Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 131

Thread: Скъсан въздуховод, jtd!

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Вярно , налягане няма.Лошото е, че дебитомера дава едни данни за постъпващ въздух а той всъщност е доста различен.Това е основната причина налагаща херметизиране на системата.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #47
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Напълно си прав. Аз не казвам че не трябва да е херметично Просто имах предвид, че не е нужно да е чак толкова здраво, колкото ако е скъсано някъде след турбото.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #48

    Default

    Май е доста чест проблем това,защото и моя е скъсан. Искат ми 230лв. ,защото е цяла система от дебитомера до дросела Мисля и аз да търся варианти .. Това с маркучите ми харесва и мисля ,че ще свърши работа..

  4. #49
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    35

    Default

    колега highvoltage, какво стана с въздуховода? Намери ли нещо на добра цена?

  5. #50
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    колеги и при мене се сцепи въпростният маркуч преди двигателя . Та имам 2 въпроса :
    1 въпрос нормално ли е от този маркуч на скъсаното да е омаслено ?
    и 2 въпрос от къде може да се намери парче ( че с този весел размер 55 никъде няма ) към 30 см да се снади към другото ,че при мен е снаждан и присаденото парче се е спукало и не виждам смисъл да го сменям целят , но нещата отиват към нов за 118лв.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #51

    Default

    Ако леко е омаслено няма проблем
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #52
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    При мен се беше спукал около 1 см точно на сгъвката, където влиза в двг. Смених го с такъв втора ръка...беше в добро състояние, с изключение, че бешше с нагар и масло от вътрешната страна...за разлика от моят сваленият който нямаше грам омасляване. Видях бая работа да го изчистя
    Няма мърдане вече една година...ако ти трябва оригинален да преправяш, надиш пиши колега...пазя моят старият.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #53
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    колеги и при мене се сцепи въпростният маркуч преди двигателя . Та имам 2 въпроса :
    1 въпрос нормално ли е от този маркуч на скъсаното да е омаслено ?
    и 2 въпрос от къде може да се намери парче ( че с този весел размер 55 никъде няма ) към 30 см да се снади към другото ,че при мен е снаждан и присаденото парче се е спукало и не виждам смисъл да го сменям целят , но нещата отиват към нов за 118лв.
    Колега погледни тук, втората снимка (те не са мнооо за гледане де)
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EE%F2%E8%E4%E5

    Там се вижда тръбата от неръждавейка, утре може да е снимам и да пусна снимка, но няма нощо кой знае какво сложно....
    Тръбата е Ф50 60см. което е разрязано на 2-парчета по 30см. и са заварени за едно коляно...... Малко дългички дойдоха та ги скъсих по 20и няколко сантиметра и в краищата към мотора и кулера ги свързах с маркуч Ф50 вътрешен размер, маслоустойчив, издържа на 6-бара налягане и 100гр.

    Ако държиш на оригинален втора ръка, пиши ми ЛС може да се разберем нещо за моя от новата кола, но гаранция не ти давам...... Аз така или иначе ще си слагам неръждавейката.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #54
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Сменял съм и ги и двата, горният струва 140 кинта, долният 190. Сложи си нови и не се занимавай с глупости.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #55
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Здравейте, за много години.
    Днес си почиствах двг и забелязах скъсано (като цепнато, срязано с нож) на този въздуховод, около два см е:
    - с какво се лекува това,
    - вредни последици от каране в това състояние,
    - освен нов такъв, може ли да се ремонтира този, ще предоставя снимка за да покажа къде е мястото...

    Четох в една тема, че може да се лекува със самовулканизираща се лента за високо налягане!
    Този въздуховод как се нарича точно!?

    Благодаря ви за отговорите!
    Виждал съм ги в БИЛЛА, сигурно има и по Практикер и прочее, немски са, и са разтегливи, много са удобни-Паур стречбанд пише на български на хартиено етикетче отзад.Опаковани са в едни пластмасови кутийки, струват около 7-9 лв едната и е дълга достатъчно метри
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #56
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Сменял съм и ги и двата, горният струва 140 кинта, долният 190. Сложи си нови и не се занимавай с глупости.
    Хубаво де.
    Може ли едно парче маркуч да струва 190лв?!!!
    Да не е с титаниеви нишки?!!!

    Тоя който го купих от магазина до нас, го произвеждат в Пазарджик и струва 14лв. метъра. За долен са нужни около 0,5м. т.е. 7лв. За 2г. маркуча не беше мръднал и миналата година го смених профилактично и то щот струва 7лв. ся ще си го сложа на новата кола......

    Тръбата за от горе ми струваше 20лв. но защото комшиите до нас имат цех и ми взеха материала на добри цени и цената за заварка беше символична.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #57
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Хубаво де.
    Може ли едно парче маркуч да струва 190лв?!!!
    Да не е с титаниеви нишки?!!!

    Тоя който го купих от магазина до нас, го произвеждат в Пазарджик и струва 14лв. метъра. За долен са нужни около 0,5м. т.е. 7лв. За 2г. маркуча не беше мръднал и миналата година го смених профилактично и то щот струва 7лв. ся ще си го сложа на новата кола......

    Тръбата за от горе ми струваше 20лв. но защото комшиите до нас имат цех и ми взеха материала на добри цени и цената за заварка беше символична.....
    Явно може да струва толкова, въпросът е колко издържа, дали не ти го дупчат по невнимание или нарочно пишман майстори и т.н.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #58
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Аз направо ги преправих с метални тръби ф0.63мм външен диаметър,1 метър тръба и 3 колена(90 градуса),всичко с труда 80 лева,адски доволен.Е разбирасе не е като с каучукови маркучи има малко вибрации на свободна но се ядва.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57183
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  14. #59
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    така приключих моята футболна драма със въздуховода срещу 8лв и 5мин смяна на старото парче . С маркуч за водно съединение от газка (мисля че беше 55 ) . Маркуча си има кривка и пасна точно на място все едно за там беше правен . Прилагам и снимка


    ПП При мене в старият маркуч беше малко каот мръсно маслото не беше много , но евентуално за какво да се стягам за в бъдеще ако е повечко маслото .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00387.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  15. #60
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    така приключих моята футболна драма със въздуховода срещу 8лв и 5мин смяна на старото парче . С маркуч за водно съединение от газка (мисля че беше 55 ) . Маркуча си има кривка и пасна точно на място все едно за там беше правен . Прилагам и снимка


    ПП При мене в старият маркуч беше малко каот мръсно маслото не беше много , но евентуално за какво да се стягам за в бъдеще ако е повечко маслото .
    Не е ли доста стеснено с тая снадка? Все пак вътрешният диаметър има значение за дебита.
    Ако е бил само леко омазнен, няма страшно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •