Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблеми в ходовата част

  1. #1

    Default Проблеми в ходовата част

    Добър ден.
    Купих си Алфа 164 2.5 ТД 95г,но се оказа,че по нея има сума проблеми,особено в предното и задното окачване.Предният тампон на макферсона беше отишъл,за това купих от морга и го смених.Нов струваше 80 лв...Пак тропа,но е доста по-добре.Но след като сложих целия амортисьор колата почна да занася ту на ляво,ту на дясо по-малко,но рязко.Доста трудно се одържа.Това дали е от кормилната рейка или не съм поставил правилно пружината(не е легналата правилно на леглото на амортисьора).Това дали може да се оправи от регулаж на преден мост(аз така и така ще трябва да ходя).Но днеска почна да тропа и задницата.Смятам,че пак е от тампоните,но не съм я разглобявал още и не знам какво да очаквам.Можете ли да ми кажете някакви сериозни проблеми при задното окачване,какво трябва задължително да се сменя и някакъв сервиз в Пловдив,за да я закарам там.
    Благодаря много

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by georgi`jelev View Post
    Предният тампон на макферсона беше отишъл,за това купих от морга и го смених.
    Quote Originally Posted by georgi`jelev View Post
    Пак тропа,но е доста по-добре.
    Ориент сме си и т'ва е майка!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  3. #3

    Default

    видя ли амотисиорите здрави ли са биалетки шарнири и отзад какво тропа на щангата има2 големи тампона може да са те може и малките в главините те са като втулки

  4. #4

    Default

    На предницата купих амортисьори(втора ръка) и горе-долу са добре.Но задницата въобще не съм я гледал.За сега основният проблем е,че постоянно мърда наляво-надясно,страх ме е да не ударя някой.
    А един въпрос не точно по-темата:
    1)Има едно копче ЕСОН това за пускането на климатроника ли е?Ако не как се пуска само вентилатора,защото нямам фреон.Аз само помпам температурата и аir+.Не ми работи дисплея и не мога да разбера.
    2)Километража не ми се включва.Разбрах,че обикновено има студени спойки,но понякога изгарял и датчика.Има ли смисъл да купа нов или по-добре някаква навигация?
    Благодаря предварително

  5. #5

    Default

    1)Има едно копче ЕСОН това за пускането на климатроника ли е?Ако не как се пуска само вентилатора,защото нямам фреон.Аз само помпам температурата и аir+.Не ми работи дисплея и не мога да разбера.
    2)Километража не ми се включва.Разбрах,че обикновено има студени спойки,но понякога изгарял и датчика.Има ли смисъл да купа нов или по-добре някаква навигация?
    Благодаря предварително[/QUOTE]

    копето е за да вклюиш само вентилатора или да изключ`иш компресора

    километража може де не работи по ред приини
    1 преебан червяк на скоростната кутия
    2 лоши споики
    3 изгоряял кондензатор на перката на червяка

    по вапроса за ходенето виж иди на стенд слет като си сменял амортисйори да ти оправят наклона на макферсона

  6. #6

    Default

    имам чуството че си купил моита алфа хахахахахаха
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  7. #7

    Default

    Ще съм ти много благодарен ако ми кажеш как се пуска климатроника и как само вентилатора.На дисплея нищо не пише само помпа градусите и не знам на климатик ли я карам или не(а нямам и фреон)
    Весела Коледа!

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Без фреон е се тая...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    43
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by georgi`jelev View Post
    Добър ден.
    Купих си Алфа 164 2.5 ТД 95г,но се оказа,че по нея има сума проблеми,особено в предното и задното окачване.Предният тампон на макферсона беше отишъл,за това купих от морга и го смених.Нов струваше 80 лв...Пак тропа,но е доста по-добре.Но след като сложих целия амортисьор колата почна да занася ту на ляво,ту на дясо по-малко,но рязко.Доста трудно се одържа.Това дали е от кормилната рейка или не съм поставил правилно пружината(не е легналата правилно на леглото на амортисьора).Това дали може да се оправи от регулаж на преден мост(аз така и така ще трябва да ходя).Но днеска почна да тропа и задницата.Смятам,че пак е от тампоните,но не съм я разглобявал още и не знам какво да очаквам.Можете ли да ми кажете някакви сериозни проблеми при задното окачване,какво трябва задължително да се сменя и някакъв сервиз в Пловдив,за да я закарам там.
    Благодаря много
    Извинявам се, че ще бъда груб, но с пръдня боя не става!!!

    Занася ти от скъсани задни тампони на носачите! Имах го същия проблем - а са бегом да си купиш 2-ра ръка и да ги смениш.

    Е такива като теб развалят имиджа на тези прекрасни коли!
    Утре ще купиш ли и филтри 2-ра ръка бе пич?

    Лиши се 1 месец от возене и си събери пари за нови части - не се излагай.
    Да не говорим, че предницата няма да ти излезе толко скъпа за ремонт - повечето магазини вече правят по 10,15,20 % отстъпка. Пиши ми на лично и ще те свържа с много хора.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •