Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 16 of 16

Thread: Лост за светлините !

  1. #16
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Така, такива ръчки ремонтирах на скоро, понеже не светеха късите, и врътката стърчеше по същият начин.
    За да оправиш стърчането трябва да свалиш целият модул, а той се сваля като се свали еарбега и волана и пластмасите. Тоест, колега ако си работи врътката не я пипай по-добре, а набиването не е добра идея понеже може да се допрецака съвсев.
    Устройството му не е като на форд, понеже съм разглабял и такива.
    Представлява следното черната пластмаса(шапчицата) се нахлузва в бяла такава, тя трябва да се вижда, а в бялата пластмаса е набита една ос е точно тая ос беше излязла на тея ръчки дето разглабях и преди да разваля целият модул си мислех, че е от черната пластмаса(шапчицата) най-отгоре.
    оправих я, като подпрях бялата въртяща се пластмаса в ръчката и набих остта и после повърхностната черна врътка се прибра прилично със съвсам мъничък луфт. Ако съм описал добре нещата мисля, че е станало ясно, че без да се разглоби целият модул нищо неможе да се оправи.
    Ето и малко снимки.
    Това което е оградено в червено и се намира под бялата пластмаса в дръжката е въпросният лост и трябва да се набие хубаво в бялата пластмаса на другият край на ръчката, но на снимката за съжаление съм одрязъл тая част.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 27112010(006).jpg   27112010(004).jpg  
    Last edited by vinilov; 06-01-2011 at 00:12.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •