Results 1 to 7 of 7

Thread: Въпрос за резервоар 146

  1. #1
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Exclamation Въпрос за резервоар 146

    Четох manual-a на 145/146 и за 1.4 TS двигателя 146-ца фейслифта пише, че резервата на резервоара е от 4 до 6л. бензин. Аз когато напълня 10л. резервата не изгасва, било то на нагорнище, на надолнище или напреки!! Когато напълня 15л. бензин, карам 15км. и пак ми светва ш*баната ламба!!!Възможно ли е да ми е изкривен резервоара и да се събира бензин някъде?! Притеснявам се просто да не ми изгори ламБата за резервата, че после става мазало.
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Четох manual-a на 145/146 и за 1.4 TS двигателя 146-ца фейслифта пише, че резервата на резервоара е от 4 до 6л. бензин. Аз когато напълня 10л. резервата не изгасва, било то на нагорнище, на надолнище или напреки!! Когато напълня 15л. бензин, карам 15км. и пак ми светва ш*баната ламба!!!Възможно ли е да ми е изкривен резервоара и да се събира бензин някъде?! Притеснявам се просто да не ми изгори ламБата за резервата, че после става мазало.
    Е и да изгори какво? Иначе май не е нормално от 10л да не гасне. Даже 5л би трябвало да стигнат за да угасне.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3

    Default .

    Резервоара не ти е ударен!!!щото щеше да е счупен!!!
    Т'ва да ти е проблема.Ти се радвай,че пак работи!
    Иначе симптома е че си заминава сондата,щото ако е ОК има значение като спираш с муцуната нагоре/надолу.
    Може да я извадиш,да я разглобиш(ката кофичка от кисело мляко е д.йба)да зачистиш пътечките и да видиш дали няма боклуци при поплавъка.
    Но мисля че няма да си решиш проблема.
    Що се отнася ра резервата,то същия този поплавък оттолу има едно болтче което регулира "светването на "резервата".И пак бих те посъветвал да не го бараш.
    Не си заслужава дупенето и схванатите рамене,и като прибавим и успеваемоста от 10% сам си прецени!
    Весело посрещане на Новата година!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  4. #4
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Благодаря за пожеланията и отчаянието по въпроса ми и компетентните мнения, колеги. Няма да го пипам, просто ще се наложи да отделям повече пари за бинзин...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Благодаря за пожеланията и отчаянието по въпроса ми и компетентните мнения, колеги. Няма да го пипам, просто ще се наложи да отделям повече пари за бинзин...
    Може би най-доброто решение .
    Разликата в цената на една крушка и една бензинова помпа е ужасяваща - ако ме разбираш
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6

    Default

    Ти пак може да си сипваш по 5-10литра но да го правиш в момента, в който ти светва лампата или като ти е на 1/4. По този начин няма да отделяш повече пари за бензин. По-точно веднъж ще дадеш малко повече и после си продължаваш да си сипваш по колкото си свикнал. Колкото повече гориво имаш толкова по-добре.

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А и да те успокоя - лампата няма опасност да изгори, не е крушка а светодиод
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •