Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Диагностика?

  1. #16
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    @BillyBoy` 10x!

    @Tasho: Аз съм сменявал 2 пъти дебитомера и имам още един резервен - подарък от един колега с тотализирана Alfa. Но не мисля, че е от него. Като разкача дебитомера и работата се влошава... А по пътя на логиката ако проблема е в него, като се махне и колата като почне да работи със стойности по подразбиране, ще върви по-добре. Мисля да взема да сменя датчика за температура дето е при двигателя. По-рано помня, че бях чел някъде из форума, че точно това поведение - с падането на оборотите до 500, се получава от това, че температурния датчик нещо се шашка. На мен това ми го прави само лятото, когато колата е стояла цял ден на слънце и се е напекла. Като я запаля и оборотите падат до 500, тресе се няколко секунди и после се оправя. А тоя датчик май е около 20-30 лв., така че може да ходя да взема един тези дни и да видя как ще е.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #17
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    @BillyBoy` 10x!

    @Tasho: Аз съм сменявал 2 пъти дебитомера и имам още един резервен - подарък от един колега с тотализирана Alfa. Но не мисля, че е от него. Като разкача дебитомера и работата се влошава... А по пътя на логиката ако проблема е в него, като се махне и колата като почне да работи със стойности по подразбиране, ще върви по-добре. Мисля да взема да сменя датчика за температура дето е при двигателя. По-рано помня, че бях чел някъде из форума, че точно това поведение - с падането на оборотите до 500, се получава от това, че температурния датчик нещо се шашка. На мен това ми го прави само лятото, когато колата е стояла цял ден на слънце и се е напекла. Като я запаля и оборотите падат до 500, тресе се няколко секунди и после се оправя. А тоя датчик май е около 20-30 лв., така че може да ходя да взема един тези дни и да видя как ще е.
    При мен е същото - откачам буксата -работата се влошава.Днес пробвах новия дебитомер - изтребител няма проблем.Aма трябва да я закарам май да я адаптират.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #18
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    A само на студено ли го прави проблема, колега?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •