Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Фарове

  1. #31
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Силно подкрепям Скоро свалях левия фар за да му сменя рефлектора, че беше английски. При смяната почистих рефлектора с домакински препарат за стъкла, а също и стъклото отвътре. Резултатът е, че сега все едно имам един фар. Почистеният свети, а другия мъждука. Само да кажа, че преди смяната и двата фара светеха еднакво зле, а състоянието на "новия" рефлектор беше по-лошо от това на този, които смених.
    Стъклата лесно си се свалят понеже на 156 не съм свалял а мисля да очистя фаровете отвътре
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  2. #32
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Ами аз свалях целия фар. Нагрях го стабилно с един сешоар и с една плоска отвертка минах целия канал, в който влиза стъклото за да го разлепя. После само с дърпане отлепих стъклото. При сгобяването направих грешка, че се опитах в началото да използвам малко черен силикон и старото лепило, което малко прилича на уплътнение. Освен че не успях да го наместя добре, успях да го скъсам на няколко места. Има едни крачета на стъклото, които влизат в съответни ушички на фара и заради това, че не бях го наместил и заради добавения силикон не можах да ги затворя. Махнах всичко старо, изчистих новия силикон и напълних пак с черен силикон. Стана почти като заводско.

    п.п. Да допълня. Рефлектора го напръсках с препарат за почистване на прозорци и после го изплакнах със студена вода. После издухах останалата вода със сешоар със студен въздух. Имаше останали едно-две малки петънца, които изтрих много внимателно с кърпичка за почистване а очила. Въобще не твърдя, че това е правилния начин, но има хора, които се оплакват, че при почистването много лесно може да се олющи покритието на рефлектора. Явно много зависи от състоянието му.
    Last edited by rossenvn; 29-05-2011 at 13:42.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #33
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Ето 2 снимки вие кажете как са станали...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 29052011520.jpg   29052011521.jpg  
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #34
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Ето 2 снимки вие кажете как са станали...
    Идеално са станали..а тези рингове ти ли си ги майсторил,който са на дългите светлини или от някъде си ги купил.. и съответно къде си ги вързал,заедно с габаритите ли ?!

  5. #35
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by E.Stoimenoff View Post
    Идеално са станали..а тези рингове ти ли си ги майсторил,който са на дългите светлини или от някъде си ги купил.. и съответно къде си ги вързал,заедно с габаритите ли ?!
    Тези рингове ги купих и са вързани на мястото на габарита.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #36
    Луд умора няма! nmushnikov's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    с. Боздуганово
    Age
    48
    Posts
    479

    Default

    И моите на бившата хубавица бяха много мътни и пожълтели, та братовчед ми се зае с тях и ги направи като нови с полиране, това му е работата. Наистина си оказа влияние въху светенето! И не беше свалял стъклата, но може би още по-добър щеше да е резултатът ако ги бяхме отворили... Ако нямой не му се занимава ва свирка, ще го оправим...
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V 114 kW + LPG Tartarini - бившата и непрежалима

    Fiat Multipla 1.9jtd 110 hp. - м'глата, вече с полиуретан.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •