Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Трудно пали "Странна история"

  1. #16
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Обединих ти темите. Това с газовите дюзи и възможното им изпускане отпадна както ти писах на ЛС.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #17
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Този проблем само на ГИ ли го има?
    Че и при мен се проявяват тези симптоми с трудното палене на бензин след работа на газ.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Да, ходих при едни газ..... да го видят те като го видяха и казаха ходи на диагностика ама само в БРЦ щото не знаели кой може да има програмата за диагностика (направо ми казаха че нямат и не знаят кой може да има- щото имали но за по новите модели).Абе........ какво да се прави.

  4. #19
    започва да се пристрастява dobri_g's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    София, Красна поляна
    Age
    44
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Този проблем само на ГИ ли го има?
    Че и при мен се проявяват тези симптоми с трудното палене на бензин след работа на газ.
    При обикновените газови даже го има по-често този проблем.
    Lancia Kappa 2000 5.20 145 h.p. 95 г.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 136 h.p. EX

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by dobri_g View Post
    При обикновените газови даже го има по-често този проблем.
    И причината е че изпуска газ в тръбите за въздуха ли?

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Русе
    Posts
    19

    Default

    Дам- точно газ в тръбите за въздуха изпуска,и колата се дави при смесване на бензин и газ,но каква е точно причината при тебе?

  7. #22
    започва да се пристрастява dobri_g's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    София, Красна поляна
    Age
    44
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    И причината е че изпуска газ в тръбите за въздуха ли?
    След като загасиш колата остава газ в тръбите и всмукателния колектор. Не е задължително да изпуска.
    Също не задължително и това да е проблем, при повечето автомобили не пречи.
    Lancia Kappa 2000 5.20 145 h.p. 95 г.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 136 h.p. EX

  8. #23
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by dobri_g View Post
    След като загасиш колата остава газ в тръбите и всмукателния колектор. Не е задължително да изпуска.
    Също не задължително и това да е проблем, при повечето автомобили не пречи.
    Не пречи ,но след 5 мин като запалиш пак се получават понякога доста добри взривове.
    При мен поне е така,сега ще я оставям винаги на бензин като я гася,дано да има ефект.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #24

    Default

    Аз пък нямам никакви проблеми с паленето откакто Роби ми настрои газта иначе преди ми ги правеше тия номера
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Varna
    Posts
    19

    Default

    Извинявам се че пиша тук, но виждам че темата е и по моя проблем затова ще споделя.

    Колата е 156 1.8 TS 16V 98" с ГИ (BRC - сложен преди 3 дена ) изминал съм 270км с 37 литра ГАЗ извънградско 200км 100-160км/ч което както и да го смятам прави над 7-8 литра върху извънградското което ми дава на бензин. И това е най-малкият проблем. Проблем с вървежа на газ нямам като изключим, че все едно съм сипал 70/30 бензин/нафта в резервоара . Основният проблем идва от това че коагато паля при студен двигател (задължително и автоматично на бензин) около 5-8 минути при температурата в момента която е около 0-та колата докато загрее гасне 2-3 пъти , ако подам лека газчица пак гасне, ако подавам плавно почва да тресе двигателя и да вдига оборотите с 1 оборот на минута . И това е само докато загрее след като загрее и включи на газ проблеми особени няма , но когато включа на бензин на ниските обороти колата направо умира , ако подам рязко газ също го няма онова ускорение което го има в колите над 50кс. Утре я връщам на Гъзаджиите които МИ ГО СЛОЖИХА да я донастройват, но понеже проблемите са на бензин, а не на газ ще имат оправдание. Някой имал ли е подобен проблем ?

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Проблема ти се появява на бензин защото газта ти е много обогатена.
    Заради това че е обогатена на газ компа си записва стойности че работи с обогатена смес и се адаптир5а към тях. И когато минеж на бензин положението съсвем замирисва. За да я оправиш единият вариант е да я караш само на бензин но преди това е добре да се занулят адаптивните параметри Ако го направиш и покараш 50 км на сутринта всичко ще си е както преди. Газовата иска настройка когато се направи както трябва настройката разиката във вървенето ще е минимална а разхода ще е 1-2 литра отгоре на бензиновия.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Varna
    Posts
    19

    Default

    Оказа се, че моят проблем е бил в дебитомера колата не ми е вървяла добре на ниски обороти и преди. На бензин промяната е дрстична, на газ върви повече отколкото вървеше преди на бензин.

  13. #28
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Да се включа и аз в клуба със странният проблем, имах си отделна тема, но от два дни установих, че проблема е от ГИ.
    ГИ е BIGAS Sequential GIS монтиран през 2005 година в Италия, инжекторите са Biagiotti FAST, проблема е същият като на колегата, след като съм карал на газ трудно пали не зависимо дали е топла или студена, даже ако я прехвърля на бензин непосредствено преди да изключа двигателя, проблема пак си остава, но от два дни карам единствено на бензин и проблем нямам. За съжаление през февруари имах проблем с неравномерен ход на двигателя на газ и посетих единственият сервиз в Пловдив където има софтуеър за моята газова, където цял ден ми правиха профилактика на газовата рейка с дюзите, като преди това се опитаха да ми я сменят директно с някаква "много добра" на стойност 70 лева. В заключение се оказа, че свещите ми са за смяна и имам две пробити лули, но това не попречи на "майсторите" да ми вземат пари за безсмислената си работа. Та въпроса ми е какво да правя с рейката?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  14. #29
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Та въпроса ми е какво да правя с рейката?
    Сваляш я цялата. Надуваш с уста през големия щуцер като държиш запушен с пръст/може и среден/ срещуположния тънък и не трябва да излиза нищо от щуцерите на дюзите. Излиза ли-значи е за ремонт. Просто гледаш коя дюза изпуска в затворено положение.


    Направо ме заинтригува с тая цена за цяла рейка...!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #30
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Благодаря за съвета, ще пробвам още утре, а рейката която ми предлагаха сигурно беше китайска. Преди няколко месеца когато уж правиха профилактика на рейката изразяваща се в смяна на О пръстенчета ми взеха над стотачка, предполагам, че проблема отново е в тях, искам да попитам това нормална цена ли е и нормално ли е да я ремонтирам през 3 месеца?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •