Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Предни ел.прозорзи

  1. #16
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by schoko View Post
    Релето е долу между шофьорските крака и тези на пасажера Там са няколко но незнам кое беше точно Оттам идва цикането при отваряне и затваряне на прозорците
    Mи то там има зелено,сиво(тези две не са)и едно жълто.Вероятно то е.Има и още някакви си кутийки.Една черна една алуминиева и още някаква имаше но не се сещам каква е.Не ми се рови в кашона.Аз съм ги изкарал всичките от колата да не се окисляват от влагата.Зелената и сивата ги няма вече.Продадох ги.Но другите стоят още.Чакат новите си стопани.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Колега а фабрична аларма да имаш с комфорт функция ?
    На мен така пак шофиорския джам на пресекулки се качваше , но ми беше ваден акомулатора ,че си сменях термостата и докато беше студено не си я оправих ,но го забелязах ,че на пресекулки се качва джама.
    И оня ден като се позатопли си я оправих комфорт функцията и джама си е екстра вече....
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  3. #18
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by nasty View Post
    Колега а фабрична аларма да имаш с комфорт функция ?
    На мен така пак шофиорския джам на пресекулки се качваше , но ми беше ваден акомулатора ,че си сменях термостата и докато беше студено не си я оправих ,но го забелязах ,че на пресекулки се качва джама.
    И оня ден като се позатопли си я оправих комфорт функцията и джама си е екстра вече....
    Да имам фабрична аларма,но комфорт функция даже си нямам и на идея какво е това.Поне сподели ти как си си решил проблема.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Комфорт функцията е лятото си отключваш колата в жегата и просто задържаш бутона за откл. и падат всички прозорци
    Имаш отворен прозорец излизаш натискаш бутона за закл. и го задържаш и колата се закл затваря отворения прозорец и тогава се вкл алармата.
    Също така и отговаря точно за това като задържиш копчето за сваляне на твоя прозорец да слезне сам след като го задържиш малко повечко , същото и е за вдигането.
    Но сега как е при 166 не знам , на либрата прозореца до шофиора не мога да ми се вдига сам като задържа копчето.
    На мареа-а на баща ми се вдига , но и той няма фабрична аларма - или по-точно имал е ,но не работи
    Как се пуска комфорт функцията - би трябвало да ти пише в книжката
    За либрата е настикаш бутона за сваляне на джама и го задържаш за 3 сек като и в това време държиш и копчето за откл на колата , после си вдигаш джама и пак задържаш за 3 секунди копчето заедно с бутона за закл.
    И така за всички 4 прозореца и след това си трябва да ти е пусната пак фунцията
    И дано да е тва
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  5. #20
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги дали наистина има някоя Алфа 166 с комфорт аларма и някой пробвал ли е дали по начина на колегата може да сработи и при нас ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Сега прегледах книжката за 166.
    Значи на либрата е с прибиращ се ключ и имам бутони за откл и закл и за багажника.
    На алфа-та с един бутон се откл закл само и един за багажника.
    Още в началото на книжката за либрата за аларма-та си пише задържате бутона за откл повече от 2 сек и се отварят прозорците автоматично. и обратното при закл.
    И по-натам е пояснено при проблеми погледнете секцията ел прозорци - там е написано при сваляне на акумолатор и др такива проблеми - и е написано това дето аз го бях написал.
    За алфа-та пише само ,че предлага сваляне на 2та прозореца предни с задържане на съответните копчета от вратата и се вдига само шофиорския ,без пасажерския.
    И в секцията power windows не пише нищо като за комфорт....
    Last edited by nasty; 18-02-2011 at 18:32.
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  7. #22
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Колеги, малко са старите коли, на които стъклата се движат като на нова.

    Всичко това за правилното подвеждане на стъклото е 300% вярно, вярно е и това, че мъхчето по гумените релси/водачи се износва и стъклото вместо да се хлъзга леко, почва да лепне.

    Но най-важната причина е намаляване въртящия момент на двигателчето вследствие износване на четките му. Освен, че дължината на четката е намаляла значително и натискът в/у колектора е отслабнал, ами и разпрашеният материал от четките /графит, бронз, мед/, който е силно електропроводим, затлачва много плътно въздушните сепаратори между ламелите на колектора и буквално окъсява целия ротор. Резултатът - двигателчето лапа ток като невидяло, но не по предназначение, въртящ момент никакъв, силно греене, искрене по колектора, стигащо до корона и т.н.

    В резултат - моторчето бърза да си напише некролога, стъклото спира, а големият ток задейства защитите в управляващата електроника.

    Та, освен изреденото по-горе в темата, доброто лечение изисква и профилактика на моторчето - смяна на четките /ако са яко износени/, задължително почистване/изчегъртване на фугите на колектора, както и шлайфането му до равномерен, гладък цилиндър. Всичко това придружено с почистване и смазване.

    Процедурата не изисква някакви особени умения и инструменти, освен когато двигателчето е пломбирано и/или четките му не са стандартни, но те пък лесно се режат и моделират. Резултатът след такова обслужване обикновено е умопомрачителен - стъклото тръгва като обезумяло, ръце и глави реже - личен опит, многократен.

    А, и замяната на предните със задните също върши чудна работа, задните винаги са като нови!
    Last edited by Zarini; 18-02-2011 at 18:02.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    евала за поста ти колега!!!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #24
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Номера с комфорт функцията не се получава,оправията на предните ел.стъкла (поне при мен не стана работата)

  10. #25
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Другия вариянт колеги е да имате комфорт функция на алармата си аз на моята имам и смятам за лятото да си монтирам тази екстра .За предните прозорци и на задните са по 60 лв.

  11. #26
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Нямаше ли някъде писано че е проблем този комфорт заради електрониката В смисъл електрониката на стъклата и автоматичното им вдигане след заключване са несъвместими при нас заради някакви изключватели
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    при мен проблема в жилото на моторчето,някак си по някакъв начин се бяха оплели двете жила в ролката,пренавих ги и всичко си е топ

  13. #28
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    При мен някой път си работи нормално, но в повечето случаи се вдига на импулси

  14. #29

    Default

    Една от причините вероятно както бяха написали колегите е повишеното триене на стъклото във водачите,когато колата е мокра -никакви проблеми, когато изсъхне спира,забелязал съм и че когато се затвори стъклото цялата кора се издува навътре към мен ,когато го отворя влиза навътре.Купих си един специален обезшумяващ спрей за гумени и пластмасови детайли и когато изсъхне малко от дъжда ще ида да напръскам водачите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    при мен задното дясно стакло неще да се свали до краи сваля се 5-6 пръста и до там и си мисла ,че е машинката но ако е тя нямаше да сваля и толкова така че нз.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •