Results 1 to 15 of 15

Thread: Тонколони

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default Тонколони

    Здравейте, рядко пиша тук но чета горе долу всички теми ( които засягат 145 ) относно звук за колата не съм срещал тема.
    Та въпросите са ми 1-во отзад на корите покритието на тонколоната е странно извито, надали и тя е в такава форма но все пак да се подсигуря ?
    2-ро И .. В момента съм с някакво ЦД на Блаупункт за 100 лв го взех преди.. 3 години.. ама мн ми прескачат песните и прочие.. пък и искам да си сменя тонколоните и можеби ще трябва и него да махна. Но това по нататък
    3-то Явно предния собственик не е успял да си извади нормално ЦД то и е изкъртил всичко, в момента ми се държи на 2 болтчета и отзад Виси , клати се при всяка неравност.
    4-то да се върна малко по горе и да продължа.. Имам желанието понеже вече сдават багажа фабричните колонки, да ги сменя .. не искам кой знае какво но все пак.. да са прилични като звук, и качество ест...
    до към 450 лв мога да отделя за 4 колонки може би пищялки и ЦД .. Посъветвайте ме ?
    А имам и друг проблем.. Един маистор преди време ми сваля корите на вратите .. и ми счупи няколко щипки та сега не са добре хванати, и в Варна неможах да намеря такъв модел щипка.

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Аз бих направил така:
    1.Истински плеър: http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...VD%20Ресиивъри
    2.Предна линия: http://www.aval-bg.com/car-audio/her.../hertz-dsk-165
    3.Задна линия: http://www.aval-bg.com/car-audio/her.../hertz-dcx-130
    Може баса да идва малко слабичък, но звука ще е доста хубав Пък и ти остават още 100лв да се погрижиш за него
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Сигурен ли си че размерите са същите и че няма да ми е нужен усилвател ?

  4. #4
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Хмм, доста интересна тема ще я следа с интерес.
    Колега аз скоро правих обновление и взех 4 оригинални тонколони от 147 и ги напаснах на вратите на 146-цата ми
    От форума от колега направих даден бартер за Sony X-plod доста стабилно CD и имам Blaupunkt 28см. и усилвател Magnat.
    Сега вече съм без усилвателя и тубата поради ред причини, също съм от Варна, мога да ти го препоръчам ако искаш да го купуваш. Мисълта ми беше, че сега съм с 4оригинални тонколони от 147-ца и втора ръка CD, всичко като пари ми е стъпало 150лв. и съм доста доволен от звука и всичко
    Препоръчвам ти да се разровиш из форума и да си намериш нещо качествено second hand, вместо да се спускаш на примоцийте пък и в днешно време край нямат
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  5. #5
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    От моят скромен опит мога да кажа, че заводските колонки в 145-та са доста слабички за нула време си заминаха при мен. В момента сам с на предна изадна линия с колони DRAGSTER proton-bg.com/Article_Detail.aspx?Article_ID=11988 на предна линия и proton-bg.com/Article_Detail.aspx?Article_ID=11987 на задна линия. За доста хора не са познати тази марка колони, но аз сам с тях вече пове от 2 години и сам доста доволен. Основния проблем беше при монтажа на вратите тъй като магнитчето на заводските е доста малко и се наложи да пораширим отвора на вратата за да вкараме драгстерите. След време се оказва, че и пищялките са доста слабички. Проблема при тях е местото, твърде малко е. Решението е или да им търсиш друго място или както направих аз с много преправяне набутах в това малко пространство едни малки пищялки на пак на драгстер и на мястото на оригиналните сложухме пишялки nokia от BMW. След тази интервенция звука в колата е доста добър.
    П.П Забравих да кажа, че в багажника имам бас 12-ка херц с 4 канален усилвател магнат.

  6. #6
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by blizare_ View Post
    Сигурен ли си че размерите са същите и че няма да ми е нужен усилвател ?
    За тези говорители 100% няма да има нужда. Тази серия на Hertz са пригодени да свирят без усилвател.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    За тези говорители 100% няма да има нужда. Тази серия на Hertz са пригодени да свирят без усилвател.
    Хм... е като усиля до край ЦД-то ще има пращене и няма да се чуват вокалите най-вероятно.. ?

  8. #8
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Зависи от настройките които зададеш. По принцип вадят доста чист звук. Аз на моята 145 бях взел sony x-plode (говорители стандартни разери за модела) и една 12ка в багажника с усилвател , понеже колонитя нямаха много бас . Говорителите 130 , тубата с усилвателя за 100 и си ми пееще супер. Наистина няма смисал от толкова много пари за набиваш.

  9. #9
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by blizare_ View Post
    Хм... е като усиля до край ЦД-то ще има пращене и няма да се чуват вокалите най-вероятно.. ?
    Защо реши така?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Не , просто питам
    А в задните кори дали няма да се намери място някак си, да сложа по 2 колонки които да думкат повечко

    Иии някакви идеи от къде да намеря щипки за корите на вратите.. ?

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    и въпроса със барчето или как да го нарека... там къдет седи ЦД-то е счупено.. както казох вече.. и пепелника ми неможе да се затваря, ама прочетох една тема тук с картинки как да се оправи и ще пробвам, и задна чистачка търся.

  12. #12
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by blizare_ View Post
    и въпроса със барчето или как да го нарека... там къдет седи ЦД-то е счупено.. както казох вече.. и пепелника ми неможе да се затваря, ама прочетох една тема тук с картинки как да се оправи и ще пробвам, и задна чистачка търся.
    За барчето не мога да ти помогна, или трябва да сменяш счупеното, или да импровизираш с ремонта. Задната чистачка се продава заедно с рамото, мисля че беше 26лв в Т&N.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    А Щипки за корите? И да за барчето тряа да намеря цяло направо, то си е потрошено няма оправяне.

    И преден Фар вече търся, счупи ми се водача който го мести нагоре надолу и ся ми свети в бронята по морггите ако имаше алфички... :/ ама нъц...

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, всичко добре, ама го обърнахте на чат. А тук е форум. Като имаш проблем, търсиш такава тема, ако няма квото търсиш, пускаш нова. Откъде тръгнахме, докъде стигнахме?

    По въпроса за щипките: в ем комплект имат всякакви чешити, потърси на сайта им.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Във Варна, около пожарната на улица Атанас Томов. има едно гаражче НИКИ аларми слагат там..точно до магазинчето за риба.
    не отивайте.. потрошиха ми панелите и капаците за колонките. Което разбрах след като си платих и те отказаха да поемат отговорност.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •