Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Проблем с парното?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default Проблем с парното?

    Струва ми се, че когато сложа врътката да духа топло(примерно на 24) и кача да духа на 2,3 или 4 започва да духа по-студено,отколкото на 1. Климата НЕ Е включена. Възможно ли е?
    ПП: ДОлу в краката духа топло при всички скорости - на предното и страничните стъкла е тази разлика.
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Струва ми се, че когато сложа врътката да духа топло(примерно на 24) и кача да духа на 2,3 или 4 започва да духа по-студено,отколкото на 1. Климата НЕ Е включена. Възможно ли е?
    ПП: ДОлу в краката духа топло при всички скорости - на предното и страничните стъкла е тази разлика.
    Ако ти е задръстен поленовия филтър - може. Ако не са ти наред клапите (управлението) пак може. Трето - няма

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не просто е възможно,ами е съвсем нормално.Когато ползваш скоростите на вентилатора,различни от auto,врътката за градусите играе роля,до толкова,до колкото да зададеш топло или студено.Контралът на температурата не работи.Когато по-голям обем въздух преминава за по-кратко време,няма начин да се загрее достатъчно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Не просто е възможно,ами е съвсем нормално.Когато ползваш скоростите на вентилатора,различни от auto,врътката за градусите играе роля,до толкова,до колкото да зададеш топло или студено.Контралът на температурата не работи.Когато по-голям обем въздух преминава за по-кратко време,няма начин да се загрее достатъчно.
    Абе при мен си духа топло дори и не на ауто

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Venko36 View Post
    Абе при мен си духа топло дори и не на ауто
    Много ясно.Чети внимателно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Много ясно.Чети внимателно.
    Исках да ти кажа, че се загрява достатъчно. А на не го му духа студено

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Това е субективно усещане за температурна разлика и се дължи на дебита на съответните духалки.Ако пъхне един термометър,ще види,че разлика няма.Температурата на въздушните потоци ще е еднаква.Колегата не е написал,че духа студено,а че духа малко по-хладен въздух.Обяснението е в термодинамиката на флуидите.Същото като при един проточен бойлер.Пускаш слабо водата,а нагревателя е на мах. и ето ти гореща вода,но пуснеш ли силно водата,същия нагревател я прави просто хладка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Това е субективно усещане за температурна разлика и се дължи на дебита на съответните духалки.Ако пъхне един термометър,ще види,че разлика няма.Температурата на въздушните потоци ще е еднаква.Колегата не е написал,че духа студено,а че духа малко по-хладен въздух.Обяснението е в термодинамиката на флуидите.Същото като при един проточен бойлер.Пускаш слабо водата,а нагревателя е на мах. и ето ти гореща вода,но пуснеш ли силно водата,същия нагревател я прави просто хладка.
    Аз казвам да си смени първо поленовия филтър

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Да го смени.Чистият филтър винаги е от полза.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Благодаря колеги - без това имам ходене до един сервиз, ако не е много дебел този филтър ще го сменя.
    ПП: Сори за глупавия въпрос, но какво точно представлява ауто бутона? Каква е разликата примерно ако е на ауто, или 1,2,3?
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Филтърът е 10лв.
    В режим auto,в зависимост от вътрешната,външната и температурата на двигателя,електрониката ти поддържа зададената от теб температура.Във всички други режими работи като парното на една Жигула например.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Значи ли това, че на практика другите освен ауто са излишни и да го държа на ауто през цялото време? А има ли разлика в този бутон ауто на топло, ако е с включена клима или не?
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Значи ли това, че на практика другите освен ауто са излишни и да го държа на ауто през цялото време? А има ли разлика в този бутон ауто на топло, ако е с включена клима или не?
    Аз го държа на ауто, но съм с климатроник. А 10лв. струва обикновеният, а не този с активен въглен

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    50

    Default

    Колега, дори и на топло ли е с климатроник? Каква е разликата, освен, че ти кача разхода
    Alfa Romeo 156 1.6 T.S. LandiRenzo


  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Желязков View Post
    Колега, дори и на топло ли е с климатроник? Каква е разликата, освен, че ти кача разхода
    Има разлика м/у твоя и моя. Ти си с климатик

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •