Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Моля за съвет колеги

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default Моля за съвет колеги

    Моля по-опитните от колегите Алфисти да даде инфо отново на тема какво да гледаме най-вече в една Алфа 166 2.0ТС защото искам точно такава!Да кажа че няма да мога да я закарам на диагностика защото колата не е от София!Ще взема човек който на място да огледа какво е положението отдолу.Кажете какво друго да гледам ето я и машината ако някой вече я е гледал нека сподели какви са му впечатленията http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...811&f1=details

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by the_gotinia View Post
    Моля по-опитните от колегите Алфисти да даде инфо отново на тема какво да гледаме най-вече в една Алфа 166 2.0ТС защото искам точно такава!Да кажа че няма да мога да я закарам на диагностика защото колата не е от София!Ще взема човек който на място да огледа какво е положението отдолу.Кажете какво друго да гледам ето я и машината ако някой вече я е гледал нека сподели какви са му впечатленията http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...811&f1=details
    Без диагностика на двигателя няма как да стане. Има няколко детайлчета по 200-300лв. които ако са си заминали могат да те накарат да намразиш колата бързичко. Човека които ще гледа отдолу трябва да е опитен с ходовата част на 166 защото има свойството да е разбита и да не тропа Направи всичко възможно да я закараш до някои сервиз.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Ясно ми е че няма да мина с 4500лв.Подготвил съм още 1000лв за колата защото ми е ясно колко е перфектна,но тук мога да получа полезни съвети и може би да сваля още от цената.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Без диагностика на двигателя няма как да стане. Има няколко детайлчета по 200-300лв. които ако са си заминали могат да те накарат да намразиш колата бързичко. Човека които ще гледа отдолу трябва да е опитен с ходовата част на 166 защото има свойството да е разбита и да не тропа Направи всичко възможно да я закараш до някои сервиз.
    Абсолютно подкрепям! Пък и с 1000 лв ще оправиш криво-ляво само застраховките и първоначалното обслужване - ролки,ремъци,масла,филтри... Не дай боже да изскочат и гуми, окачване и други подобни и работата става криминална.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by the_gotinia View Post
    Ясно ми е че няма да мина с 4500лв.Подготвил съм още 1000лв за колата защото ми е ясно колко е перфектна,но тук мога да получа полезни съвети и може би да сваля още от цената.
    Хиляда лева е само да си оправиш предницата ако е леш. Ако не е правен задния мост и е разчекнала там са няколко стотин лева. По двигателя ако си на свещи, ламбда и дебитомер ( ако не са сменяни 90% са си отишли) 600лв.+ ако погорва масълце си за сегменти. Това е най-черния сценарии но не е невъзможен Затова отново ти препоръчвам сервиз.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Колега къде е колата която ще гледаш? Аз съм от Карлово и мога да ти съдействам с диагностиката на място, стига да искаш да се провери преди да си я платил! Е, и разбира се ако е в района около мен
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Колата е от Пловдив,а и има една която също загледах от Карлово и мисля да гледам и двете в един ден защото аз съм от София.Цените по тези коли са умопомрачителни наистина и май си е чист късмет да удариш сполучлива,но съм и много запален фен наистина за мен това е колата с най-невероятния интериор и дух.164 ме оставяше без дъх дори не мога да си представя какво прави 166

  8. #8
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by the_gotinia View Post
    Колата е от Пловдив,а и има една която също загледах от Карлово и мисля да гледам и двете в един ден защото аз съм от София.Цените по тези коли са умопомрачителни наистина и май си е чист късмет да удариш сполучлива,но съм и много запален фен наистина за мен това е колата с най-невероятния интериор и дух.164 ме оставяше без дъх дори не мога да си представя какво прави 166
    Тази от Карлово да не е моята?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    извинявам се за грешката от Хасково е

  10. #10

    Default

    Ако е от Хасково можем да я погледнем двамата с теб,имам същата от 3 години.

  11. #11
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Колега не знам само защо ти е вариант 2.0 тс. това е най неудачният вариант, да ме прощават колегите с такива мотори.
    По добре дизела или ако искаш бензин по горните мотори.
    Мое мнение.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Lucky изчел съм много от форума и искам точно този мотор защото не съм с тежък крак и обичам да си глезя колата пък и съм карал 164 2.0ТС трябва да ти кажа беше страхотна и мотора и още е страхотен,но вече е твърде стара.Горните класове вече са ми прекалено скъпи.Някъде във форума четох че глезиш ли си двигатела той знае как да ти се отплати което много ми хареса

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by the_gotinia View Post
    Lucky изчел съм много от форума и искам точно този мотор защото не съм с тежък крак и обичам да си глезя колата пък и съм карал 164 2.0ТС трябва да ти кажа беше страхотна и мотора и още е страхотен,но вече е твърде стара.Горните класове вече са ми прекалено скъпи.Някъде във форума четох че глезиш ли си двигатела той знае как да ти се отплати което много ми хареса
    Това последното е мое мнение и си го поддържам,но да припомня все пак за сериозните разлики между моторите 2,0 ТС,които се монтират на 164 и 166,а те уви не са в полза на мотора от 166 ( пак мое мнение). Особено в комбинацията с газ...
    Last edited by endeavour; 26-12-2010 at 09:02.

  14. #14

    Default

    За газта съм съгласен,не му понася на този мотор,дори и 95.Аз моя го карам само с 98 или 100,но с нормалната поддръжка,която му се полага няма да има никакви проблеми.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    За газта съм съгласен,не му понася на този мотор,дори и 95.Аз моя го карам само с 98 или 100,но с нормалната поддръжка,която му се полага няма да има никакви проблеми.
    Не успях да разбера точно какво искаш да кажеш колега с това че няма да има проблеми и на газ ако се поддържа добре или че и с поддръжка пак няма да издържи на газ!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •