Здравейте,
Наскоро си монтирах климатроник с работещи дисплеи и естествено започнах да се взирам в тях. И ми направи впечатление, че колкото повече карам колата, толкова външната температура се покачва. Ако карам в София или бавно, промяната е бавна. Но ако карам бързо, вдига показанията също доста бързо. Стигна се до ситуацията да тръгвам от София при минус 12 и до работата да показва +1, а реално едва ли е било повече от -10. Реших, че откъм мотора по някакъв странен начин има обдухване с топъл въздух. Последва облепяне на датчика и половината огледало. Резултат - нулев. Тогава се сетих, че съм усещал при отворен кой да е прозорец на колата да ми духа откъм вътрешната дръжка на колата и откъм тонколоната във вратата. Пробвах, отворих прозореца и... о,чудо - от +1 температурата падна до -8 за минути. Стигнах до извода, че по някакъв начин топъл въздух от купето, през вратата, стига до огледалото. Свалих духалката на вратата, натъпках яко дунапрен около мястото, където кабелите за огледалото идват от вратата. И поне засега съм доволен - показанията са си нормални. Падат, вдигат се и така. Доволен съм.