Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95

Thread: Винаги са запотени стъклата!!

  1. #91
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колега, според мен радиото е по-дълго и е натиснало клапата зад него и не може да насочи въздуха към прозореца.
    Извади радиото, след което демонтирай конзолата с решетката над него, запали колата и като превключваш посоката на въздуха клапата трябва да я виждаш как се движи.
    След което си оправи кабелите отзад радиото не трябва да упират в дъното защото пречат на клапата.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  2. #92
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    След разговор с колега от форума разглобих жабката, като капките които видях ме насочиха към конзолата на предното стъкло която за моя изненада също беше мокра най отдолу.След като демонтирах тапицерията и се видя , че тече от малък участък (1см)на уплътнението на предното стъкло.Купих един черен силикон и минах всичко с него и сега чакам да позасъхне, като се надявам вече да не тече.Поне се успокоих, че знам къде е проблема и ако не се оправи със силикона ще я водя на автостъклар.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #93
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Последно колко дренажа и клапи има в 156 (седан) някой знае ли?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #94
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Явно някъде има проблем и водата не се отича......както казаха колегите,свали пак пластмасите и огледай отново....наливай вода.....трябва да се стича под колата.
    Е наливам наливам ма отникъде нищо при мене.Ако карам не се мокри, ако вали и стои на паркинга, стелката мокра.Оня ден в дъжда качвам се и гледам стелката на пасежера мокра и в този момент се появява една къса струйка вода по мокета на прага и хоп попи в стелката.Поради повърхностното напрежение ли какво ли, не остави следа по мокета покриващ праговете Появи се изпод говорителя на врата , като разгледах , изтича между тапета на вратата и самата врата там дето тапета ляга върху вратата.Ще търся запушени отвори за изтичане на водата от вратата.След малко докато пушех пак прибяга една вадичка и пак без следа, просто се плъзга по наклона и не мокри самия мокет на прага.От тази страна го открих, от шоферската обаче е загадка все още.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #95
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    И аз да се включа към темата с един въпрос.
    Преди около два месеца за които съм минал 2000 км си смених филтър копето, само че този които ми дадоха беше малко по плътен или по точно малко по дебел от обикновено. Реших че ще го сложа и ще вида как ще е с него (купих го от TN CAR). Има ли вероятност заради него да се запотяват по-лесно прозорците?

    Предполагам че отговора на доста колеги ще е да, но ми е интересно и дали още някои е слагал такъв филтър и дали е усетил разлика.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •