Results 1 to 6 of 6

Thread: Регулатор на спирачното усилие - въпроси.

  1. #1
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default Регулатор на спирачното усилие - въпроси.

    При празна кола (без хора вътре) и загасена такава (въпреки че надали има значение) пружинката трябва ли да е изпъната, и съответно буталцето излязло навън, или обратното - пружинката хлабава, а буталцето прибрано?? И нормално ли е да си влиза и излиза без никакво усилие? Подлежи ли на ремонт, и ако да - как?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има една кука на кантара. от там се регулира пружината с каква сила трябва да действа на кантарчето при хоризонтирана и ненатоварена кола. мисля че със 7-8 килограма се опъваше.
    точка

  3. #3
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има една кука на кантара. от там се регулира пружината с каква сила трябва да действа на кантарчето при хоризонтирана и ненатоварена кола. мисля че със 7-8 килограма се опъваше.
    Регулирането ясно, въпроса е трябва ли тая кука да се мести свободно, и буталцето да си влиза и излиза както си иска?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по спомен - колкото по-ненатоварена беше задницата, толкова по опъната пружината /поне така си мисля/. във всеки случай ,да има разни свободно местещи се детайли не е нормално. при мен всичко е бетон - ама щото е спечено от ръжда
    точка

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    по спомен - колкото по-ненатоварена беше задницата, толкова по опъната пружината /поне така си мисля/. във всеки случай ,да има разни свободно местещи се детайли не е нормално. при мен всичко е бетон - ама щото е спечено от ръжда
    Мерси колега, и аз имах същите подозрения, явно временно докато го оправя ще играе телта и ще караме на рандом настройки
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Аз съм с тел..иии нещата са чук и гек! И празен и натоварен не ми влачи задницата, както и на прегледа разцепих машината с перфектни спирачки!
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •