Results 1 to 8 of 8

Thread: 147 1.9JTD 16v Пропушване 1.800 до 2.800 Оборота ?

  1. #1
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Post 147 1.9JTD 16v Пропушване 1.800 до 2.800 Оборота ?

    От няколко дни забелязвам в Огледалото странно Припушване от 1800 до кам 2800 3.. оборота... Странно има ли възможност да е само от нафтата или е нещо по сериозно ? Запушен ЕГР или нещо Друго ? Благодаря.. предварително на Запознатите и решили да Обеснят..!

  2. #2
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    От няколко дни забелязвам в Огледалото странно Припушване от 1800 до кам 2800 3.. оборота... Странно има ли възможност да е само от нафтата или е нещо по сериозно ? Запушен ЕГР или нещо Друго ? Благодаря.. предварително на Запознатите и решили да Обеснят..!
    Колега аз съм със същия мотор и по принцип не пуши грам, но има една бензинстанция в София до бизнес Парка няма да и споменавам името - та като заредя нафта от там пуши като стар локомотив върви като 1,1 и гори 15 на 100 от начало се стреснах заредих от друго място и нямах проблем. Реших да проверя от тях ли беше проблема като заредих повторно след известно време е от скапанта нафта беше проблема !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    От няколко дни забелязвам в Огледалото странно Припушване от 1800 до кам 2800 3.. оборота... Странно има ли възможност да е само от нафтата или е нещо по сериозно ? Запушен ЕГР или нещо Друго ? Благодаря.. предварително на Запознатите и решили да Обеснят..!
    Ако е черен пушека,вероятно проблема е в ЕГР-а,ако не върви колата може да има и спукан маркуч на високо налягане
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    И на мен така ми казаха че от нафтата.. Иначе започнах да зареждам на Петрол Петрич сигурно за 2 седмици околу 70 литра нафта Изгорях ''' била по силна ала бала'' и от тогава забелязах... до преди това Зареждах в Еко газ / ръчка никакъв пушек.. сега изгорях вече 45-50 литра още от ОМV ма като гледам по малко си подпушва в тия Обороти 1.800 - 2.600 некаде. Бахти... започнах да гледам повече в Страничното огледало отколкото напред, да следя за промени.. Mury черен е пушека ама не е нещо Непрогледна тъмнина да кажеш.. Незнам... ма не беше така та затова ме Гребе от вътре какво ли и стана..

  5. #5
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ако е черен пушека,вероятно проблема е в ЕГР-а,ако не върви колата може да има и спукан маркуч на високо налягане
    Колега колегата не е каза, че му свисти под капака 4е да има спукан маркуч на турбото !

    Зареди си от Шел Випаур дизел (наи-скъпата) и покарай малко да видиш, че ще оправи !
    Колеги дайте да не пълним главата на човека с глупости нищо ми няма на колата !
    Аз сам го имал същия проблем данеби да съм сменял нещо по колата, смених бензиностанцията и се оправи !
    Last edited by PSAVOV; 09-02-2011 at 17:42.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Казваш, че с нафта на Еко не е пушила, ми сипи и пак от там и виж ще пуши ли... безплатна диагностика

    Шел В-пауър... ами сипвал съм, не намирам разлика оправдаваща разликата в цената с най-обикновения дизел на Еко - ама Еко в София на България или Вапцаров... не знам как са Еко в Петрич.

    ОМВ Премиум май беше аналога на випауъра ... има лека разлика, предимно в ниските обороти (празен ход или 1000-1400) - ама пак не виждам да си струва

    И с 3 те ми гори почти еднакво... разликите са толкова ситни, че не мога да ги хвана.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Благодаря Момчета... Шел имаме преди Струмяни и чак на Кулата.. Не зареждам от нея но следващите литри Нафта ще са пак от Еко-то с Дизел + та дано Скоро да спра да гледам в Огледалото

  8. #8
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by A.Arabadzhiev View Post
    Благодаря Момчета... Шел имаме преди Струмяни и чак на Кулата.. Не зареждам от нея но следващите литри Нафта ще са пак от Еко-то с Дизел + та дано Скоро да спра да гледам в Огледалото
    Колега и моята не пуши с нафта от еко и върви осезаемо повече и да ти кажа често и гори по-малко

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Казваш, че с нафта на Еко не е пушила, ми сипи и пак от там и виж ще пуши ли... безплатна диагностика

    Шел В-пауър... ами сипвал съм, не намирам разлика оправдаваща разликата в цената с най-обикновения дизел на Еко - ама Еко в София на България или Вапцаров... не знам как са Еко в Петрич.

    ОМВ Премиум май беше аналога на випауъра ... има лека разлика, предимно в ниските обороти (празен ход или 1000-1400) - ама пак не виждам да си струва

    И с 3 те ми гори почти еднакво... разликите са толкова ситни, че не мога да ги хвана.
    Колега то че не си струва не си струва но не пуши с нея с това имах за целда му кажа, че проблема не е в колата а помията, която продават за нафта вече на много места

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •