Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: проблем с хидравликата

  1. #1
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default проблем с хидравликата

    здравеите колеги за много години онзи ден глупака му с глупак взех че дадох на жената да се учи да прави френски гараж та както и да е едни странни маневри едно чудо и изведнъж взе нещо да вие и като слезнах и погледнах един гьол масло от хидравликата помислих 1е нали много вартене тва онова и я е изхварлила маслото налях и нищо но се оказа че като трагнах да отивам на работа пак го изхвърли та отидох на канал и що да видя от реиката няма теч а ми се видя че от маркуча които отива от казанчето кам реиката на едно място е омаслен.Та някои ако е ималм такав проблем моля помощ че карам с тубите в багажника с хидравлично масло.колата е 146 1.6 16v 99година
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  2. #2
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Според мен,май ти е избил маркуча на хидравликата! Смяна с нов!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  3. #3
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Според мен,май ти е избил маркуча на хидравликата! Смяна с нов!
    знаеш ли нещо за цени и тнт дали ще мога сам да го сменя или трябва да ходя по скапаните сервизчета
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  4. #4

    Default

    На мен лятото ми се случи същото.Беше се спукал.След като не намерих в магазините го носих да го правят,но пак избиваше от снадките,понеже е тръбичка гума тръбичка.Купих си втора употреба от форума и не съм имал проблеми вече.

  5. #5
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    колега ще ми кажеш ли как точно се казва този маркуч за да знам какво да търся в форума а и точно между тръбичките ли се пукат
    Last edited by alfa maniak; 09-01-2011 at 11:12.
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    колега ще ми кажеш ли как точно се казва този маркуч за да знам какво да търся в форума
    Сваляш си мъркуча отиваш на митницата мисля ХанзаФлекс се казваше фирмата ако не се бъркам нещо и търсиш такъв които да е за високо налягане ще кажеш за какво ще го ползваш и ще гледаш да е по дебелостенен и по твърдичък взимаш си две скобички и стягаш яко,че аз миналата зима във наи големите студове така два пъти пуках мъркуч и ми беше яко вгз,иначе може и самичък да си го свалиш но ще ти трябва канал,абе хуиня си отвсякъде.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    мерси много колега ще ти пиша като го оправя а само да попитам то там няма ли и някаква тръба или ???????????? то нее ли тръба маркуч тръба или заменям всичко с маркуч и тва е а ??????
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    мерси много колега ще ти пиша като го оправя а само да попитам то там няма ли и някаква тръба или ???????????? то нее ли тръба маркуч тръба или заменям всичко с маркуч и тва е а ??????
    Тръба маркуч тръба е.Не можеш да го замениш с маркуч само.Като го извадиш ще разбереш защо!Моят съвет е друг втора употреа употреба,ако намериш нов още по добре.Няма смисъл да се вкарвеш във филми,като мен и да се опитваш да го правиш.Аз,два пъти го свалях и слагах.Накрая ми излезе,колкото да си купя втора употреба.Дерзай

  9. #9
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    мерси много колега ще ти пиша като го оправя а само да попитам то там няма ли и някаква тръба или ???????????? то нее ли тръба маркуч тръба или заменям всичко с маркуч и тва е а ??????
    Сменяш само това което е спукано ако е спукан примерно мъркуч сменяш мъркуч ако е спукана тръбичка се сваля и се запоява ако може ако не може втора употреба това е.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #10
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    мерси все пак ще се оправя някак си
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  11. #11
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, само втора употреба! Нови никаде не съм виждал, а при опита на един приятел да ми сменят само мъркуча и да го капсуловат от двете страни за тръбичката, два пъти го носи за рекламация и два пъти уж го оправили и пак... дръжки, та накрая и той отиде на вариянта втора ръка и нещата заспаха...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #12
    Младши алфист p_devedziev's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    колега и аз лятото(2010) правих същият маркуч. сам си го свалих пред блока и го занесох в мисля "Хидравлекс" се казваше. Намира се като отиваш към коматево в дясно(има си табела) , за хидравлични маркучи е. 25лв ми излезе и за сега нямам проблем.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS (103hp) 2000г.- сега
    Lada 1500S 1.5 (74hp) 1983г.- бившата

  13. #13
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by p_devedziev View Post
    колега и аз лятото(2010) правих същият маркуч. сам си го свалих пред блока и го занесох в мисля "Хидравлекс" се казваше. Намира се като отиваш към коматево в дясно(има си табела) , за хидравлични маркучи е. 25лв ми излезе и за сега нямам проблем.
    колега ще извиняваш ако си спомняш нещо по свалянето което ще ми послужи за олеснение моля пиши мерси предварително
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  14. #14
    Младши алфист p_devedziev's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    42
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    колега ще извиняваш ако си спомняш нещо по свалянето което ще ми послужи за олеснение моля пиши мерси предварително
    Горе до помпата е лесно , аз го свалих с обикновен гаечен ключ, но долу до хидравликата само с гидория с чупещо.Аз махнах само стойката на акумулатора за улеснение. Внимавай долу трябва да има и медни пластинки .Аз лично мойте ги смених с нови. А поставянето по обратния ред: първо долу и после до помпата. наливаш масло палиш и обезвъздушаваш като навиваш пълен ляв , пълен десен(поне така ми казаха) и готово.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS (103hp) 2000г.- сега
    Lada 1500S 1.5 (74hp) 1983г.- бившата

  15. #15

    Default

    май са решили да ни предават и аз съм в сервиза от вчера и незнам какъв е точно проблема още. Много бързо се случиха при мен нещата спрях на кръстовище и си усетих волана удървен, като че ли мина някоя женска. Забравих да отбележа,в НЕСЕБАР съм
    Last edited by tonov; 12-01-2011 at 16:44.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •