Results 1 to 13 of 13

Thread: Спешна консултация?

  1. #1
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default Спешна консултация?

    Днес установих, че се е появил проблем с ГИ Бигас, когато колата работи на гас на място двигателя леко притриса и работи неравномерно. Отидох при единственият майстор в Пловдив, който ремонтира тази марка ГИ и той закачи колата на лаптопа, коригира някои стойности, но неравномерната работа си остана. Другите проблеми, като прехвърлянето на бензин при рязко форсиране на двигателя вече го няма, коригирахме и температурата от 30* на 40* вече обръща на бензин, за претрисането ми даде следното обяснение, газовата е вече на над 2000 часа което се равнява на около 100к км., това и според мен е толкова, но за това време дюзите се износвали и работата им се влошавала, майстора ми предложи- рециклаж на старите за 120 лева или 200 лева за нови RAIL. Оригиналните ми са Biagiotti FAST. Какво мислите по въпроса. Предполагам, че колегата Роби ще бъде най-много информиран и когото също моля за съвет.
    Last edited by BLUE1; 19-01-2011 at 19:34.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  2. #2
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Жалко, че няма помощ. До колкото четох и разбрах от интернет , леко се опитват да ме минат. Сега се надявам като са бърникали по компютъра на ГИ да не са прецакали нещо. Явно ще търся друг майстор. Благодаря на тридесетимата колеги прочели поста ми.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Днес установих, че се е появил проблем с ГИ Бигас, когато колата работи на гас на място двигателя леко притриса и работи неравномерно. Отидох при единственият майстор в Пловдив, който ремонтира тази марка ГИ и той закачи колата на лаптопа, коригира някои стойности, но неравномерната работа си остана. Другите проблеми, като прехвърлянето на бензин при рязко форсиране на двигателя вече го няма, коригирахме и температурата от 30* на 40* вече обръща на бензин, за претрисането ми даде следното обяснение, газовата е вече на над 2000 часа което се равнява на около 100к км., това и според мен е толкова, но за това време дюзите се износвали и работата им се влошавала, майстора ми предложи- рециклаж на старите за 120 лева или 200 лева за нови RAIL. Оригиналните ми са Biagiotti FAST. Какво мислите по въпроса. Предполагам, че колегата Роби ще бъде най-много информиран и когото също моля за съвет.
    Ако на бензин работи нормално а на газ претриса може да иска настройка при мен лятото беше по подобен начин и сместа на празен ход беше много бедна, след регулировка е като на бензин.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Жалко, че няма помощ. До колкото четох и разбрах от интернет , леко се опитват да ме минат. Сега се надявам като са бърникали по компютъра на ГИ да не са прецакали нещо. Явно ще търся друг майстор. Благодаря на тридесетимата колеги прочели поста ми.
    Що не си уговориш една разходка до София...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Ся...нали се сещаш, че не спя с компа...
    Притрисането на празен ход е от това дето са ти казали- Ремонт на рейката.
    По компа няма какво да прецакат. Моето мнение е да си ремонтираш твойте си дюзи.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Така и направих, ремонтираха рейката- смениха О пръстените и едното реле, ефекта беше никакъв, но взеха 120 лева, мъдрото им мнение е, че имам проблем в запалването или въздуха.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #7
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Възможно ли е свещите Денсо Иридиум да са сдали багажа след 55000 километра?
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Абсолютно да.
    Реално в упътването им е заложен пробег от 30000 мили. А пък съвсем реално започват да свършват още към 40000 км.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Благодаря за помощта.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #10

    Default

    Допълвам казаното от колегата, че иридиевите свещи имат доста по-къс живот от другите и не знам дали от тях ти е проблема, но със сигурност е добре да ги смениш щом са на 55К

  11. #11
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Още не съм ги сменил, но ми прави впечатление, че докато двигателя е студен работи нормално на газ, но достигне ли оптималната си температура лекичко претриса на празен ход, иначе при движение нищо не се усеща. За съжаление от детските настройки на компа на ГИ, рязко се появи едно забиване между 2000 и 2100 оборота и колкото и да я форсирам на газ няма изключване, а бе не ги бива майсторите. Сега колата ми върви на газ докато почне да гасне и едва тогава обръща на бензин.....
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А що не отидеш да ти настроят ГИ-то на загрял мотор? Газовите филтри кога ги сменя?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Е, те го настройваха цял ден, сигурно изгориха 10 литра газ, а филтрите са нови.

    P.S. Преди малко на газ тотално се скапа работата на двигателя, промяна в режим на бензин няма. Омръзна ми от "майстори".
    Last edited by BLUE1; 26-01-2011 at 17:47.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •