Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Тампони на стабилизиращата щанга

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    при мен 24 000 км точно на 1 година .. супер про на предната щанга - ми гресирвах, мазах, срах ... нема оправане .. вече явно не "лягат" както требва
    Толкова лесно решим проблем,а в такива филми се вкарвате.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Толкова лесно решим проблем,а в такива филми се вкарвате.
    Дааа мисля да минавам на твоя вариянт другия път и да си решавам и аз проблема веднъж за винаги

    ПП: Ставаше въпрос за тампони от Лада Самара нали?
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #33
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами аз не знам защо всички си мислит, че полиуретана не иска поддръжка - слагаш и забравяш? Още преди 3 години, когато на бензинката смених всичко с полиуретан, майстора ми каза - Ако искаш да нямаш ядове с окачването дълго време, на всеки 10К км. от този момент те искам при мен за смазване и завъртане на тампоните. Именно да не се получава елипса, ами равномерно да се износва.
    При стаб щангата има други ядове свързани с износване на шийката върху която е тампона. В резултат на това, уж нови тампони, но след малко километри и всичко е в изходна позиция - първоначално скърцане и после хлопане. Тук едва ли имат вина тампоните, защото те са правени за нова щанга - тоест, не износена. Решението на този проблем е или смяна на щангата с малко износена (трудна работа е да се намера втора ръка такава) или побългаряване - цепене на тампона и подлагане от външната страна на някаква пластина за уплътняване.
    Last edited by AlfaMan; 08-08-2011 at 16:51.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #34

    Default

    Никой не казва,че като се монтират полиуретанови тампони и забравя за тях....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами аз не знам защо всички си мислит, че полиуретана не иска поддръжка - слагаш и забравяш? Още преди 3 години, когато на бензинката смених всичко с полиуретан, майстора ми каза - Ако искаш да нямаш ядове с окачването дълго време, на всеки 10К км. от този момент те искам при мен за смазване и завъртане на тампоните. Именно да не се получава елипса, ами равномерно да се износва.
    При стаб щангата има други ядове свързани с износване на шийката върху която е тампона. В резултат на това, уж нови тампони, но след малко километри и всичко е в изходна позиция - първоначално скърцане и после хлопане. Тук едва ли имат вина тампоните, защото те са правени за нова щанга - тоест, не износена. Решението на този проблем е или смяна на щангата с малко износена (трудна работа е да се намера втора ръка такава) или побългаряване - цепене на тампона и подлагане от външната страна на някаква пластина за уплътняване.
    Ако на всеки 10К трябва да си разглабям предницата ще засиля кочината в първото дере дето ми се изпречи или ще я пратя в пещите в Перник
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  6. #36
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами това е положението. Всяко нещо си иска своето. Като искаш да не се занимаваш 30-40К+ километра, даваш едни 1К лева за комплект "рикамби орогинали" носачи и к-т стаб. щанга
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #37
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    На комшията Пасата, понеже момчето е международен шофьор .. абе тираджия, та от време на време го карам за кратко и е купен преди 4 години 2002 набор иначе, но не е влизал в сервиз никога. Сменяни са само консумативи - масла, филтри. Епа това като седна ни скърца, ни тропа, ни чука .. нищо. Гробна тишина. Кво смазване кви 5 лева, ква поддръжка на тампони .. егати и гумата .. всяка година да лягам да я галя с грес по 3 пъти .. ай сиктир, нека си скърца .. ще скърца, ще скърца и право в Надин. На 156-цата цялата предница я смених .. само калниците останаха оригиналните едва ли не и пак няма няма и почва нещо отдолу да "бръмчи". Съжалявам за лиричното отклонение, ама нема цяр за тази болест в бамбините.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #38
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Хич не ми ги хвали тези пасати. Като си кара тира, приятеля ти колата му стои в гаража нали? Колко ли не съм ги дърпал и съм ги гледал по сервизи и тях да се потят, щото там цените са красиви
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  9. #39
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Хич не ми ги хвали тези пасати. Като си кара тира, приятеля ти колата му стои в гаража нали? Колко ли не съм ги дърпал и съм ги гледал по сервизи и тях да се потят, щото там цените са красиви
    Не стои .. жена му всеки ден на работа с нея и детето в детската градина .. минава през всички дупки в Пазарджик. Събота и неделя - села, вили, прочее ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #40
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Кво смазване кви 5 лева, ква поддръжка на тампони .. егати и гумата .. всяка година да лягам да я галя с грес по 3 пъти .. ай сиктир, нека си скърца .. ще скърца, ще скърца и право в Надин. На 156-цата цялата предница я смених .. само калниците останаха оригиналните едва ли не и пак няма няма и почва нещо отдолу да "бръмчи". Съжалявам за лиричното отклонение, ама нема цяр за тази болест в бамбините.

    Колега много истина има в това, което си написал... 100% съм съгласен с теб. Още малко и ще стане ние на ръце да ги носим тия алфи, вместо те нас да возят
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #41

    Default

    Мене ,примерно,не ме мързи да я нацвъкам с грес(на спрей)..1 път на два месеца,за 20 мин работа е......тъкмо като я дигна отпред/отзад за да посмажа нещата мога да си я огледам хубаво за нещо което би трябвало да се отремонтира навреме.....маншонче,спирачни маркучи тва /онова........а който не го е грижа какво става там отдолу..........миии да не гледа....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Едно време, още преди да се родя баща ми е имал Москвич - още стоят баките с грес в канала на село. Та като му споделих за полиуретани и поддръжката им вика: "Абе синко, аз едно време си продадох перфектния Москвич и купих Жигулето точно щото ми беше писнало всеки месец с такламита, а ти сега на тая модерна кола гресьорки..."
    Та сега по темата - сложих преди година и половина задни тампони на пр. носачи от Ферариста (тогава още не правеше средни и предни), сложих средни и предни гумени и на стабилизиращата щанга - някакви от ТиН. Зимата естествено се разскърцаха ама викам ся на тоя студ НЕ барам, само минах за всеки случай на преглед - всичко беше бетон. Като я вдигнах напролет да ги смазвам - направо ги смазах с чука и сложих гумени. Та може и да са хубави полиуретаните, ама аз в Събота и Неделя предпочитам да се возя нанякъде вместо да лежа под колата и да я гресирам - въпрос на гледна точка.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #43
    започва да се пристрастява alfonso 155's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Момчета и,аз имам подобен проблем.От 3-4 дни предницата ми скърца като каруца.Вдигах на крик мърдах гумите луфт не усетих,че ми потропва нещо отпред потропва но не знам какво е и това гадно скъкцани.Смених биалетките но пак същото и с колко тампона на стаб щангата е ?Някой знае ли от какво може да е?Колата е 155-ца 1.7
    Колкото повече набира,толкова повече набира

  14. #44
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by alfonso 155 View Post
    Момчета и,аз имам подобен проблем.От 3-4 дни предницата ми скърца като каруца.Вдигах на крик мърдах гумите луфт не усетих,че ми потропва нещо отпред потропва но не знам какво е и това гадно скъкцани.Смених биалетките но пак същото и с колко тампона на стаб щангата е ?Някой знае ли от какво може да е?Колата е 155-ца 1.7
    Има раздел за 155, колега
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #45
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз лично досега полиуретан да не скърца и пука не съм виждал. Какъвто и да е монтажа след определени км греста е аут и се почва голямото разглобяване и сглобяване, а знаете Алфите колко харесват разглобяванки и колко им е материала Затова и не бих си сложил, при Ники съм правил само шарнирите на носачите на 6-цата, след 1 седмица се разхлопаха, пратих му ги втори път - след 2 седмици цяла кола почна да пука все едно ще се разпада и мисля, че 3-ти път няма нужда да разглобявам и сглобявам. Все пак да кажа, че в момента не хлопат, но звуците от тях са по-зле от разхлопан носач.
    И накрая, Феро е много точен пич, помагал ми е и се надявам да не ми се сърди за това, че споделих. За мен едното с другото няма общо.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •