Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 113

Thread: Свещи Голден Лодж

  1. #16
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Снощи се видях с един приятел и стана дула за темата тук за Лодж свещите и се оказа че той продава един комплект 4 свещи Голдън лодж 2HL , та ако има кандидати пишете.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  2. #17
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    За 155 8v свещите са 25HLD ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #18
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Знам но може някой колега с боксер да си ги хареса... Освен това тези са 4 такаче..
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #19
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    @ Da_Fuse : Ми пусни ги в раздела на боксерите - все някой ще се обади, че ги иска.

    Иначе по темата - първата ми 55-ца (червената от подписа) я взех внесена от Италия с оригиналните свещи Golden Lodge - карах я към 4-5 хил. км с тях, и после си купих пак такива от БГ, уж от магазин на познат. Еми какво да ви кажа - колата просто умря с тях. За сегашната ми 55-ца ми намериха от София оригинални Champion C6YCC (в червените кутийки с печата на Алфа), но за беля бяха само 6 - две бяха разменени. Та затуй сега карам с най-обикновени Денсо и съм доволен, но май им дойде време за смяна ... Смятам да пробвам с Bosch FR56 (4-полюсните) директно от вносителя - да видим как ще е, щото за Denso Iridium ми е плитък джоба
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    @ Da_Fuse : Ми пусни ги в раздела на боксерите - все някой ще се обади, че ги иска.

    Иначе по темата - първата ми 55-ца (червената от подписа) я взех внесена от Италия с оригиналните свещи Golden Lodge - карах я към 4-5 хил. км с тях, и после си купих пак такива от БГ, уж от магазин на познат. Еми какво да ви кажа - колата просто умря с тях. За сегашната ми 55-ца ми намериха от София оригинални Champion C6YCC (в червените кутийки с печата на Алфа), но за беля бяха само 6 - две бяха разменени. Та затуй сега карам с най-обикновени Денсо и съм доволен, но май им дойде време за смяна ... Смятам да пробвам с Bosch FR56 (4-полюсните) директно от вносителя - да видим как ще е, щото за Denso Iridium ми е плитък джоба
    Специално за 8v. 155ца има Beru Ултра 3.5лв., Beru Ултра X 9.10лв., NGK 5лв., и два модела CHAMPOIN 7.9лв. мисля посочения модел от теб, и от 9лв. Избора е голям, свещите не е задължително да са Иридиеви или Платиниеви. Аз съветвам да се избягва Golden Lodge а за да не влизам в безкрайни спорове за Bosch ще си замълча.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    От Беру бягам вече - на Милена колата беше с Беру, и забелязах много кофти тенденция (споделена и от други колеги) - свещите се саморазвиваха ... странно, но факт.
    Обаче подочувам, че напоследък и Денсото много ги подменят с ментета ...
    NGK, доколкото знам, повечето са с несваляемите капачета на електрода, което ги прави невъзможни за ползване с повечето кабели (оригиналните) на 155 - и с това си препатих
    И то кво стана ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колеги аз съм с Бош (+) итриум,еднополюсни и съм доста доволен ( карам ги само от 5-6 хиляди км). преди това колата беше с НЖК , които бяха на доста хиляди километра и видимо бяха за смяна( като казвам видимо имам предвид като се извади свеща и се огледа на какво ее заприличала) , въпреки че колата работеше идеално.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Колеги аз съм с Бош (+) итриум,еднополюсни и съм доста доволен ( карам ги само от 5-6 хиляди км).
    Колега, дай да видим какъв точно е модела на тия Бош, че тия дни трябва да сменям моите ... Засегя съм се спрял на 4-полюсните FR56, но искам да погледна и твоя модел.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #24
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Колега, дай да видим какъв точно е модела на тия Бош, че тия дни трябва да сменям моите ... Засегя съм се спрял на 4-полюсните FR56, но искам да погледна и твоя модел.

    Здравей колега значи след като ГЛ фалира алфа се предлага от завода с нжк 155 16 в и всички други модели 156 ,147 . са с нжк .НЖК е официалния наследник на ГЛ .Моита 156 е с нжк но сега ако намеря ще и сложа и на нея ГЛ
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #25
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравей колега значи след като ГЛ фалира алфа се предлага от завода с нжк 155 16 в и всички други модели 156 ,147 . са с нжк .НЖК е официалния наследник на ГЛ .Моита 156 е с нжк но сега ако намеря ще и сложа и на нея ГЛ
    Браво за последния ред!!!
    Темата се поизчерпа, та може се заключва вече май
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #26
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default свещи

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Снощи се видях с един приятел и стана дула за темата тук за Лодж свещите и се оказа че той продава един комплект 4 свещи Голдън лодж 2HL , та ако има кандидати пишете.


    Това са свещите за 155 2.5 - V6

  12. #27
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Това са свещите за 155 2.5 - V6

    Да но за 12 клапановата моита е 24 трябват 25HLD
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #28
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравей колега значи след като ГЛ фалира алфа се предлага от завода с нжк 155 16 в и всички други модели 156 ,147 . са с нжк .НЖК е официалния наследник на ГЛ .Моита 156 е с нжк но сега ако намеря ще и сложа и на нея ГЛ
    Да, но конкретно аз (и доста други колеги) карам 155 8v - та затова питах за Bosch. За NGK вече писах ... (проблема с калпачетата).
    Last edited by Alfa User; 10-01-2011 at 22:41.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #29
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Да, но конкретно аз (и доста други колеги) карам 155 8v - та затова питах за Bosch. За NGK вече писах ... (проблема с калпачетата).
    Точно така новите са бубини върху свещите това ми беше убегнало
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Колега, дай да видим какъв точно е модела на тия Бош, че тия дни трябва да сменям моите ... Засегя съм се спрял на 4-полюсните FR56, но искам да погледна и твоя модел.
    Ще поглена довечера и ще ти пиша, но са еднополюсни със сигурност само ще проверя за номера им.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •