Results 1 to 11 of 11

Thread: Ремонт на маркуча за климатроник?

  1. #1

    Default Ремонт на маркуча за климатроник?

    Здравейте, искам да попитам някой ремонтирал ли е маркуча за климатроника, при мен в случая е този който минава между предпазителя на радиаторната перка и двигателя. На снимката (благодарение на Мury, надявам се не възразява, че използвам снимката му) с черна стрелка съм посочил въпросния маркуч. Колко пари излиза, ако може да се ремонтира и дали се продават нови и съответно каква е цената За колата от подписа става дума. Благодаря ви!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 002aaaa.jpg  
    Last edited by zombiran; 19-01-2011 at 16:03.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Здравейте, искам да попитам някой ремонтирал ли е маркуча за климатроника, при мен в случая е този който минава между предпазителя на радиаторната перка и двигателя. На снимката (благодарение на Мury, надявам се не възразява, че използвам снимката му) с черна стрелка съм посочил въпросния маркуч. Колко пари излиза, ако може да се ремонтира и дали се продават нови и съответно каква е цената За колата от подписа става дума. Благодаря ви!
    Нов, уверявам те, не искаш да знаеш колко струва. Има вариант да се ремонтира, а най-добре според мен, да си намериш читав, втора употреба.

  3. #3
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Виж дали този е който ти трябва http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27472
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  4. #4

    Default

    Колега, ще проверя и ако същата ще я взема.


    П.С. Проверих го не е нито единия нито другия.. явно слагат различни на 156-цата. Този който ми трябва към единия край има едно като филтър (буренце).
    Last edited by zombiran; 19-01-2011 at 19:07.

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Не съм много сигурен, нека по запознатите да кажат, но си мисля там където правят маркучи за хидравлики могат да го сменят с нов.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Не съм много сигурен, нека по запознатите да кажат, но си мисля там където правят маркучи за хидравлики могат да го сменят с нов.....
    Попринцип може , според зависи колко са специалисти , понеже тръбите при автоклиматиците са алумин , а не мед или метал ....



    Към автора , бих ти препоръчал едни колеги да ти направят нов , но за съжаление си от Ямбол ....
    Иначе , подобна операция около 50 лв някъде излиза
    Цената се определя на метър , и според зависи от Ф-то на маркуча .
    156 sportvagon 1.9jtd

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by speеdddddd View Post
    Попринцип може , според зависи колко са специалисти , понеже тръбите при автоклиматиците са алумин , а не мед или метал ....



    Към автора , бих ти препоръчал едни колеги да ти направят нов , но за съжаление си от Ямбол ....
    Иначе , подобна операция около 50 лв някъде излиза
    Цената се определя на метър , и според зависи от Ф-то на маркуча .
    Благодаря, колега. Тука знам едни хора, където се занимават с такива нещо, утре ще намина да питам как стоят нещата.

  8. #8
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Колега гледам, че си от Ямбол. В Сливен знам къде правят хидравлични маркучи и то доста сполучливо, правят ги на размер и ако твойте накрайници на маркуча ставам ще ползват тях{ с цел по-ниска цена}. Ако нещо не можеш да намериш като твоя, пиши ми едно ЛС. Поздрави

  9. #9

    Default

    Днес дадох да ми напряват маркучите, само че ми сложиха някви други щямпи, не знам дали ще имам проблем с тях, но утре като го надуят ще се разбере.Излезе ми 47 лв. всичко. Малко ме хвана яд, защото после намерих друго място, където ги правят със същите заоблени щампи, но нищо По-долу слагам снимки да видите как са станали. С телефона са снимани за това качеството може да е малко лошо.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение0232.jpg   Изображение0231.jpg  
    Last edited by zombiran; 20-01-2011 at 19:31.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Днес дадох да ми напряват маркучите, само че ми сложиха някви други щямпи, не знам дали ще имам проблем с тях, но утре като го надуят ще се разбере.Излезе ми 47 лв. всичко. Малко ме хвана яд, защото после намерих друго място, където ги правят със същите заоблени щампи, но нищо По-долу слагам снимки да видите как са станали. С телефона са снимани за това качеството може да е малко лошо.
    Колега сори ма те бях забравил,ей сега видях че го имам/малко е понапукан,но щеше да свърши работа/,но късно,радвам се че все пак си се оправил
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11

    Default

    Няма проблем, колега. Все пак благодаря.

    Днес при надуването на системата нямаше никакви проблеми от сорта на изтичане и т.н Благодаря на всички за мненията им.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •