited by ICI; 18-02-2011 at 22:07.

  12. #102
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    Колкото и да е странно, наистина изчезват много коне в трансмисията и гумите, това по принцип казано.
    Това дино Димспорт от което е графиката е много точно откъм преизчисляване на конете на мотора, така че това което е излязло като изчислена мощност на мотор е много вярно, така казват хора много навътре в материята.
    Та и това дино е май единственото в страната, което изчислява мощност на вала.

    Относно смятането на коне на мотора чрез процент загуби от тази на гумите, ами полезно е, понеже може да се сравняват различни мотори на различни коли, били те с един или два двигателни моста.
    А че е нормално да има заложена грешка до 5% при сравнението е ясно, но все пак е предостатъчно добър начин за съпоставяне на един мотор спрямо друг като тунинг, при положение че друга практическа възможност няма.
    Мдаа и освен това съм мерил поне 3-4 коли които на това дино и на динапака показват абсолютно еднакво с разлика +/- 1 кон
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •