Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с педала на съединителя-156 1.9jtd!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default Проблем с педала на съединителя-156 1.9jtd!

    Здравей те!От близо 2 години имам Алфа Ромео 156 1.9jtd 1999г.Днес при качването ми в колата и потеглянето усетих,че педала на съединитела ми е потънал на вътре което беше доста неприятна изненада.Скоросттите се превключват малко по-трудно,особено на 1-ва и задна.Ако някой е имам същия проблем или знай какво точно е станало,моля да пиши.Също така,ако някой може да ми говори в цифри и конкретни цени ще бъда благодарен.Помогнете за да мога да си поткарам колата спокойно и с кеф .

  2. #2
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Не съм запознат как е при дизелите ама при бензинките е или помпа на съединител или работен цилиндър на същия.Я погледни дали в краката ти няма спирачна течност и дали нивото и в казанчето е намаляло.Като цени не са кой знае колко скъпи,може би около100-150 за помпа и работен цилиндър.
    Ето ги тук:http://axm-auto.com/index2.php?brand...l=49&modif=204
    Другия варянт е да имаш въздух по системата.
    Надявам се да съм ти помогнал с нещо,но нека и други да дадът мнение.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  3. #3
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    не е желателно да караш така,ще те остави на пътя,няма да може да превключиш на скорост.и при мен стана така една сутрин се качих и педала не беше потънал,но ми се стори необичайно мек.след като се върнах около 40км бях изминал същия ден,сякаш педала се беше оправил.на следващия ден ходих до ямбол и на връщане отказа да включи от 4та на 3та.
    при мен нямаше загуба на течност но лагер-помпата не реагираше при натиск на педала.

    при теб няма лагер-помпа,ти си с един долен цилиндър върху ск.кутия и един горен,който е зад педала на съединителя в купето.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Мерси на всички,още утре ще пробвам всичко което сте дали като съвет и ще пиша какво е станало.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Искам да питам.Тъй като не разбирам много от коли,как да обезвъздуша системата.Искам да видя дали няма да се оправи така.Иначе течови мисля,че не видях да има.Искам да се пробвам сам да си е оправя,защото сега нямам излишни пари да е водя на сервиз,все пак криза е.

  7. #7
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by Pit_Bull View Post
    Искам да питам.Тъй като не разбирам много от коли,как да обезвъздуша системата.Искам да видя дали няма да се оправи така.Иначе течови мисля,че не видях да има.Искам да се пробвам сам да си е оправя,защото сега нямам излишни пари да е водя на сервиз,все пак криза е.
    За да си я обезвъздушиш сам ще е необходимо да махнеш акумулатора и стойката му,след което ще имаш пряка видимост към ранотния цилиндър.(той е върху скоростната кутия)
    На самия цилиндър има една "пробка"като на спирачните апарати.Развива се с 6 или 8 ключе,като процедурата по обезвъздушаването е като при спирачките (един помпи педала на съединителя 7-8 пъти,след което го задържа в долно положение ,а другия с ключето отвива бавно и внимателно пробката докато излезе всичкия въздух.Процедурата се повтаря колкото е необходимо).
    За твое уледнение е хубаво да си набавиш маркучле от някоя система или подобно такова и да го наденеш на самата пробка за да не изцапаш всичко със спирачна течност.

    P.S.Баси колко се отплеснах...
    дано поне да съм помогнал.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Благодаря много на всички за съветите и идеите,и най-вече на колегата qkimov за точното и ясно обяснение.Благодарение на това,днес свалих акумулатора и стойката му.При мен проблема се оказа в това,че маншона ми беше скъсан от там теч,влезли боклуци и т.н.Още утре ще търся гумените уплатнения и маншон за да си подкарам Алфата.

  9. #9
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Колега моя съвет е да смениш цели работен цилиндър, ако имаш възможност(не е много скъп).По този начин си спестяваш играчка по смяната на гумичките и отпада риска от повторно скорошно прецакване. Другото за което се сещам,че май такъв комплект от гумички за цилиндъра не се предлагат(има само за помпата).
    Радвам се,че съм ти бил от полза.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •