Results 1 to 5 of 5

Thread: Някакав пушек-Помощщ

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default Някакав пушек-Помощщ

    Здравеите АЛФИСТИ
    Днес устаножих 4е като отворя капа4ката за наливане на на маслото на двигателя на АЛФА-та ми 33-ка 1.3 карбуратори ,излиза некакъв пушек при работещ дигател и се побърках вазможно ли е да е заминала компресията все пак колата е на 135 000 км ,може ли да е от това 4е маслото е за смяна всъщност тия дни ще го сменя де но се притесних,и мисля 4е тоя пушек е доста мазен и по некви марку4ета ми запа карбураторите и тва е от има няма и 2 седмици поне така ми направи впе4атление ,а километрите за смяна на маслото не сам ги надвишил,по принцип сменям на 7500- 8000 км ,
    И ще един вайен вапрос ако запуша марку4а които излиза от трабата за наливане на маслото които се разклонява с еднималки марку4ета по карбораторите и 2 големи марку4а отгоре в лулите на карбураторите ко ще стане и ,и за какво са изобшо тия марку4и като само и единствено тровят според мене филтара и горивната смес.

    Благодаря предварително за компетентните мнения ,приятен ден
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Някакав пушек-Помощщ

    Quote Originally Posted by staiger
    Здравеите АЛФИСТИ
    Днес устаножих 4е като отворя капа4ката за наливане на на маслото на двигателя на АЛФА-та ми 33-ка 1.3 карбуратори ,излиза некакъв пушек при работещ дигател и се побърках вазможно ли е да е заминала компресията все пак колата е на 135 000 км ,може ли да е от това 4е маслото е за смяна всъщност тия дни ще го сменя де но се притесних,и мисля 4е тоя пушек е доста мазен и по некви марку4ета ми запа карбураторите и тва е от има няма и 2 седмици поне така ми направи впе4атление ,а километрите за смяна на маслото не сам ги надвишил,по принцип сменям на 7500- 8000 км ,
    И ще един вайен вапрос ако запуша марку4а които излиза от трабата за наливане на маслото които се разклонява с еднималки марку4ета по карбораторите и 2 големи марку4а отгоре в лулите на карбураторите ко ще стане и ,и за какво са изобшо тия марку4и като само и единствено тровят според мене филтара и горивната смес.

    Благодаря предварително за компетентните мнения ,приятен ден
    Тези маркучи се наричат картерна вентилация, и служат да смазват карбураторите, ако почне да цапа много от там и да духа яко значи мотора ти си заминава Ако запушиш маркучите ще направиш голяма беля По-скоро ако те дразнят ги пусни да духат надолу някъде в атмосверата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default Re: Някакав пушек-Помощщ

    Bobo здравей днес то4но теб мислех да питам за тоя проблем а също и каде се намира работилницата ти като идвам на София да погледнеш двигателя на Алфата и най-вече центровката на карбовете ,мн мерак вкарвам в тая кола ама почвам да се предавам явно преди мене са и взели душата.

    Та какво следва по принцип след тоя пушек от тия марку4и какво трябва да се смени и колко може да струва ориентировачно и могали да я карам и колко
    Благодаря предварително
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Някакав пушек-Помощщ

    Quote Originally Posted by staiger
    Bobo здравей днес то4но теб мислех да питам за тоя проблем а също и каде се намира работилницата ти като идвам на София да погледнеш двигателя на Алфата и най-вече центровката на карбовете ,мн мерак вкарвам в тая кола ама почвам да се предавам явно преди мене са и взели душата.

    Та какво следва по принцип след тоя пушек от тия марку4и какво трябва да се смени и колко може да струва ориентировачно и могали да я карам и колко
    Благодаря предварително
    Относно центровката на карбовете немога да помогна Ако видя колата и колко "пуши" мога да ти кажа дали да се притесняваш защото според мен си се впрегнал излишно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default Re: Някакав пушек-Помощщ

    Ок благодаря за мнението и съвета ако е от значение несум забелязал да хар4и маслото ,тия дни дайе трябва да го сменям мился да сложа BP ili Repsol ,неуто4них 4е карам колата на газ предимно ,но няма пло4ки в един магазин за газови продава4а гордо ми заяви 4е тия двигатели само със щуцери мойело да се направят а аз сам виждал пло4ки но немойах да ги купя и после ги нямаше ве4е ,та сега е на щуцери отгоре страни4но на лулите на карбовете но са доста високо и трудно ми пали когато е студена , затва я паля на бензини след 2-3 мин на газ обикновено само сутрин а зимата винаги така
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •