Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Някой слагал ли е диоди на плафона на 156?

  1. #16
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Аз съм с диоди на плафоните, включително и на сеника. Цокъла е идентичен на тези, които са ти оригинални, единствено е различно, че нямат жица, има по 3 или 6 диода. Направи ми впечатление, че като изгасва бавно светлината, примигват. Друго, да те подсетя, че диодите са с + и -. Ако не свети, ги завърташ обратно заради полюсите
    Иначе относно автоматичнотo гаснене е точно както го е казал колегата Bobby.
    Kрушките, които съм закупил са по 3лв бройката и повече от година нямам проблем с тях. Можеш да избираш цветове (светлина), като сини или студено-бяло но всеки си има вкус
    това с премигването може ли да се лекува
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е как точно ги забраваш тия неща, с отворена врата ли оставяш колата? Щото след около 5мин модула ги изключва ако е така, дори и този в багажника е така. Освен да го забравяш на принудителен режим, но дори и тогава би трябвало пак да се изключва от модула.
    Можеш да пуснеш един + от тия дето са на предпазителите, мисля че резервните имаха + когато колата е на контакт.
    Другото което мога да ти дам като идея, ако се сещаш имаш един кабел който е за касетофона и на него има + когато контактния ключ не е изваден (или поне повечето съвременни коли са така). Та този + го вързваш към принудителния режим на плафона и след изкарването на контактния ключ вече нямаш плафон. А на сутринта даваш контакт и плафона светва, казваш баси пак съм го забравил и доволно си палиш количката все едно нищо не е станало.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Късите мися че влизат в чека
    Късите и дългите светлини НЕ влизат в чека! Проверено.

  4. #19
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Късите и дългите светлини НЕ влизат в чека! Проверено.
    Точно така !

    Относно плафона ,аз съм с две плочки х36диода и е перфектна светлината вечерно време,отзад не влиза плочка и трябва диод на цокъл ...При мен дори да е на постоянен режим на светлина изгасва след 20-30 мин, нз точно колко ,но ми е изгасвало докато седя вътре на постоянно вкл. плафон !

    Цитат:
    Първоначално публикувано от Lqnkata
    Аз съм с диоди на плафоните, включително и на сеника. Цокъла е идентичен на тези, които са ти оригинални, единствено е различно, че нямат жица, има по 3 или 6 диода. Направи ми впечатление, че като изгасва бавно светлината, примигват. Друго, да те подсетя, че диодите са с + и -. Ако не свети, ги завърташ обратно заради полюсите
    Иначе относно автоматичнотo гаснене е точно както го е казал колегата Bobby.
    Kрушките, които съм закупил са по 3лв бройката и повече от година нямам проблем с тях. Можеш да избираш цветове (светлина), като сини или студено-бяло но всеки си има вкус


    това с премигването може ли да се лекува


    И при мене е така !
    Last edited by E.Stoimenoff; 31-01-2011 at 21:32.

  5. #20
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by dimi bs View Post
    това с премигването може ли да се лекува
    За сега не съм открил "лек", но и честно да си призная вече не ме дразни, както в началото
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Е как точно ги забраваш тия неща, с отворена врата ли оставяш колата? Щото след около 5мин модула ги изключва ако е така, дори и този в багажника е така. Освен да го забравяш на принудителен режим, но дори и тогава би трябвало пак да се изключва от модула.
    Можеш да пуснеш един + от тия дето са на предпазителите, мисля че резервните имаха + когато колата е на контакт.
    Другото което мога да ти дам като идея, ако се сещаш имаш един кабел който е за касетофона и на него има + когато контактния ключ не е изваден (или поне повечето съвременни коли са така). Та този + го вързваш към принудителния режим на плафона и след изкарването на контактния ключ вече нямаш плафон. А на сутринта даваш контакт и плафона светва, казваш баси пак съм го забравил и доволно си палиш количката все едно нищо не е станало.
    Значи той си спира и си пуска сам плафона, така никакъв модул не го изключва ако сам не изключиш...
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Някой да е слагал диодни крушки на плафона? Голям навик имам вечер да забравям плафона ръчно светнат и на сутринта да зареждам акумулатор. Трябва да намеря решение на проблема.

    И друг въпрос. При 156 като се включи плафона ръчно изгасва ли след определено време или си остава да свети до де не свърши тока? Питам това понеже при мен съм преправял мултифънкшън модула да вдига стъклата при заключва и да не да е било нещо друго преди и сега да няма защита от забраванчовци като мен (въпреки че няма връзка с плафона) или просто си няма такава.

    Ако някой е слагал диоди да посочи какви

    Лоши навици,аз този номер го правя обаче с музиката
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #23
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    При мен всичко спира след 20тина минути - плафони, музика и др.
    Независимо как са включени - дали на ръчен или автоматичен режим.
    Ако е на автоматичен режим - плафона гасне след около 30 сек ако не се лъжа.
    Какъв е цокъла на задните лампи че и аз искам да ги сменя със светодиоди.
    Примигването на светодиодите не може да се излекува - просто гасненето е плавно по напрежение и като им падне под работното такова - премигват и гаснат. МОже да се сложи кондензаторче - тогава просто ще гаснат - малко след като е спярно подаването на работно напрежение.
    Гадното със светодиодите е че се губи плавното гаснене, което пък е най-красивото в тази посока.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #24
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Колеги може ли да ми кажете как да махна стъклото,че се мъчих ама нещо въобще не успявам..на някакви щипки ли е? Мерси!

  10. #25
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by SPEEDY-SD View Post
    Колеги може ли да ми кажете как да махна стъклото,че се мъчих ама нещо въобще не успявам..на някакви щипки ли е? Мерси!

    Кое стъкло бе колега?
    Плафона ако имаш предвид - сваля се целия - хващаш го с двата пръста за края дето е откъм тебе и дърбаш надолу - излиза.
    После за достъп до крушките се маха едно капаче на гърба му.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    44

    Default ..

    Колеги малко е стара темата,но да я ползвам.Та значи на мен ми е на автоматичен режим и по принцип когато отворя вратата трябва да светват 2 -та задни и предния,но на мен светва само предния и 1 заден,другия трябва мнооого леко да го погалиш един вид и светва,не прави ли добър контакт нз.След като го докосна леко светва,затварям вратата гаснат и като я отворя пак същото нещо.Разбрах вече от темата как се откача,но какво да гледам вътре за да оправя проблема.За някой е малък ,но за мен е дразнеш светлината отзад да ми идва от едната страна само

  12. #27
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    И при мен беше така. Смених крушката, натегнах леко ламаринките, които я държат. И си правих експерименти докато свети постоянно и оттогава не е правила проблем. Другото е виж дали е в вкл. позиция.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    плавното гаснене на светодиодите - кондензатор паралелно на тях
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •