Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Проблем с централното заключване 146

  1. #31

    Default

    колеги даите съвет от къде мога да си поръчам ново дистанционо че оригиналното дето е на клу4а се счупи и сега само с клуча я заклучвам :X

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Ако е възможно да поръчаш оригинално, посля трябва и някой да ти го обучи.
    145 1.7 16V Boxer


  3. #33

    Default

    на моя нещо малко било развалено трябжа да видя някои ел техник маи е това което излъчва сигнала към колата

  4. #34

    Default

    всяко едно дистанционо ли мойе да се нагласи за колата защото имам едно под ръка чисто ново остана ми от старата ми кола бях и слагал централно от тия евтините комплекти дето са с две дистанциони дали неможе да се настрои за алфата ?

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    пловдив
    Age
    41
    Posts
    13

    Default

    И аз имам преоблем с ключалките.Преди доста време като заключвах 146 само с дистанционното на алармата и алармата показваше че колата не е заключена.Почнах да я заключвам първо с ключа и после да включвам алармата и нямах проблем.Но сега немога да я отключвам само с ключа(с ключа мога само да я заключа) ,а с алармата мога.Мисля че стана нещо от студа,но не е замръзнала със сигурност щото я вкарах в един гараж на топло.Та въпроса е само с смазване на ключалките дали ще стане или трябва да търся ключар и да видя кво ще ме излъже?
    алфа 146 1.4 тс 97г.

  6. #36
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Най-лесно става със задните врати, защото при тях няма вариант да заяжда копчето за отключване/заключване отвътре и да пречи на централното. Натискаш дистанционното с една ръка, а с другата чевръсто дърпаш дръжката на някоя от задните врати. После е малко тегаво заключването, ама поне си влязъл
    Обикновено централното се самоизключва снлед няколко неуспешни опита да се отключи колата с дистанционното. Това е с превантивна цел.
    Тази година напръсках обилно със силиконов спрей бутона на шофьорската за откл/закл, отделно пръснах щедро гумените уплътнения и съм нямал ядове за момента. Сигурне съм, че с махане на корите и смазване ще се оправи работата, но в името на тишината в купето не пипам
    Потвърждавам всичко по-горе казано. Жена ми кара колата всеки работен ден и когато времето премине от кишаво в замръзнало се налага сутрин към 7.00 аз да отварям с въпросния трик, т.к. нещо мръзне вътре и не помагат ни спрейове, ни смазване, ни баене. Отделно аз и шофьорската врата сменях след сблъсък, но си е все същото.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  7. #37
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    Потвърждавам всичко по-горе казано. Жена ми кара колата всеки работен ден и когато времето премине от кишаво в замръзнало се налага сутрин към 7.00 аз да отварям с въпросния трик, т.к. нещо мръзне вътре и не помагат ни спрейове, ни смазване, ни баене. Отделно аз и шофьорската врата сменях след сблъсък, но си е все същото.
    Става колега,най доброто за сега е грес със мед.Понеже влиза вода най вероятно от стъклото и отмива всички други смазки и затова замръзват механизмите.
    Аз поне за сега така съм ги излекувал моите ключалки.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  8. #38
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Става колега,най доброто за сега е грес със мед.Понеже влиза вода най вероятно от стъклото и отмива всички други смазки и затова замръзват механизмите.
    Аз поне за сега така съм ги излекувал моите ключалки.
    Имаш предвид медна грес /като графитната например/? И къде точно се маже? Това ще е голяма победа... ако действа.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  9. #39
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Да такава е, на спрей. И пръскаш със дългата сламка през всички възможни процепи.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    И моето централно ми направи тази година проблем като беше студено времето. Е*аси калпавите Италианци от към темата със заключването..Доста колеги се оплакват

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •