Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Къде да си намеря диоди и лампи за таблото и цен.конзола 156 зелена

  1. #16
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    1.50лв/бр - да се гръмнат ахм.
    В някой магазин за електроника да струват 20ст/бр. и малко работа с поялника.

  2. #17
    Алфист по душа ivencio's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    19

    Cool сини светодиоди

    Здр колега,аз си направих централната конзола,копчетата на вратите,копчетата на огледалата и халогените и тези за повдигане на фаровете с сини светодиоди и стана готино поне за мен.дори и малкото борд компютърче до километража му сложих една синя крушка с цокълче и светна неоново като другите.много ми харесва неона и сега сам с половин табло червено,надолу неон.но ако си с зелени уреди на всичко си купи обикновена крушка с две крачета и някой да запои.готино става с диодна бяла,но трябва и на трите + резистор на всяка,свети по хубаво зелено.и тва съм пробвал.играчка е цялото разглобване и запояване,но си струва кефа накрая
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01635.jpg   DSC01636.jpg   DSC01637.jpg   DSC01639.jpg   DSC01641.jpg  

    DSC01643.jpg  
    [SIGPIC]

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да споделиш какви диоди си използвал и как успя да ги навреш в копчетата.Там има вградени едни ситни диодчета.Уредите и конзолата и аз смених с диоди, ма другите дребни копчалъци не съм а ме дразнят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Обикновени 3 мм влизат рахат вътре, само им подрязваш краката максимално късо. SMD диодите ги изчигъртваш направо с поялника докато ги топиш и дори се ползват същите резистори ,те греят много силно с големите диоди но не изгарят.
    AR 156 1.8 TS + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •