Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Трудно пали "Странна история"

  1. #31
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Цената е ниска за ремонт на тая рейка. Времето /ако се е разтропала тя/ е никакво-дето го е издържала.

    Това дето ти казах да провериш е за да се види да не пропускат дюзите когато колата е на бензин и така да я давят. Иначе проблема може и да е от друго място, но това е най-елементарното дето можеш да го видиш.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #32
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ами когато съм карал на газ и след това обърна на бензин, няколко последователни паления колата се дави, трябва да минат няколко часа и няколко запалвания само на бензин за да престане да се дави. Предполагам, че за това време налягането от клапана до дюзите спада, т.е. пропуска е много малък. Днес ще я сваля и ще проверя дали пропуска, въпроса ми е ако рейката се нуждае от ремонт, има ли къде в Пловдив да я ремонтират качествено и отговорно, а колко е цената на нова такава рейка, чисто информативно.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #33
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам в Пловдив къде могат да ти я ремонтират.
    Цена за нова рейка Bigas -BIAGIOTTI FAST-4ц.- 360лв.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #34

    Default

    Все повече се убедих, че с ГИ има някакви проблеми и драми. Дали само на Алфата е така или просто не са настроени коректно след монтажа? Странното е, че винаги има проблеми и на бензин, с палене и вървене както и при мен. Явно не само на бензин са капризни, на газ х2.

    На този етап въпреки проблемите, цената и евтиното каране взимат превес и ще го бъде ГИ!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #35
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз докато имах ГАЗ на стария мотор за 2 години нямах абсолютно никакви ядове...Може и да съм бил късметлия де (но като се познавам... едва ли ) . Аз също бях с БиГас и колата си палеше без проблеми и на -20 и на +35.... Като единствения "проблем" беше, че ако не зареждах 100 октана бензин при първоначалното палене сутрин колата и падаха леко оборотите и после сама се изфорсирваше..."Проблема" беше решен като зареждах 10-тина литра Шел В-повер рацинг бензин и всичко си беше ок
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Проблема се решава с ремап и по-точно преправяне на таблицата за корекция на сместа по ламбда. Така адаптациите не се прецакват от газта и колата няма никакви проблеми стига да не се обогати брутално на газ, но то трябва да си адски пишман газаджия, че да не я настроиш добре. Това е решението ако имаме кофти газаджия.

    Другия проблем с паленето е проблем в дросела и като нямаме хубава настройка на газ проблема се проявява съвсем брутално при първо палене най-вече.

    Има и други проблеми разбира се и то не са малко, но това са често срещаните. Оправил съм не знам вече колко коли така и хората си палят и си карат и на бензин и на газ без никакви проблеми.

    Добрия ремонт зависи пряко от качеството на диагностика. Колегата Blue1 може и при 50 майстора да отиде и пак да не му пали колата. И на края ще му писне и ще набеди марката. Както става обикновено.

    Само да вметна че такива проблеми има и при VW, BMW, OPEL и много други марки. И то да подчертая! Точно същите симптоми Така, че който и свестен майстор да хванеш без значение Алфа ли е какво е трябва да може да ти оправи колата.

    Много хора и сервизи се оборудваха с диагностични програми/скенери и прочее. Но без знанията и акъла в главата на диагностика тази техника е абсолютно безполезна.
    Last edited by oem; 26-05-2011 at 15:23.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    При мен проблема е ясен, рейката пропуска газ и за това се влошава паленето. Марката както на автомобила така и на ГИ няма нищо общо, според мен нормално е рейката след 100 000 километра да се нуждае от профилактика. И тук идва проблема, некадърни и безотговорни майстори. Днес си карах на газ и както ме посъветва колегата след всяко спиране, вадих маркуча от рейката налягането спадаше и след това си палеше идеално. Даже в защита на качествените ГИ ще добавя, че ако пишман майсторите не бяха правили не нужната профилактика преди 3 месеца, сега надали щях да имам този проблем. Както по-горе казах уредбата е монтирана през 2005 година и до сега е била безупречна което е видно от сервизната и книжка и от 80К км които лично аз съм и навъртял.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нормалния срок на експлоатация на газовите дюзи е около 50х. км. Рядко/марковите такива/ изкарват 100х. така, че си е съвсем нормално да е за ремонт. Предполагам, че колегите са сменили само обезшумяващите "О" пръстени отгоре и са пропуснали да сменят клапанчетата отдолу. Плюс това след всеки ремонт на тези дюзи се прави нова калибрация на рейката защото малко или много се променя хода на пистоните /металното тяло на дюзата/.

    Може и да са си свършили работата перфектно, но пак да е станало нещо.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Днес си поиграх с рейката. Както и Роби предположи, газаджийте са сменили само О пръстените, а клапанчетата отдолу просто са ги обърнали на обратно. Гумата е видимо здрава, но ми се струва доста твърда. Пробвах опита с надуването, но не даде резултат. Пробвах и със сапунена вода на всеки инжектор, макара и бавно рейката изпускаше. Въпросът ми е продават ли се в България ремонтни комплекти за моята рейка, в чужди сайтове ги има http://www.autogasetneo.be/en/websho...otti-4-cyl/512
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #40
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Малка поправка, не била рейката ами изпарителя. Показаха ми нагледно момчетата как от един маркуч за вакум влизащ също в смукателните колектори излиза газ. Поръчаха от Бигас в София комплект мембрана и във вторник ще я сменят. Цената е 100 лева. Надявам се този път наистина проблема да се реши.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ох и при мен пускаше газ от вакума, но аз направо му запуших дупката за клапана да не пуска обратно, а само в едната посока. И си реших проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Проблема със запалването е решен, смениха мембраната и там разни други уплътнения и пали от ряз, НО както винаги става се появи нов проблем. ГИ обръща на газ при 40*С и при 2000 оборота, след като вече е на газ до като двигателя не стигне температура от около 70-80*С не зависимо дали се движа или съм спрял като подам леко газ и освободя педала оборотите се заклащат. Обърна ли на бензин няма проблем, загрее ли двигателя до нормални стойности няма проблем. Четири пъти ходих да правят корекции и не могат да я оправят. До колкото разбрах увеличиха подаването на газ при студен двигател и на празен ход, ефект има, но малък. Последно казаха да си карам така и ако много ме дразни дефекта да им я закарам пак и да мислят какво да правят. Е как обаче да им я закарам, като явно не знаят. Дайте някаква идея от къде може да е проблема, че поне да им кажа какво да проверят.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Трябва да намалят газта на празен ход. При по студен изпарител газта е по-концентрирана и може да я дави. Не знам дали това е проблема понеже не виждам колата, но може и това да е. Прекалено много газ е проблем. Прекалено малко е също.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Младши алфист Torret0's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Петрич
    Posts
    17

    Default

    Здравейте, колеги! Нов притежател съм на Алфа 156 1.8 Т.С. със фабричен Газов инжекцион! Виждам че има доста сходни неща с моя проблем... Значи всичко с колата си беше супер до преди 3, 4 седмици, когато ми се наложи да спра на Лукойл за да заредя газ! След зареждането колата не искаше да запали! Лампичките които показват дали съм на Газ или Бензин, не искаха да светнат. Значи абсолютно всичко си работеше (светлините, сензорите по таблото, клаксон, стартера въртеше), но все едно не пускаше никакво гориво и така около 20 мин на колонката на Лукойл! След това запали все едно нищо не е имало... И така от тогава на сам ми прави проблем... Когато я запаля за пръв път, пали без проблем, но изгася ли я (изгасне ли ми), върти си на стартер и не иска да запали! Трябва да изчакам 2, 3 мин и след това като дам на контакт, пали без проблем (представете си ако изгасне на някое кръстовище)!... Та въпроса ми е дали сте срещали подобен проблем до сега и дали имате някакви съвети по въпроса... Благодаря предварително! ...

  15. #45

    Default

    Сигурен ли си че е фабричен инжекциона, или така ти е казал тоя дето ти е продал колата?
    Директно на газ ли пали?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •