Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Проблем с парното?

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Климатроник е - неумишлено писах клима, с климатроник съм
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Нашите каручки не са с климатроници,а с автоматични климатици и този активен въглен за какъв грездей ти е,да не би да возиш клуба на пушачите на предния капак.Освен това има клапа за вътрешна циркулация,щото ако ти заложа един КАМАЗ или Икарус отпред и активния въглен от филтъра за противоядренно скривалище няма да те спаси.
    И аз го държа на auto,ако и да не е климатроник.И на топло не ти качва разхода,щото компресора не реботи,освен ако го пуснеш на режима за подсушаване.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    И аз го държа на auto,ако и да не е климатроник.И на топло не ти качва разхода,щото компресора не реботи,освен ако го пуснеш на режима за подсушаване.
    Кой е този режим?
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Крайното положение на дясната врътка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Venko36 View Post
    Има разлика м/у твоя и моя. Ти си с климатик
    Това не е вярно, климатикът е автоматичен.......
    И също така без значение на коя степен е вентилатора врътката за градусите има роля за по-топло и по-студено......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Крайното положение на дясната врътка.
    Така си мислех, но питам за да съм сигурен.
    ПП: Съжелявам за глупавите въпроси, но преди това съм карал Голф а с неговото табло ще се оправи и кроманьонец(толкова е постно)

    Значи извода - сменям си филтъра(това филтър на купето ли се води?), пускам си ауто и си джъткам така нон-стоп?
    Last edited by Желязков; 27-12-2010 at 22:17.
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Нашите каручки не са с климатроници,а с автоматични климатици и този активен въглен за какъв грездей ти е,да не би да возиш клуба на пушачите на предния капак.Освен това има клапа за вътрешна циркулация,щото ако ти заложа един КАМАЗ или Икарус отпред и активния въглен от филтъра за противоядренно скривалище няма да те спаси.
    И аз го държа на auto,ако и да не е климатроник.И на топло не ти качва разхода,щото компресора не реботи,освен ако го пуснеш на режима за подсушаване.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    И също така без значение на коя степен е вентилатора врътката за градусите има роля за по-топло и по-студено......
    Да,така е.Нещо подобно на по-отворен или по-затворен кран при старите автомобили.

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Така си мислех, но питам за да съм сигурен.
    ПП: Съжелявам за глупавите въпроси, но преди това съм карал Голф а с неговото табло ще се оправи и кроманьонец(толкова е постно)

    Значи извода - сменям си филтъра(това филтър на купето ли се води?), пускам си ауто и си джъткам така нон-стоп?
    Карал съм и VW и не намирам,че има някаква същественна разлика,освен че ония кочини в по-стария си вариант нямат автоматичен контрол на температурата.Подобен контрол има при Аудитата от това време.
    Пускай auto,нагласи градусите и си свиркай.Последната врътка я слагаш в положение крака-джам.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Значи извода - сменям си филтъра(това филтър на купето ли се води?), пускам си ауто и си джъткам така нон-стоп?
    А така, а другите ги остави

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    А последно копчето за АЦ–то да го пускам ли? Какво печеля и съответно губя с използването/неизползването му? За топло става въпрос
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    А последно копчето за АЦ–то да го пускам ли? Какво печеля и съответно губя с използването/неизползването му? За топло става въпрос
    АС - това ти е компресорът - само на топло време

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    А да ни просветите нас невежите, каква е разликата м/у автоматичен климатик и климатроник?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    А да ни просветите нас невежите, каква е разликата м/у автоматичен климатик и климатроник?
    Климатроникът определя къде да духа и колко да духа. Освен това има и други неща, които управлява - подгряване на въздуха при студен двигател, размразяване на стъклата и огледалата, следи замърсеността на въздуха и автоматично включва вътрешна циркулация, ....
    А при автоматичния климатик ти му задаваш къде да духа (е едното) и т.н.
    Но и при двете ти сам трябва да включиш АС-то

  14. #29
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    А да ни просветите нас невежите, каква е разликата м/у автоматичен климатик и климатроник?
    Климатроник е запазена марка на VW груп както куатро и много разпространените делко бендикс гидоре феродо и разни други такива. Иначе няма разлика.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #30

    Default

    Алфа Ромео го наричат Automatic Climate Control System. Разликата м/у еднозоновите и двузоновите съм я написал по-горе или накратко в автоматичен режим двузоновите управляват всичко, докато стария модел следи само температурата в купето

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •