Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Относно 146-ца

  1. #1

    Default Относно 146-ца

    Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
    Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една .
    При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
    Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Този проблем с ламбда сондата, дебитомер и т.н. се среща при всички марки автомобили, а не е специфичен за Алфа. Просто се водят консумативи и след определен пробег трябва да се сменят. Свещите наистина са скъпи оригиналните /пробег 100хил км/, ама има заместители по 80-90лв комплекта. За диагностика на електрониката питай bobo, той ще те оправи. Всяка кола втора ръка си крие рисковете и малко избора е на късмет. Успех.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default !

    и моите щях да ги сменям щото сам на 105 000км. ама като ги свалих са си ок. инаге ги намирам по 45 лв от вносител . пише :golden log ;i ;magnet mareli ;, четири полусни незнам колегата каде ги е гледал по 90лв.
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default Re: Относно 146-ца

    Quote Originally Posted by ivanov_km
    Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
    Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една .
    При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
    Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.
    Тук пише най различни неща. Азпреди една година моята я взех на 164 К сега съм на 191 К сменялсъм само спирачен маркуч, хидравличен маркуч, предни дискове и накладки и естествено ремъци и гуми, филтри и масло нищо друго. Колата има 8 год гаранция против корозия. Единстрено се оплаквам от разхода на градско 12-13 . Сметките ми показват 28 стотинки на километър със всички разходи. Много хора ще спорят но това показват сметките. Ако намериш кола която да даде по-малка себестойност на километър ще ти кажа, че това е фиат пунто и до някъде сеат ибиса, алфата обаче има други преимущества. Купувай смело.
    146 1.6 TS 01.97

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На боксера свещите са други, на ТС са 8 броя и са малка и голяма, оттам идва разликата в цената. А оригиналните са около 300-400лв комплект
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Бояне, не забравяй че 8в ТС двигателите са с 8 еднакви свещи, само 16в са с малка и голяма и там вярно са по височки цените.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    Бояне, не забравяй че 8в ТС двигателите са с 8 еднакви свещи, само 16в са с малка и голяма и там вярно са по височки цените.
    ти па къде виде осемволтов тс в 145/6
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Да бе вярно че това е раздел 145/6 , ама съм и аз едно говедо
    Нищо поне оспамихме темата на човека

    A и трябва да пиша бе , как се правят 2-3 к мнения като теб и вальо. Хаха
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: Относно 146-ца

    Quote Originally Posted by ivanov_km
    Спрял съм се на Алфа 146 1.8 тс . От прочетенето до тук стана ясно , че относно динамиката и (вървежа) на тези алфи са супер.
    Претиснаваме факта , че почти всички притежатали на 145/146-ци имат проблеми с дебитометри и ламбда сондите. Това ли са слабите страни на тези алфи защото тяхната подмяна изобщо не излиза евтина , като сложим и евентуална подмяна на свещи става една .
    При покупката ако колата се вкара на една пълна диагностика във "Ванто" , до колко може да се установи деиствителното състояние на колата и колко ще струва това.
    Имам в предвид компресия на цилиндрите , ламбда сондата , геометрията на колата , дебитомера ако е възможно , състоянието на дюзите и др. да не изброявам.
    брех как се спря - май не си чел темата за цени и ремонти по 145/6
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Стига сте го разочаровали човека, много добре се е спрял, стига да случи на свястна. Аз на мойта 146-ца съм сменил ремъци, ролки, свещи, масло, филтри, ламбда сонда, всичко за 500-600лв за няма една година. Обаче ако ми попадне 2.0ТС
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Стига сте го разочаровали човека, много добре се е спрял, стига да случи на свястна. Аз на мойта 146-ца съм сменил ремъци, ролки, свещи, масло, филтри, ламбда сонда, всичко за 500-600лв за няма една година. Обаче ако ми попадне 2.0ТС
    е да - ако ти падне кво - виж мойта кочина ...
    3500 за няма 6 месеца от които 1 в сервиз и аз два в чужбина ... да дет се вика по 1166 на месец за поддръжка ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    @vladu
    Това е вече късметът при покупката на кола втора ръка. Кофти наистина, че ти е стъпала така с ремонтите, но все пак съгласи се, че подобни на твоите сериозни аварии се случват доста рядко. Надявам се поне оттук нататък да си караш безпроблемно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    @vladu
    Това е вече късметът при покупката на кола втора ръка. Кофти наистина, че ти е стъпала така с ремонтите, но все пак съгласи се, че подобни на твоите сериозни аварии се случват доста рядко. Надявам се поне оттук нататък да си караш безпроблемно
    баа съгласен съм ... но и ти се съгласи, че нема нужда да лъжем народа, че са кой знае колко убави - после да ни се сърдят ...
    па ша си я карам - чакам само табелата "ВЕЧНО ТВОЯ" за задния джам и да ме разлепят по магазините и сервизите с благодарности
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ти просто има прекалено много горчив опит, според мен. Затова така разсъждаваш. Спомняш ли си, че Вальо беше направил едно изказване относно нашите италиянки и начина, по който стоят нещата около тях. Беше много,много прав човека, но когато става въпрос за подобно скапване на буталата или друг сериозен проблем, тогава вече това няма много общо с марката или модела на колата. Не може да се каже, че всички туйнспарци или пък в частност 2.0 ТС имат ронливи бутала,нали?
    Неслучайно Боян каза 'читава'. Ама като ходиш да купуваш, такива табели 'читава/нечитава' няма разлепени по колите. Трябва да се мъчиш да разбереш сам. таме рпоблемът. Иначе има и друг вариант - отиваш,купуваш нова и си рахат. Там поне дават гаранция за 'читавост'. Причините единици от форума да карат такива мисля, че няма нужда да изтъквам.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Ти просто има прекалено много горчив опит, според мен. Затова така разсъждаваш. Спомняш ли си, че Вальо беше направил едно изказване относно нашите италиянки и начина, по който стоят нещата около тях. Беше много,много прав човека, но когато става въпрос за подобно скапване на буталата или друг сериозен проблем, тогава вече това няма много общо с марката или модела на колата. Не може да се каже, че всички туйнспарци или пък в частност 2.0 ТС имат ронливи бутала,нали?
    Неслучайно Боян каза 'читава'. Ама като ходиш да купуваш, такива табели 'читава/нечитава' няма разлепени по колите. Трябва да се мъчиш да разбереш сам. таме рпоблемът. Иначе има и друг вариант - отиваш,купуваш нова и си рахат. Там поне дават гаранция за 'читавост'. Причините единици от форума да карат такива мисля, че няма нужда да изтъквам.
    много си сериозен ... мислех, че е за фън тука ...
    кват ми се е паднала такава ... да не мислиш, че е имало повече от 1-2 кат мойта за продажба когат купувах - та до там с избора...

    ето сега съм сменил почти всичко - то ша си покаже колко е убава
    колкото до избора на колегата - той няма да се откаже зарад мен или Вальо - па да не му се случва нищо от моите пролеми ... но и място за много оптимизъм не виждам
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •