Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Проблем с централното заключване 146

  1. #16
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Аз разкрих тайната на влизането в 146 дори в най-големите студове Нали като цъкнете копчето на централното от ключа щрака два пъти - първия път по-силно, втория път по-слабо. Веднага щом се чуе първото щракане дърпате мощно, и ако не са ви залепнали уплътненията можете да се насладите на удоволствието да влезете безпрепятствено! Пробвайте да видим дали и при други коли действа или е само при мен
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #17
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    отностно този ключ с копчето понеже нямам такъв може ли да си направя и колко струва ако може?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #18
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    [LEFT]... Веднага щом се чуе първото щракане дърпате мощно, и ако не са ви залепнали уплътненията можете ...
    Аз действам по същия начин. Само трябва да се уцели вратата, която не е замръзнала и се отключва. При последното заледяване отворих, но после, в работата не успях да заключа. Трябваше да изчакам 2-3 часа да се стопли малко та да я заключа.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #19
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    значи и аз има проблем зимата като замразне но при мен проблема е че замразват уплатненията за това и така открих лека намазах си всички уплатнения на вратите с течен парафин и влизам без проблеми съветвам тези който все още имат такива проблеми да пробват като мен течния парафин струва 1лев е шишенцето и стига за всички врати
    Alfa Romeo 159

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Аз действам по същия начин. Само трябва да се уцели вратата, която не е замръзнала и се отключва. При последното заледяване отворих, но после, в работата не успях да заключа. Трябваше да изчакам 2-3 часа да се стопли малко та да я заключа.
    Най-лесно става със задните врати, защото при тях няма вариант да заяжда копчето за отключване/заключване отвътре и да пречи на централното. Натискаш дистанционното с една ръка, а с другата чевръсто дърпаш дръжката на някоя от задните врати. После е малко тегаво заключването, ама поне си влязъл
    Обикновено централното се самоизключва снлед няколко неуспешни опита да се отключи колата с дистанционното. Това е с превантивна цел.
    Тази година напръсках обилно със силиконов спрей бутона на шофьорската за откл/закл, отделно пръснах щедро гумените уплътнения и съм нямал ядове за момента. Сигурне съм, че с махане на корите и смазване ще се оправи работата, но в името на тишината в купето не пипам
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Най-лесно става със задните врати, защото при тях няма вариант да заяжда копчето за отключване/заключване отвътре и да пречи на централното. Натискаш дистанционното с една ръка, а с другата чевръсто дърпаш дръжката на някоя от задните врати. После е малко тегаво заключването, ама поне си влязъл
    Обикновено централното се самоизключва снлед няколко неуспешни опита да се отключи колата с дистанционното. Това е с превантивна цел.
    Тази година напръсках обилно със силиконов спрей бутона на шофьорската за откл/закл, отделно пръснах щедро гумените уплътнения и съм нямал ядове за момента. Сигурне съм, че с махане на корите и смазване ще се оправи работата, но в името на тишината в купето не пипам
    Това е истината
    Аз вместо силикон ползвам течен парафин за уплътненията.

  7. #22
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Най-лесно става със задните врати, защото при тях няма вариант да заяжда копчето за отключване/заключване отвътре и да пречи на централното. Натискаш дистанционното с една ръка, а с другата чевръсто дърпаш дръжката на някоя от задните врати. После е малко тегаво заключването, ама поне си влязъл
    Обикновено централното се самоизключва снлед няколко неуспешни опита да се отключи колата с дистанционното. Това е с превантивна цел.
    Тази година напръсках обилно със силиконов спрей бутона на шофьорската за откл/закл, отделно пръснах щедро гумените уплътнения и съм нямал ядове за момента. Сигурне съм, че с махане на корите и смазване ще се оправи работата, но в името на тишината в купето не пипам
    Няма страшно - при мен след като ги свалих и сложих отново започна тишината, преди това си поскърцваха доволно
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  8. #23
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Уплътненията с парафинче, а ключалките много WD-40, след тва 4-5 пъти тегаво се отваря/затваря, но вече седмица не съм имал ядове.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #24
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default .............

    Здравеите колеги .. искам да попитам понеже при мен проблемна е малко по специфичен ... та значи колата ми беше с някво дистанциионо само за централното но си сложих аларма и сега ми прави следния номер когато е по студено .... и опитам да я заключа .. и става обаче веднага щом щракне как заклзчва веднага се откючва от самосебеси ....... въпроса ми е ако можеде да ми дадете някаква насока каде да търся проблема ....

    П.П - При топло време няма никакъв проблем
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  10. #25
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Имаш проблем с една от двете предни брави - моторчето не успява да издърпа докрай заключващия механизъм и вграденото ключе регистрира че дадената врата не се е заключила. Съответно модулът за централното "решава" че нещо пречи (примерно вратата е отворена) и отключва.

    може да опиташ да заключиш с дистанционното докато си вътре, като помагаш на палчето за заключване с ръка. Така има шанс да разбереш коя брава ти прави проблем. Съответно после сваляне, почистване и смазване би трябвало да оправят нещата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #26
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Аз разкрих тайната на влизането в 146 дори в най-големите студове Нали като цъкнете копчето на централното от ключа щрака два пъти - първия път по-силно, втория път по-слабо. Веднага щом се чуе първото щракане дърпате мощно, и ако не са ви залепнали уплътненията можете да се насладите на удоволствието да влезете безпрепятствено! Пробвайте да видим дали и при други коли действа или е само при мен
    Това е изпитано лично от мен и е абсолютно вярно. За по-безопасно отворете някоя от задните врати ако сте със 146 миналата седмица се наложи да влизам през задните врати! Екстремно беше На следващия ден отворих задната врата, но не можеше да се затвори. Петлето на бравата беше замръзнало в долно положение. Наложи се да вържа вратата с въже за коланите докато се стопли в колата и да отпусне.
    Last edited by Majed_146; 07-02-2011 at 17:43.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    63

    Default

    здравейте колеги и аз имам малко по специфичен проблем! Вчера отивам да се качвам в колата и някой вече е беше отворил и взел касетофона разбира се.Пробламът е че от днеска сутринта както я отключвам и тя веднага се заключва.
    Пробвах с ключа и на 10-ят път някаде се отключи като няколко пъти изобщо не можех да завъртя ключът.После се появи проблема как да я заключа и на накрая единствения вариант беше всички врати отвътре по отделно.
    Въпроса ми е ако някак си са прецакали заключването как така работеше предния ден и евентуално някакво решение или свестен майстор в Пловдив?
    ALFA 146 1.4 ts. 2000г. черна перла

  13. #28
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    като пробваш да заключиш с ключа централното ти поне опитва ли да заключи??
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    63

    Default

    да опитва се да заклюва.Днеска разбрах,че шофьорската жрата е проблемна,понеже като ги погледанх през прозореца и видях,че само при нея не се мести копчето.
    Погледнах по нагоре,че пишеше за разглобяване и почистване така че май ще започна от там.
    ALFA 146 1.4 ts. 2000г. черна перла

  15. #30
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Имаш проблем с една от двете предни брави - моторчето не успява да издърпа докрай заключващия механизъм и вграденото ключе регистрира че дадената врата не се е заключила. Съответно модулът за централното "решава" че нещо пречи (примерно вратата е отворена) и отключва.

    може да опиташ да заключиш с дистанционното докато си вътре, като помагаш на палчето за заключване с ръка. Така има шанс да разбереш коя брава ти прави проблем. Съответно после сваляне, почистване и смазване би трябвало да оправят нещата.

    Мерси мн колега .....
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •