Results 1 to 6 of 6

Thread: Монтиране на теглич

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    15

    Default Монтиране на теглич

    Привет, колеги.

    Взех си оригинален теглич за модела,
    и с железарския монтаж се справих макар и с трудности. Сега ми предстои електрическата част и имам няколко въпроса:

    1. знаете ли дали има стандартен отвор отзад с тапа за кабелите, или да подбера място и да правя сам такъв.
    2. допустимо ли е да взема кабелите от задните светлини на колата, и ако е така при някой от вас, до колко вата са му крушките на ремаркето и няма проблеми с инсталацията/ предпазителите.
    3. четох в един пдф за модела че блока с бушоните бил два вида. Къде се намира този блок? При единия имало специален конектор "К" от който се вземало всичко за теглича, заводски предвиден. При другия нямало стандартен конектор, и едно от тук друго оттам ... В тоя пфд дето имам не мога да се ориентирам добре. Имам елементарни познания по електротехника, но с автомобилни инсталации нямам опит, още повече тия означения на конкретната диаграма не ги разбирам добре.

    Моля, ако има опит някой с окабеляването, да сподели. Аз съм в Бургас, ако има някой градски дето знае, и може да погледна как е при неговия автомобил да се обади.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    15

    Default

    Имам известен напредък, по точка 3,
    моя блок с предпазители под волана е типА, и стандартния конектор К за трейлер е зад голямото реле за централното заключване. Малко е затруднен достъпа, но няма как - заварено положение.

    Изникна и допълнителен въпрос 4,
    евентуално ако се наложи подмяна на релето за мигачите поради по-високия товар откъде да търся,
    че и това го пише в мануала.

  3. #3
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ако не можеш да намериш по-мощно реле,можеш да сложиш LED крушки за мигачите на ремаркето
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    ако не можеш да намериш по-мощно реле,можеш да сложиш LED крушки за мигачите на ремаркето
    да, колега, идеята е добра.

    И да попитам, някой да помогне откъде мога да поръчам нов конектор (К), гледах на таблото (А) но гнездото е празно, аз междувременно по моргите ще потърся.

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Надали ще намериш ново, по-скоро се ориентирай да търсиш по моргите
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    15

    Default

    Да, оказа се много непопулярен чарк, ни по сайтове, ни по морги го намерих.
    Направо с добре изолирани кабелни обувки пуснах кабелите в гнездото,
    укрепих снопа и се надявам да няма проблем без жак.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •