Results 1 to 6 of 6

Thread: Алфа ромео ТС скоростна кутия

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Алфа ромео ТС скоростна кутия

    Въпроса ми може да е малко малоумен ,но не ми е ясно за какво служи гумената тапа която се намира от горната страна на кутията .. един "маистор" ми каза ,че от там трябвало да налея масло в скоростната кутия а аз пробвах да налея от пробката доло която е с 12-ка шестограм нали това е пробката ? има и подобна доло ниско в най ниската точка на скоростната кутия ама тя не е ли за источване на цялото масло ? Не ми се вярва да се налива от тая тапа гумена
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Да, баш там налей. Ама догоре..и ще търсиш къде продават съединители
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    то аз и без да налея търся съединител пък смятай ако налея от там хахахах аиде хора никои ли нищо незнае ? от пробката ли наливате масло и от каде го точите ? Няма ли друг начин щото тая пробка е мн забутана ще трябва с някоя 20 кубикова спринцовка да наливам освен ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Източва се отдолу А се налива от страничната пробка, докато потече - това е индикаторът за нужното количество. Ако нямаш шприц, ще ти се наложи да ползваш 20-кубикова
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Източва се отдолу А се налива от страничната пробка, докато потече - това е индикаторът за нужното количество. Ако нямаш шприц, ще ти се наложи да ползваш 20-кубикова
    свестните масла, разбирай различни от тутела и диона, се продават с накрайник на тубичката който ти позволява да го налееш и без шприц
    Last edited by голямата риба; 13-01-2011 at 23:24.

  6. #6
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Въпроса ми може да е малко малоумен ,но не ми е ясно за какво служи гумената тапа която се намира от горната страна на кутията .. един "маистор" ми каза ,че от там трябвало да налея масло в скоростната кутия а аз пробвах да налея от пробката доло която е с 12-ка шестограм нали това е пробката ? има и подобна доло ниско в най ниската точка на скоростната кутия ама тя не е ли за источване на цялото масло ? Не ми се вярва да се налива от тая тапа гумена
    Като zа на4ало спри да ходиш при такива маистори и да пробваш по колата си.
    Тонов ти е обяснил то4но и ясно.А на майстора кажи 4е от там се сменя спира4ната те4ност.

    пп.Иzвинявам се zа някой латински букви и 4исла които иzполzвам,но самия лаптоп няма такива на кирилица,дори не намирам и от форумния кирилиzатор.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •