Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Не върви на бензин! 156 2.0 TS

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    ...
    Скоро ще сменя и 4 газови инжектора и ще видим тогава дали ще има подобрение. Надявам се да разберем и причината за ниското налягане при високите обороти за до мога да кажа, че и газовата е настроена оптимално.
    Колега Фобос продават ремонтни комплекти за "инжекторите" и са на смешни цени... не си заслужава да сменяте целите клапани според мен.
    Щом газовата система е на 2.5 години най-вероятно инжекторите са Rail Apache... със сигурност има ремонтни комплекти за тях.
    Другото което ми минава през ума е ... да не би по невнимание, да сте преминали на икономичен режим на газовото ECU... ако е настроен само на нормален, преминаването на икономичен режим, може да обедни сместа и това да обърка много сериозно работата на бензиновoто.
    Всъщност нямам идея обаче дали софтуера на "Фобос" преди 2.5 години е имал такива възможности, просто ми мина през ума, че е още една вероятна причина.
    Друга причина може да бъде и слаб изпарител... погледнете каква е буквата на изпарителя ако е Stefanelli M или N... ако е N това е слабият изпарител определено не е с достатъчен дебит за нашите автомобили. Разликата доколкото знам е в мембраната, мисля, че също се продава като ремонтен комплект.
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Глъхненето при високи обороти е поради недостиг на гориво. Докато не си оправш налягането да е постоянно, не пипай нищо друго.
    Фобоса мери налягането в рейла. Щом пада налягането при по-голяма консумация на газ, означава, че нямаш достатъчен дебит. Първо смени филтъра на газовата фаза, ако не се оправи смени този на течната фаза, и ако пак дърво, отваряш и чистиш изпарителя. Ако нещата не се оправят пак, смени "дюзите" с по-големи и настройваш наново.

    Значи звучи логично, ще кажа, че филтрите съм ги сменял преди 2-3месеца или 3-4 000км, на изпарителя и преди рейката имам още един, така си мисля, че не би трябвало да е от тях, като преди да ги сменя изкарах 25 000км с другите филтри и до 5500оборота си вървеше колата.

    Ако има и друг вид филтър ще го сменя, но поне аз не знам?

    Да бих отворил изпарителя и сменил гумичките или там каквото има, със сигурност е за чистене, макар и на 35 000км.

    Сега дузите ми бяха 2.5, ние сложихме нови и ги направихме на 1.9 и за мен поне там ще е проблема с недостига на газ във високите. Ясно е, че 2.5 са големи, но мисля да пробваме с 2.0 или 2.1. СЪщо е много важно и насройката, от което аз не разбирам, но се доверявам на момчето дето ще я прави и според мен ще стане.

    Дам сега видях, че има и ремонтни комплекти, но преди щом е вървяла, ще пробваме първо тези неща, ще разгледам и може само да отремонтираме 2 дузи. Rail от най-евтините са ми сложили сигурно. За изпарителя не съм сигурен, но ще погледна и него, все пак знаеха, че колата е 114 kw и трябва по-голям.
    Last edited by raiders; 12-02-2011 at 16:52.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #33
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Незнам защо мислиш че са големи 2,5 моите а на 2,6 и даже си ми малки в високите скорости но според мен е оптималния вариант между вървене и разход а разхода ми е повече от чудесен. Но има разлика и в марката на дюзите. Возил в ГТВ 1,8 с дюзи 3,0 и след 4000 оборота на газ въвреше доста повече от на бензин а всичко му е наред е разхода беше минимум 10 извън града.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #34

    Default

    Продължавам с моят си проблем, може би и както се оказва докато газовата стигне 30г. за да мине на газ, колата работи на бензин, но се чуват, че и инжесторите работят, но дали подават газ? Това как мога да го разбера и евентуално, ако е така как да се оправи?

    Другото е, че над 4000оборота на газ спира да върви. Налягането в изпарителя е добро и не пада, но пада средното налягани и това което дава като инфо от мап сензова, та мисля да го сменя него и всичките 4 дузи да настройм пак и дано се оправи.

    Само да не се окаже, че всичките ми проблеми на бензин и невървенето, давенето са били от пускането на газ.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Продължавам с моят си проблем, може би и както се оказва докато газовата стигне 30г. за да мине на газ, колата работи на бензин, но се чуват, че и инжесторите работят, но дали подават газ? Това как мога да го разбера и евентуално, ако е така как да се оправи?

    Другото е, че над 4000оборота на газ спира да върви. Налягането в изпарителя е добро и не пада, но пада средното налягани и това което дава като инфо от мап сензова, та мисля да го сменя него и всичките 4 дузи да настройм пак и дано се оправи.

    Само да не се окаже, че всичките ми проблеми на бензин и невървенето, давенето са били от пускането на газ.
    Чисто странично да те питам нещо, мерил ли си компресията на тая кола някога?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #36
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Влади, отиди на читав газаджия, който е специалист на фобус. Те си имат тънкости. Сещам се на околовръсното за Пансервиз. Преди година и нещо шеф им беше един пич - Наско (сега не знам дали е той още), на който са му много ясни нещата и знае какво и как да го направи, за разлика от официалният им сервиз. След катого ядох няколко пъти в официалният им сервиз ми писна и майната и на гаранцията и отидох при него. Човека ми я направи перфектно (стигам прекъсвач без проблем и практически не усещам разлика бензин/газ). Най-лесното е да смениш рейла (не е скъп), не това е начина обаче, защото тук 40, там 80 и те се трупат и след още няколко смени, направо ще си си купил нов ГИ. Гледам вече си влязал в "матрицата", затова отиди при правилните хора, за да ти решат проблем с най-малко инвестиции, скъсани нерви и изгубено време.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Продължавам с моят си проблем, може би и както се оказва докато газовата стигне 30г. за да мине на газ, колата работи на бензин, но се чуват, че и инжесторите работят, но дали подават газ? Това как мога да го разбера и евентуално, ако е така как да се оправи?

    Другото е, че над 4000оборота на газ спира да върви. Налягането в изпарителя е добро и не пада, но пада средното налягани и това което дава като инфо от мап сензова, та мисля да го сменя него и всичките 4 дузи да настройм пак и дано се оправи.

    Само да не се окаже, че всичките ми проблеми на бензин и невървенето, давенето са били от пускането на газ.
    Аз само да споделя минавах скоро през моя газадйия да ми я обогати малко и човека ми казва ако нямаш високи обороти от газта е много хора се оплакват нещо газта не бива. Зареди другаде газ да видиш дали няма да има промяна
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Най-гадната газ на Лукойл. Заредя ли там и голяма мъка и висок разход, и смърди на газ ужасно. Нещо не гори как си трябва. На еко-то е кефа. Върви по-добре от на бензин (95 де) в ниски и средни обороти най-вече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    Най-хубавата газ за мен е на Петрол(блу форс),и на Еко.Всички останали са пълен смях.
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Да кажа на колегите моя проблем, който е идентичен с автора на темата как го реших.
    Ходих в официален сервиз на Алфа Ромео, със софтуер и всичко необходимо, човека ми каза следното:
    От постоянното каране на газ, компютъра ми губи паметта си. Дотук добре - всяка кола на алтернативно гориво го прави. ОБАЧЕ, след известно време загубва всичката си памет и направо я връща в първи клас. След това трябва настройка за "възвръщане" на паметта. След като я направи, колата ми стана като нова.
    ПП: Не е лошо да ти карате на бензин малко тея коли
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  11. #41
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Да кажа на колегите моя проблем, който е идентичен с автора на темата как го реших.
    Ходих в официален сервиз на Алфа Ромео, със софтуер и всичко необходимо, човека ми каза следното:
    От постоянното каране на газ, компютъра ми губи паметта си. Дотук добре - всяка кола на алтернативно гориво го прави. ОБАЧЕ, след известно време загубва всичката си памет и направо я връща в първи клас. След това трябва настройка за "възвръщане" на паметта. След като я направи, колата ми стана като нова.
    ПП: Не е лошо да ти карате на бензин малко тея коли
    Аз да ти кажа повечето си палят на бензин а загубата на настройки се дължи на лошо регулиране на газовата нали се сещаш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Мислиш ли? Не е ли нормално да губи памет след като трупа грешки при неизползването на дебитомера и лампдата?
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А на теб кой ти каза, че не се ползват?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Мислиш ли? Не е ли нормално да губи памет след като трупа грешки при неизползването на дебитомера и лампдата?
    Ако си отскубнал кабелите може и да не ги ползва. При всички други положения компа си ги ползва и упрявалява по техните показанич.
    При газовия инжекцион газовия компютър пресмята изходните сигнали към газовите дюзи,като копира времената които пуска бензиновия компютър към бензиновите дюзи и ги умножава със съответен коефициент. Този коефициент е много важен с поможа на него се настройва газовата и най добре се настройва опитно.
    И след известно време като караш обикновено с много обагатена смес бензиновия комп се мъчи да корегира сместа но не може (защото коефициенат за газовите дюзи е голям и дюзите подават повече от необходимат газ) След като запалиш на бензин колата работи с бедни смеси защото сондата е отчела много богата при работата на газ. А на стуено с бедни смеси двигателя работи зле все едно карбураторен автомобил без смукач.
    И стигаш до варианта за ресет който е временно решение ако не си оправиш газовото.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Благодаря за мнението, изясни ми се картинката. Решението е настройка на газовия инжекцион. Във Варна има едни момчета, които са сервиз на Landi Renzo, мисля там да я закарам, че направо ми писна
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •