Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84

Thread: Oблог ne0 VS Pinko

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    и аз така мисля ама ще видим... то и от там произлиза спора че не всичко са килограми и мощност... 159 и Жужа имат много разлики в базите и какво ли не... нод а се върнем към настоящата тема
    Няма какво да се гледа, за мен и сток Qv с сток окачване и гуми пада пък какво ще ми говорите за ТД че и чак някои казват интересно ще бъде, я не се занасяйте...Между подготвен автомобил и сток ако ще и 50 коня да е отгоре...просто на тия завойчета...
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Няма какво да се гледа, за мен и сток Qv с сток окачване и гуми пада пък какво ще ми говорите за ТД че и чак някои казват интересно ще бъде, я не се занасяйте...Между подготвен автомобил и сток ако ще и 50 коня да е отгоре...просто на тия завойчета...
    Е то на Нено 1.6цата не е ли към 200 кончета?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #18

    Default

    Хаха уловката е там че с тея торби цимент някоя може да те удари на някой завой в каската
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    супер ако ти дадеш за мен 1000 - та лева... и разчиташ друг да кара моята кола може и да се съглася
    Нянко, за да е равносилно представянето е редно да ги един и същи човек. Аз поне останах с впечатление че се сравняват колите, а не шофирането. Другия вариант е ти да караш и двете коли ама пак ни стаа щото си мафия и за иледо лева ще шибнея дизеляка нейде нарочно

  5. #20

    Default

    Срещу скромен процент бих се прежалил да карам дизелчето......
    За гумите разбрали ли сте се нещо?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Нянко, за да е равносилно представянето е редно да ги един и същи човек. Аз поне останах с впечатление че се сравняват колите, а не шофирането. Другия вариант е ти да караш и двете коли ама пак ни стаа щото си мафия и за иледо лева ще шибнея дизеляка нейде нарочно
    аре аре... Пинко е "тестпилот на клуба" и много добре си кара... спора кой да кара колите е ясен аз моята си, той колата която си уреди.

    Феро, условията са ясни от самото начало на темата... моята кола е на лице...

    п.с. няма как друг туко така да седне да кара моята кола на писта... това се е случвало на Гиги, Гъзи и Живко а и Мъф

    ops...и тежестите ги има благодарение на мой приятел и фитнес клуба му в Пловдив
    Last edited by ne0; 11-02-2011 at 20:13.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #22
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Опаааа тука е интересно. Та отварям и букмейкърски пункт демек събирам залози, 10% за наща фирма.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Опаааа тука е интересно. Та отварям и букмейкърски пункт демек събирам залози, 10% за наща фирма.
    20лв за Нео ако се гони срещу 1,9тд 90 коня
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #24
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Някоя 145/6 1.9 TD 67 kW давала ли е време на Дракон?
    Твърдя, че 1300 kg/90 к.с.(Алфа 155/145/6) е по-зле дори от 920 kg/75 к.с.(Рунто 75)
    Тия двете дето ги споменавам способни ли са въобще на време близко до 1.15.00(75 сек.)
    Тази година мисля да пробвам с някогашни 75 коня дали е възможна 75-секундна обиколка
    Колата ще я подготвям......евентуално да й остане съединител та после да се добера до сервиз

    Аз викам Пинко ако не се включи в темата до седмица да я коширам, какво ще кажете
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  10. #25

    Default

    Ако караме с едни и същи гуми бих те пробвал и с JTD-то ми ако си натовариш някъв баласт Аз залагам на време от рода на 1.05 с обикновенни гуми с дизела.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  11. #26

    Default

    Аз ше тура на тъмно малко на дизелчето........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post


    п.с. Тъй като сигурно си го написал в бързина и емоция няма да ти се нацупя и ако се откажеш... ПРОСТО МИ Е ЗАБАВНО И ИНТЕРЕСНО а и парата сие пара
    Благодаря ти за великодушието, наистина го написах прибързано и под напора на емоциите

    Но тъй като темата и проблематиката са интересни, а именно: как ще се отразят 440 кг на една кола, предлагам да променим леко регламента.

    Ето какво предлагам аз - тъй като желанието е да проверим как се отразява свръхтеглото, като се изключат променливите величини (умения на водача, подготовката на автомобила, конкретни гуми, окачване, сликове и т.н.), тоест да получим максимално обективни резултати как се отразява допълнителното тегло на един и същ автомобил с един и същ водач на една и съща писта, нека направим следното: на предстоящия Тракдей ти (или някой независим водач) да направи 2 обиколки за време с твоята 145 веднъж празна и олекотена, както си я караш, и веднъж натоварена със 17 торби цимент х 25 кила (общо 425 кг). И после да да видим разликата в постигнатото време. Естествено, ти можеш да караш по различен начин, но пък ние знаем какво време постигаш обикновено на Калояново със своята кола, пък и вярвам, че няма да се опиташ да манипулираш резултатите.

    Аз ще платя цимента (предлолагам, че в района все ще се намери някоя фирма, която да достави до пистата 17 торби цимент), пък после ще дарим цимента на Ицо Стоилов за текущи ремонти на съоръжението. Така цялата акция ще има и лееек благотворителен характер

    Кво ще кажеш?
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #28

    Default

    бе да ти кажя вече ги бях похарчил 1000 лева ама нейсе.

    Аз резултата го знам, защото от доста време всяко нещо в колата се тегли. Та с точно 400 кг над сегашното тегло съм давал 01:06:... на стриийт гуми доста отдавна с друг хардуер и окачване

    Иначе това с торбите с цимент е идиотско тъй като си има подходящи гумирани тежести от фитнес зала.

    Общо взето на моята кола с различни гуми и разпределение на теглото знам какво мога да очаквам в конкретен ден (температура и т.н.) специално на Калояново.

    п.с. Имай на предвид че допълнителното тегло отзад колкото ми взима от ускорения толкова ми дава и сцепление приблизително.... и много по лесен избор на гуми , без да се налага да ги режа и т.н.
    Last edited by ne0; 12-02-2011 at 13:39.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    п.с. Имай на предвид че допълнителното тегло отзад колкото ми взима от ускорения толкова ми дава и сцепление приблизително....
    Моля админите да се сезират, някой е влязал с акаунта на Нено и пише небивалици......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Иначе това с торбите с цимент е идиотско тъй като си има подходящи гумирани тежести от фитнес зала.
    С цимента колата ще има по-висок център на тежестта отколкото ако е с тежести. Това ще се отрази негативно на времето за обиколка...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •