Results 1 to 6 of 6

Thread: парата от ауспуха показател ли е за добро изгаряне при ТС

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default парата от ауспуха показател ли е за добро изгаряне при ТС

    Първо да уточня , че говоря за лека пара , а не за
    облаци от масло или антифриз.
    Та мисълта ми е , дали наличието на пара говори за
    добро смесообразуване или напротив за прекалено богата смес респ. необходимост от диагностика.

  2. #2

    Default

    Според мен говори за влага във въздуха . За сведение и успокоение, ако мога така да кажа, влажноста на въздуха в София е средно за годината над 50%, в облачно време както в момента е над 80-90%. В Бургас почти целогодишно е над 70%. Логично при протичащите химични реакции, или така наречено изгаряне на образуваната смес от гориво и въздух тази вода да излиза като пара. Също така е характерно за колите ползващи пропан-бутан, при изгарянето на газтта се отделя количество вода в атмосферата която излиза под формата на пара (конденз), именно за това и е екологично гориво без вредни емисии. За сравнение ще дам Лас Вегас тъй като съм живял там , и от впечатленията които имам не съм виждал кола да вади пара (конденз) и е логично, града е в пустинята и средната влага на въздуха е 15-17%, дори на 45градуса по целзий не се потиш. Колата може спокойно да си гори масло, и пара (конденз) пак ще излиза, това не е фактор.
    Last edited by Доко; 07-01-2011 at 19:24.

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    Първо да уточня , че говоря за лека пара , а не за
    облаци от масло или антифриз.
    Та мисълта ми е , дали наличието на пара говори за
    добро смесообразуване или напротив за прекалено богата смес респ. необходимост от диагностика.
    За смесообразуването евентуално може да се съди по отлаганията по накрайника на ауспуха (ако нямаш катализатор) А богатата смес се вижда на диагностика ако работи ламбдата. Принципно може и на слух да я чуеш но ти трябва много тренирано ухо за да знаеш каква е разликата в шума когато колата работи с бедни или богати смеси.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    А според мен говори за конденз в крайното гърне
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  5. #5
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    ДА!! Като ученик имахме един учител по химия,който ни го обясни с формула дори,само че кой да слуша Колкото по-добре ти изгаря горивото,толково повече пара вади,непомня точно защо,имам спомен за диоксид,вода и още някакви химични страхотий.Значи имаше някакъв момент в който всеки двигател вади пара,имаше и за дизелите (те като си загреели испускателната с-ма и там вече действаше друга формула),като колите на газ вадят най-много пара,защото имат много по-чисто горене - та,да приключа с неясното ми обяснение;Колкото по-чисто ти работи двигателя,толкова по-хубаво изгаря и толкова повече е парата!

  6. #6
    започва да се пристрастява IcemaN92's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Горна Малина
    Age
    32
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    А според мен говори за конденз в крайното гърне
    особено ако колата на колегата е на газчица
    The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
    Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
    ex Fiat Uno Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •