Results 1 to 12 of 12

Thread: Yacco VX500

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Yacco VX500

    Кажете мнения за това масло, добре ли е за нашите коли, стрували си (68лв 5литра)
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    По-добро е VX600 5W40, аз съм с такова. Не е много по-скъпо. По-хубавото му е, че на студено време, колата пали и мърка по-добре, защото маслото е по-редичко, когато е студено, сравнение с 10W40, което е при VX500.
    Относно качеството на продуктите Yacco, нямай никакви съмнения - и двете ми таратайки са с такова, като при Реното, разликата когато минах от Elf на Yacco беше осезаема.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    само положително мога да се изкажа и аз за YACCO. В Мерцедеса, който карах преди се наливаше само YACCO 10W40 и колата работеше страхотно. Много тихо и много равномерно! Само положителни отзиви имам към това масло.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #4
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Къде в София има масла на Yacco,които да не са ментаци,аз не знам дали имат ментета,но пак да си питам,и имат ли 10W60?
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #5
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Ментаци трудно ще намериш, защото това не е масло от типа "масовка", широко разпространено и познато. Дори съм на мнение, че производителите на ментаци не го и знаят... то е масло малко или повече за разбирачи.
    10-60 мисля, че нямаха, но имат 100% синтетика 15-50, казва се Галакси, в червена туба, абсолютно определено като рейсингово масло, за което мога да кажа, че при сериозен зор се държи много добре.
    Относно това къде го има, не знам дали няма да ме скастрят, че правя реклама, така че ако искаш ще ти пиша на ЛС.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Къде в София има масла на Yacco,които да не са ментаци,аз не знам дали имат ментета,но пак да си питам,и имат ли 10W60?
    Звънни на Ферариста, той продаваше YACCO

    Аз съм ползвал vx600 и бях много доволен
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз имам още време до смяната та сега търся алтернативи на моето 10в40,едната е аджип 10в60,но ще видим какво ще каже местният ми дилър за него.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #8

    Default

    За Яко Галакси 15х50 мога да се закълна че е най - доброто дето съм ползвал досега......
    Но така или иначе вече само на местна почва давам масло, вземам го в бидони, и ми е само наливно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    ...това не е масло от типа "масовка", широко разпространено и познато...
    Не съм съгласен с това, отвори произволен авто форум и поразтърси теми за масла... Така бяха едно време накладките "текстар" - намираха се трудно, уж никой не ги знаеше и т.н., сега май никой не ги слага вече, някакси изчезнаха... Иначе да, навсякъде се твърди, че ментета не съществуват, но като знам колко трудно е да се направи една опаковка не бих разчитал само на това - колкото по-известно става, толкова по-голям е шанса да отима.
    Попадал съм по форумите и на много недоволни от яко-то, но са били предимно с малки двигатели - спомням си за някаква а-класа която собственика каза, че тракала зверски с него, някакъв ситроен ц3 (или 4) който твърдеше същото, разни такива...
    За по-спортен тип каране и за бегачки, факт е, че всички го величаят
    Ако не е тайна, колко пари струват 5 литра от това 10/60 и то пълна синтетика ли е..?

  10. #10
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    15-50 е, не е 10-60, иначе да - пълна синтетика е. Но цена не помня.

    А за Текстар, дето ги даде за пример, не се учудвай, че са изчезнали, тях ги купиха, и то конкурентна марка. Така че не вярвам и да ги видим повече някога.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  11. #11
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default

    http://www.textar.com

    Аз също съм с VX600, преди бях със Selenia 20K, не усещам някаква разлика да има.
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC
    Ex Fiat 126p
    Ex Fiat Вravo 1.6
    Alfa Romeo 147 1.6

  12. #12

    Default

    Ето и една хубава табличка, която показва на съответната Селения какво Yacco отговаря

    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •