Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Имате нов колега :)

  1. #1
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default Имате нов колега :)

    Привет!
    От вчера съм с една мечта по-малко!Взех си 156 1.8TS, '98 ,но ми е първа кола, а и не съм карал от 10-ина години, та още събирам впечатления Съжалявам за кофти снимките - от телефона са, но бързах да я снимам.Ето я белисимата:





  2. #2

    Default

    Ами честито и много безаварийни и радост от колата.
    Само по-внимателно щом си неопитен драйвер, че тоя мотор си върви пък и алфата не е най-подходящата кола за "учене"...
    ПС: правилно си си го написал над аватара, ама гледай сам да не го забравиш...

  3. #3
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Мерси колега, внимателен съм, щото съм плашлив от ПТП-та и снощи по Цариградско с 50-60 бая колона направих по средата

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Честито! Много безаварийни километри и внимателно!

    П.П. И внимавай сега като сменяш ремъците и ролките:
    Първо - да отидеш на подходящо място, където да я зацепят правилно.
    Второ - сложи хубаво масло
    Трето - да не се уплашиш от цените и от разхода
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Благодарско BatVas, имам познати алфисти и цоцам акъл здраво, ще ме опътят.Някой да сподели опит как си е оправил капака на еърбега, че се е изметнал от едната страна и е повдигнат на 4-5мм.Не съм сигурен дали трябва да го лепя...

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Благодарско BatVas, имам познати алфисти и цоцам акъл здраво, ще ме опътят.Някой да сподели опит как си е оправил капака на еърбега, че се е изметнал от едната страна и е повдигнат на 4-5мм.Не съм сигурен дали трябва да го лепя...
    Често срещано е - предполагам говориш за капака на еърбега за пътника и се е надигнал от лявата (вътрешната) страна ?
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7

    Default

    Това е от СРС-тата под капака (то на капака си пише, че са там)

  8. #8
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    СРС-тата ги знам, че са ми специалност Да, точно така - еърбега на пътника - надигнал се е от ляво...и 4-5мм е дупката, а не ръба...грозно е.

  9. #9
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Има тема в раздела за 156 как се оправя . До колкото си спомням се нагряваше с пистолет за гореш въздух или със сошуар , но най-добре виж в темата колегите много добре са го обяснили .
    Иначе добре дошъл във форума и честита придобивка много да те радва
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  10. #10

    Default

    Честито и от мене
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11

    Default

    потърси из форума.има една щипка там дето прави проблеми.това е от чаровете на модела.също и днес си мислех за заднтата емблема колко лесно се прецаква с отварянето на багажника.е не е толкова лесно, но се прецаква със времето, така че като отваряш багажника най-добре за ръба на капака го повдигай.
    мене ме нема, в целата схема........

  12. #12
    Запален алфист kongogo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    162

    Default

    Честито колега, със здаве да си я караш

  13. #13
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Съжалявам за тъпия въпрос, но...като оставяте колата за дълго време на STOP ли я оставяте или на PARK (с копчето)?Щото в менюъл-а пише engine inhibitor engage когато е на STOP, а на PARK пише engine lock engage (разбирам - имобилайзер).Да, ама светят страничните...

  14. #14
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    При Парк ти светят габаритите нормално...Това е ако я паркираш за малко по тъмно !

  15. #15

    Default

    A и другото е, че страшно много колеги (и във фиат форума включително) се оплакват, че след като си оставил на опцията да ти светят габаритите (с натискане на бутона до ключалката и връщане на ключа на обратно, сигурно това е "park"), след това ключалката се прецаква и колата не може да се запали - предполагам става ако много рядко е била ползвана тази опция през живота на колата... Така, че внимавай с тази опция и за по-сигурно пръсни две капки WD и/или някаква смазка в ключалката профилактично, според мен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •