Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Синхронизация датчик колянов и разпределителен вал

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    да но при мен и двата работят ама единия от двата подава грешна информация
    Така са ти казали диагностиците,ама дали е така няма как да знаеме ние.Просто според мен си закарай колата на друго място да я закачат на компВ случая,ако е вярно това което казват диагностиците,има вероятност да е криво колелото на разпределителния вал
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Така са ти казали диагностиците,ама дали е така няма как да знаеме ние.Просто според мен си закарай колата на друго място да я закачат на компВ случая,ако е вярно това което казват диагностиците,има вероятност да е криво колелото на разпределителния вал



    колега това е малко вероятно да се случи.. не плаши човека,

    1. има вероятност да е испуснала шпонката на коленовиа вал и от там да дава грешка че няма синхронизациа между коленовиа и распределителниа вал.
    А само да допална че ако датчика на коленовиа вал прекасва да работи то тогава колата ще гасне в движение.

    При датчика на распределителниа вал не е така, колата ако запали и компютара отчете грешка колата няма да изгасне а ще си работи, само че има вариант при които ако откаже на пално датчика на распределителниа вал ще светне на таблото иконката за грешки (диузата) и тогава колата няма да пали.

    в твояа случеи колега мисля че проблема ти е датчика на распределителниа вал, ще чакама да пишеш за да ни разясниш проблема.!!!

  3. #18
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Kолега, верно отиди при други диагностици - търси доказан сервиз! Виж дали има друго мнение по въпроса. за мен си е датчик на разпределителя, който от време на време дава грешка за секунда, компа я записва, а след това датчика пак сработва, а от там - няма синхрон естествено. Бъди сигурен че ако колата е палена на бутане - много е вероятно някой датчик да се повреди.

    Но всичко това което пишем тук са само догатки породени оп пътя на логиката. Правилна диагностика е решението.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    колега това е малко вероятно да се случи.. не плаши човека,

    1. има вероятност да е испуснала шпонката на коленовиа вал и от там да дава грешка че няма синхронизациа между коленовиа и распределителниа вал.
    А само да допална че ако датчика на коленовиа вал прекасва да работи то тогава колата ще гасне в движение.

    При датчика на распределителниа вал не е така, колата ако запали и компютара отчете грешка колата няма да изгасне а ще си работи, само че има вариант при които ако откаже на пално датчика на распределителниа вал ще светне на таблото иконката за грешки (диузата) и тогава колата няма да пали.

    в твояа случеи колега мисля че проблема ти е датчика на распределителниа вал, ще чакама да пишеш за да ни разясниш проблема.!!!
    Теб ще те направим предводител на хората дет хвърлят боб пред блока,и играят на тука има тука нема.Стига с тея гадаения,понякога без свястна диагностика не става
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Теб ще те направим предводител на хората дет хвърлят боб пред блока,и играят на тука има тука нема.Стига с тея гадаения,понякога без свястна диагностика не става


    колега ако даваш некакви мнения давай, няма смисал да се опитваш да ме засягаш, че съм си правил колата пред блока. ако можеш да помагаш помагай, давай реални предположеня.
    Last edited by sonchev; 23-01-2011 at 22:41.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    А само да допална че ако датчика на коленовиа вал прекасва да работи то тогава колата ще гасне в движение.

    При датчика на распределителниа вал не е така, колата ако запали и компютара отчете грешка колата няма да изгасне а ще си работи, само че има вариант при които ако откаже на пално датчика на распределителниа вал ще светне на таблото иконката за грешки (диузата) и тогава колата няма да пали.

    в твояа случеи колега мисля че проблема ти е датчика на распределителниа вал, ще чакама да пишеш за да ни разясниш проблема.!!!
    Абсолютно вярно.При мен отвреме на време палеше от 3 или 4 път.Докато един ден не запали,дадох и ток от друг акумулатор и запали,ама на следващия ден не щя и не щя да бръмне дори.Смених датчик на колян. вал и запали от раз.
    Да ама сега от време на време ми гасне в движение на около 2000об.а при около 120 предърпва,някои път при ускорение пак предърпва,а по рано не правеше така.Така,че ако е датчик на разпред.вал трябва да имаш моите симптоми.

    относно дюзата на таблото светва само при преебан датчик на колянов вал.
    светне ли заблави да я запалиш.
    Last edited by koko156; 23-01-2011 at 18:18.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  7. #22
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Изминати около 200км градско за 2 седмици!
    Грешките ги няма,и се оказа ,че са били старите грешки от запушения горивен филтър,колата гаснеше(когато светне лапа дюза) поради недостиг на гориво.Тогава грешките бяха изчистени,но не смених горивния филтър,проблема си беше останал с колата като светне лампата.Смених всички филтри и проблема изчезна,но не изчистиха грешката(поне аз така смятам)!
    Но може и да е от друго,през този период смених 2 турбини,които отидоха за скрап(и ме оставиха два пъти на пътя),като втората беше 2 употреба и сега съм уж с чисто ново от Реал-Турбо.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •