Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Бял пушек!

  1. #16
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by stil124 View Post
    колега най вероятно е пара и мойта е пак така,неми из4езва натифриз нито ми гори масло.

    Е точно така е,значи си е чиста пара,мога да спя спокоен,извинете ме за невежеството ма аз да си попитам.

    Благодаря ВИ Колеги!!!!

  2. #17
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    добре, че не си на газ.
    в тоя студ такива облаци произвеждам, че чак се чудя, дали зад мен виждат какъв цвят ми е колата!
    Last edited by ALFonsOlder; 07-01-2011 at 18:56.
    156 SW 2001 бивша.

  3. #18

    Default

    Моята пуши нормално, като за зимата и студа, обаче ми направи впечатление, че сякаш почва да губи антифриз. Много наблюдения засега нямам, но ми е интересно от какво става това? 1.8 Twin Spark е.
    Alfa romeo 156

  4. #19

    Default

    Еми колега ако пуши доста (то доста за зимата е много образно казано но по-точно ако като загрее почва да пуши повече и губи антифриз може да се насочиш към гарнитура на главата и да се радваш че късметлия и е избило към колекторите) поне моя случай беше такъв ,а и при избила гарнитура мотора на празен ход работи сякаш нещо се мъчи!
    Дано не е това де но трябва да внимаваш и да си я следиш има ги тея съмнения..
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Еми колега ако пуши доста (то доста за зимата е много образно казано но по-точно ако като загрее почва да пуши повече и губи антифриз може да се насочиш към гарнитура на главата и да се радваш че късметлия и е избило към колекторите) поне моя случай беше такъв ,а и при избила гарнитура мотора на празен ход работи сякаш нещо се мъчи!
    Дано не е това де но трябва да внимаваш и да си я следиш има ги тея съмнения..
    Еми, както написах, пуши умерено, не ми е направило впечатление като загрее да се увеличава пушека, по-скоро намалява, но при всички положения благодаря за съвета, ще я наблюдавам със сигурност!
    Alfa romeo 156

  6. #21

    Default

    ами това е колега трябва да е следиш може пък просто да губиш по-малко отнякъде антифриз което в това гадно мокро време трудно се установява,но има доста насоки тук какво да се следи за мен пак казвам най-явно беше че като позагрее почваше да вади още повече пушек направо идваха облаци пред колата и мотора се тормозеше особено се усещаше на празен ход..
    Alfa 145 1.4 t.s

  7. #22

    Default

    За щастие такива симптоми не съм наблюдавал. Благодарско за консултацията!
    Alfa romeo 156

  8. #23

    Default

    Ако наистина имаш съмнения за избила гарнитура, има диагностика на това доколкото знам с някакви химикали, които се сипват в охладителната течност - мисля, че в "клубните" сервизи гледах преди време нещо такова. Едва ли струва много пари тая диагностика, но ако е избила гарнитурата може и по-сериозна беля да стане

  9. #24
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	SNC00253.jpg 
Views:	65 
Size:	87.9 KB 
ID:	64073

    Абе аз пак да си питам че си ме яаде,сега това според вас пушек ли е или пара?

  10. #25
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    ако е от гарнитурата, като застанеш на светофара, ще правиш мъгла около себе си...тва лично за мен е пара.
    Ако покараш доста време, примерно нещо магистрала, извънградско, вероятно ще се изчисти съвсем за момента...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #26
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    ако е от гарнитурата, като застанеш на светофара, ще правиш мъгла около себе си...тва лично за мен е пара.
    Ако покараш доста време, примерно нещо магистрала, извънградско, вероятно ще се изчисти съвсем за момента...

    Значи това го прави при палене и докато загре добре,после намалява,а ако я разходя по магистралата и я натисна изчезва напълно.

  12. #27
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    значи няма за кво да се притесняваш
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #28

    Default

    както каза колегата това което показваш е нищо и няма грам за какво да се притесняваш(даже е малко ) и щом като позагрява намалява......няма проблем ефекта когато духа антифриз е точно обратния с нарастване на температурата пушека се увеличава и както спомена един колега по долу на светофара почват такива магли да се носят пред колата 4ак че едвам се вижда..
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #29
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by barkas_06 View Post
    Моята пуши нормално, като за зимата и студа, обаче ми направи впечатление, че сякаш почва да губи антифриз. Много наблюдения засега нямам, но ми е интересно от какво става това? 1.8 Twin Spark е.
    Огледай за течове ако не се виждат виж дали не е мокро долу от двете страни на барчето може да тече от радиаторчето на парното
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #30
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Вижте какво намерих в друга тема,публикувано е от колегата митака-пловдив.Ако това е истина значи трябва да се радвам а не да се притеснявам???

    ДА!! Като ученик имахме един учител по химия,който ни го обясни с формула дори,само че кой да слуша Колкото по-добре ти изгаря горивото,толково повече пара вади,непомня точно защо,имам спомен за диоксид,вода и още някакви химични страхотий.Значи имаше някакъв момент в който всеки двигател вади пара,имаше и за дизелите (те като си загреели испускателната с-ма и там вече действаше друга формула),като колите на газ вадят най-много пара,защото имат много по-чисто горене - та,да приключа с неясното ми обяснение;Колкото по-чисто ти работи двигателя,толкова по-хубаво изгаря и толкова повече е парата!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •