Results 1 to 15 of 15

Thread: Алфа 145 QV + Газ

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Алфа 145 QV + Газ

    Добър вечер на всички .. бензина ми на месец стигна до 500 лева .. със заплата от 1000 лв няма как да си го позволя не искам да си продавам колата по ред причини.. Немога да и взема повече от 2000 лв на тая криза .харесва си ми и ако я продам за тия пари няма какво да си взема. Въпроса ми към вас е газо инжекцион ли ? обикновенно газово ли ? Каква марка да е ? Спъва ли се колата и на бензин или само на газ ? Винаги съм мразел и съм се чудел на хората които карат на газ но ето ,че се стигна до там ,че и аз неможах да издържа на скъпия бензин .. ако беше 2 лева литъра щях да си я карам така но с тия цени не ми се говори като доиде лято сигурно 3лв ще стане
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега слагай газов инжекцион. Вярно малко по скъпо ти идва , но като ти гледам разхода на бензин за 3 ,4 ,5 месеца си избил уретбата . За марка не знам какво да ти препоръчам - каквото ти е изгодно. Аз на боксера сложих и бях доволен колкото газ - толкова бензин . Ама майсторите ми бяха калпави и ми набиха малки дюзи и не вървеше както трябва .

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колега и аз щях да слагам на алфата 2.0тс ТИ-ка ГИ,но се отказах за сега,но не се знае.На страта кола на опела имах Ланди Ренцо и вече стана 5год. се кара с нея и не е правено почти нищо по нея.Така,че слагай Ланди Ренцо и не му мисли така,че за около няколко месеца ще я избиеш

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мисля, че е по-добре тоя въпрос да го зададеш в газовия раздел. Там по-точно ще те насочат.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А ако кажеш и какъв е мотора, защото ако е боксер, газовия инжекцион не е най-разумното нещо.
    При газовия инжекцион, особено ако караш на къси и средни разстояния, икономията ще ти дойде около две години след като се скапе колата.
    Обикновената не работи толкова добре, колкото инжекциона, но разхода на бензин се свежда до нула.
    А и се потдържа много по-лесно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ам той човека е написал бре - QV Определено не е добра идея да слага обикновена газова на тоя матор.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Явно тая вечер не съм в час!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Добър вечер на всички .. бензина ми на месец стигна до 500 лева .. със заплата от 1000 лв няма как да си го позволя не искам да си продавам колата по ред причини.. Немога да и взема повече от 2000 лв на тая криза .харесва си ми и ако я продам за тия пари няма какво да си взема. Въпроса ми към вас е газо инжекцион ли ? обикновенно газово ли ? Каква марка да е ? Спъва ли се колата и на бензин или само на газ ? Винаги съм мразел и съм се чудел на хората които карат на газ но ето ,че се стигна до там ,че и аз неможах да издържа на скъпия бензин .. ако беше 2 лева литъра щях да си я карам така но с тия цени не ми се говори като доиде лято сигурно 3лв ще стане
    Слагаш ГИ и с определени настройки ще върви много повече от сега както ти върви на бензин Така че слагай смело!
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Слагаш ГИ и с определени настройки ще върви много повече от сега както ти върви на бензин Така че слагай смело!
    Това сериозно ли ? ?? И кой ще може да ми ги направи тези настройки ? Сериозно ли говориш или се бъзикаш то ако беше така нямаше ли всички да слагат ГИ ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Това сериозно ли ? ?? И кой ще може да ми ги направи тези настройки ? Сериозно ли говориш или се бъзикаш то ако беше така нямаше ли всички да слагат ГИ ?
    Въобще не се базикам, а и това отдавна го има!
    По скъпите ГИ имат до колкото знам три режима на работа икономичен, нормален и спортен! Естествено може и да не упоменават точно така, но при нормален режим на ГИ върви 1:1 като на бензин и харчи точно колкото и на бензин! Вече за другите два режима сам се сещаш
    Има инфо из нета прочети...и сам ще се убедиш за какво ти говоря...
    Особенно като почнеш да минаваш за 200лв газ, същите километри с които си минава с 500лв бензин ще си викаш защо по дяволите не сложиш по рано ГИ...
    Last edited by Jivko7777; 25-01-2011 at 15:30.
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Това сериозно ли ? ?? И кой ще може да ми ги направи тези настройки ? Сериозно ли говориш или се бъзикаш то ако беше така нямаше ли всички да слагат ГИ ?
    Не не е сериозно преувеличено е даже доста. Ако сложиш газов инжекцион ше си довоелн даже мога да ти препоръчам сервиз в Бургас. Но за вървенето е мит. Колата върви доволно няма дупки или запъвания динамиката е подобна на тази на бензин с малка разлика. Но на обикновен режим върви малко по малко от бенизна но на газ може да имаш подобрение в ниските обороти. На така наречения спортен режим колата гори малко повече и върви по добре от икономичния но все ми се струва че не е като на бензин а и малко се дави в ниските . И ако си решил да караш с много високи скорости газта не стига и колата спира да върви над 200км/ч. е все пак зависи какви дюзи ще ти сложат но ако ти сложат по големи дюзи примерно 3мм ще върви и нагоре ама разхода ще е оле мале.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    с много високи скорости газта не стига и колата спира да върви над 200км/ч. е все пак зависи какви дюзи ще ти сложат но ако ти сложат по големи дюзи примерно 3мм ще върви и нагоре ама разхода ще е оле мале.
    Тъй, тъй..и аз много се нервя, че при 220 трябва да свалям с една предавка...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    благодаря ви за отговорите.Да Novachev моля те препоръчай ми сервиз гледам има и някви схеми на изплащане да не давам 1000 лв на куп ... хихи ако става де ако не сичките ми пари пак за колата ще идат хаха
    robygas това на какъв мотор ? щото аз и на бензин немога да ги достигна хаха
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    благодаря ви за отговорите.Да Novachev моля те препоръчай ми сервиз гледам има и някви схеми на изплащане да не давам 1000 лв на куп ... хихи ако става де ако не сичките ми пари пак за колата ще идат хаха
    robygas това на какъв мотор ? щото аз и на бензин немога да ги достигна хаха
    той газаджията роби си прави шега заради 200км/ч предполагам но наистина на високите скорости и обороти разликата е най голяма във вървенето говоя за четърта и пета и над 5000 оборота. Но съм наблюдавал на едно GTV 1,8 на колегата Доко дето след 5000 оборота на газ вървеше осезаемо повече от на бензин ама хапваше доста беше с 3мм дюзи (дали не бяха и малко по големи)
    А препоръчания от мен сервиз се намира на територията на бензиностанцията Лукойл на изхода към Ветрен. Като влезеш в бензиностанцията се пада в дъното до автомивката има три метални врати там е сервиза собственика е Илия потърси го там разбира си от работата а и доста алфи е направил.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Добре колеги, смятам че темата е приключена и няма какво повече да се каже. И без това не е в правилния раздел
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •