Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Ламбда сонда или...

  1. #1
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default Ламбда сонда или...

    Колеги след разрешения проблем с паленето се появи някакъв нов не толкоз значителен ,но определено дразнещ.Сутрин като паля,всичко е нормално,обаче след като поработи малко започват ядовете - натискам газта да тръгне ,оборотите падат и понякога гасне.Паля пак същото и това докато позагрее малко.След това няма ядове,но ми се струва,че има повишен разход на бензин и от време на време върви уникално друг път не ще.Отивам на диагностика - закачат я хората и всичко ок.Дебитомер,дюзи ,ламбда,абе никакви грешки.Сондата чертае като луда.Два дена никакви проблеми и на третия пак нейното си знае.Реших да се възползвам от диагностиката,която ми даде пловдивския нов дистрибутор на италиански коли на аванта.Правят ми я хората и хоп оказва се,че ламбдата не работи - правата линия на смърта е на лице - повече от 0.450mv не иска и с подаване на газ и на място абе час на смърта.Обаче грешка няма и пича ми обясни,че било така,понеже е заспала в някакво средно положение.
    Чудя се,да мина ли още някъде диагностика преди да я сменя сондата с нова?И според вас каква ще е най-добрата,не говоря за някакви универсални,а от там където ми правиха последната диагностика ми препоръчват Magnetti Marelli.
    Чакам с нетърпение вашите мнения!Мерси!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #2
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    И аз минах по този път беше умряла в някво средно положение но смяна с нова и воала всичко е ОК. При мен не можеше да се изфорсира карах я максимум до 2000, 2500 оборота. Аз сложих някаква универсална с 4 кабела. Една година всичко е ОК. Успех.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  3. #3
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Аха мерси.А иначе се изфорсирва при мене и си вдига доволно до 7000 rpm.Ми ще видя каква ще взема,може и някаква от ebay да поръчам или от един приятел тук дето продава авточасти.Ще видя как вървят горе долу цените.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Аха мерси.А иначе се изфорсирва при мене и си вдига доволно до 7000 rpm.Ми ще видя каква ще взема,може и някаква от ebay да поръчам или от един приятел тук дето продава авточасти.Ще видя как вървят горе долу цените.
    Колега напиши някъде с какъв двигател е колата и коя година е произведена, това е важно. Но по принцип универсалните сонди на Бош вършат чудесна работа даже смея да твърдя че се спрявят най добре от разни други марки пък и особено от "ибей".
    Щом сондата показва 0,45 значи е умряла а не записва грешка защото стойностите и са в граници ако я откачиш от куплунга ще запише грешка.
    И след смяна на сондатя е добре дасе ресетне "екуто" за да може по бързо да влезе в час не че иначе няма д авлезе но с ресет е по добре.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колеги след разрешения проблем с паленето се появи някакъв нов не толкоз значителен ,но определено дразнещ.Сутрин като паля,всичко е нормално,обаче след като поработи малко започват ядовете - натискам газта да тръгне ,оборотите падат и понякога гасне.Паля пак същото и това докато позагрее малко.След това няма ядове,но ми се струва,че има повишен разход на бензин и от време на време върви уникално друг път не ще.Отивам на диагностика - закачат я хората и всичко ок.Дебитомер,дюзи ,ламбда,абе никакви грешки.Сондата чертае като луда.Два дена никакви проблеми и на третия пак нейното си знае.Реших да се възползвам от диагностиката,която ми даде пловдивския нов дистрибутор на италиански коли на аванта.Правят ми я хората и хоп оказва се,че ламбдата не работи - правата линия на смърта е на лице - повече от 0.450mv не иска и с подаване на газ и на място абе час на смърта.Обаче грешка няма и пича ми обясни,че било така,понеже е заспала в някакво средно положение.
    Чудя се,да мина ли още някъде диагностика преди да я сменя сондата с нова?И според вас каква ще е най-добрата,не говоря за някакви универсални,а от там където ми правиха последната диагностика ми препоръчват Magnetti Marelli.
    Чакам с нетърпение вашите мнения!Мерси!
    Ако колата ти е с 2.0 ТС Евро2,сондата за твоята колае Бош ЛС05,даже скоро и свалиха цената.Ккато каза Новачев е хубаво после да се ресетне компа,иначе може да минат ден два докато се адаптира,пък и може да ти върти номера през тва време
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колата е 2.0 T.S. 1999 година.
    А защо да не са частите от Ebay?В момента карам с дебитомер подарък от един колега дето си го взе от там и мога да ти кажа,че е е перфектен.Каза,че го е взел за 75лв това с доставка,а иначе тук са му искали от 150 до 260.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колата е 2.0 T.S. 1999 година.
    А защо да не са частите от Ebay?В момента карам с дебитомер подарък от един колега дето си го взе от там и мога да ти кажа,че е е перфектен.Каза,че го е взел за 75лв това с доставка,а иначе тук са му искали от 150 до 260.
    Има теми в които е разисквано това може от 'Ибей" ако са Бош и ако са оригинални иначе тя колата пак ще върви но няма да е такава каквато ще бъде с бошовските части. Прочети теми за ламбда сонди и виж има ли някой доволен от ламбда сонда която не е на бош. При положене че универсална сонда струва 130лв и колеги от форума могат да ти я намерят с отстъпка дали си заслужава да си купиш друга.
    Има една стара мърдост нямам толкова много пари че да си купувам евтини работи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Някои има ли наблюдения върху Магнети Марели ламбда сонда?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Някои има ли наблюдения върху Магнети Марели ламбда сонда?
    Мдаа досега здрава такава не съм видял Моята 164-ка преди да я купя "наблюдаваше" марели сонди по месец и половина и после светкаше и казваше нова Сега е с бош, от 2 години наблюдава и няма проблеми
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Някои има ли наблюдения върху Магнети Марели ламбда сонда?
    Да колега тази марка беше добра преди 10 години после фалира не знам кой я купи но от тогава по добре китаиски части но не Марели
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #11
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Да колега тази марка беше добра преди 10 години после фалира не знам кой я купи но от тогава по добре китаиски части но не Марели
    Дебитомера ми на тази марка умря внезапно на 2 г. и 30 000 км.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Да колега тази марка беше добра преди 10 години после фалира не знам кой я купи но от тогава по добре китаиски части но не Марели
    Марели е собственост на Фиат Груп до колкото ми е известно

    Относно сондата - BOSCH или алтернатива е NTK (универсалната работи добре)
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    А днес какво преживях колеги....
    Отивам да ми сменят сондата в един от предстватителите в Пловдив на италиански коли.Давам им номер на шаси ,на двигател на всичко което искат и ми казват "Ще ви струва с отстъпката - частта и труда 109лв".Направо се изумих и взех да се щипя дали не сънувам.И викам Ок - слагайте я.Обаче все ме гризе вътрешно,че нещо има гнило и така се оказа.След около час вадят колата ,през това време ме черпят кафе и седя на мека мебел и викам ч да пробвам и тогава да плащам.Тръгвам с Алфина и о небеса вдига оборотите супер мудно,не иска да ускори ужас.Връщам се и викам нищо не сте направили.Всички в шок.Закачат я компютри разни други джаджи ама йок всичко работи грешки няма.И се чудят и се маят кво става ,защото я пробваха и те виждат ,че наистина има проблем.И незнайно от къде излезе един изтупан пич от техните и вика "Тва с къв мотор е?"и му казвам 2.0 тs.И им вика на монтьори и приемчици "я елета за малко".И се оказва,че ламбдата ми е друга - водила се някаква планетарна и те я нямат и струва около 168лв.Викам качвайте моита - добре че им казах да не я хвърлят ,записах си номера и по бош на моята и ми я сложиха пак.Една стотинка не има дадох и ми викат"Извините за неудобството но поставянето на сондата ще ви е безплатно друия път дори и вие да си я донесете"Ще ви направим и други безплатни услуги"!Какви ли ще са не знам ,но определено сега не знам вече каква сонда да взема....
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ламбдата за твоята кола на БОШ е 0 258 006 190 или универсалната LS05. Коя година е все пак? Ако е след 2000-та 0 258 006 189 или универсална LS615
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    ...
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •