Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Искам да купя една 164-ка.Съвети и препоръки

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default Искам да купя една 164-ка.Съвети и препоръки

    Здравеите на всички Алфисти!Дилемата е следната.Съвсем случайно виждам една Алфа 164 2 T.S. 1989g. потънала в прах зад един затънтен блок с надпис продава се,то си беше любов от прав поглед .Разпитах за Алфата и се оказва ,че я продава една вдовица.Колата не е карана 4 години, 3 в гараж и последната навън.Запазена е от вън и от вътре на 175000 км.КАЖЕТЕ КАКВО ДА ГЛЕДАМ КАТО ПОТЕНЦИАЛНИ ДЕФЕКТИ ИЛИ БАДЕЩИ ПРОБЛЕМИ НА ОГЛЕДА И СЪВЕТИ.Искат и 1000лв. но ще я спазаря и за 700лв.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Човек, ако наистина е стояла 4 години те очакват много забавления. Една колата като не се кара предполагам се сещаш колко глупости като нацепени гумени маркучета и т.н. ще излязат. Просто в този случай незнам какво може да те посъвтвам. Иначе със сигурност колегите с 164 ще ти кажат точно какви са им болките и къде да гледаш. Но на място няма да са много нещата.
    145 1.7 16V Boxer


  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Идеята е ако я спазаря за 700 даречем за още 300 400 да стане кукла

  4. #4
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Здарвей колега 300лв ще са ти само документите ( ГО , преглед ако има газ и преглед на нея), ако се наложи и акумулатор още 200лв за хубав. Ако пали без проблем и не е разбито окачването и колата е много запазена може и да си заслужава 700лв , но за около 1000лв има по-нови на години и в движение.Но колега ако колата ти влезла в сърцето аз на твое място бих я взел колкото и да ми излезе след това да я вкарам в движение , поздрави
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  5. #5
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    много зависи от състоянието на колата,все пак 4 години са доста време ,но ако ти харесва и си заслужава взимай
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Огледай всички гумени уплътнения и маркучи. Занеси зареден акумулатор и пробвай да запалиш.
    Ако те кефи вземай.
    Окачването не е някаква скъпотия, да провериш как са кабелите на свещите и бобината.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Огледай всички гумени уплътнения и маркучи. Занеси зареден акумулатор и пробвай да запалиш.
    Ако те кефи вземай.
    Окачването не е някаква скъпотия, да провериш как са кабелите на свещите и бобината.
    Бензиновия филтър и помпа сигурно също са се спекли и е хубаво да се проверят.Маслото също.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Бензиновия филтър и помпа сигурно също са се спекли и е хубаво да се проверят.Маслото също.
    То бензиновия филтър и маслото задължително ще ги смени (виж за банзиновата помпа си е важно) Макар че има на части 164-ки по моргите и нея ще намери.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Евентуално да кажете актуални цени за кабели,меки връзки,г.филтър и бобина,че да почвам големите сметки

  10. #10
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    За кабели има тема - цени различни, аз в момента съм на такава вълна с моята 164-ка, бобини втора ръка 50-70 лева, кабели тесла нови и ги нарязваш с правилната дължина (май около 124 лв. казаха в темата- иначе има някакви измислени марки комплект готови за 180 лева- забравих какви казаха) банзинов филтър от 9 до 13 лева зависи от къде го купуваш, маки връзки и др. не съм вземал , ама търси втора употреба и няма да е дебело.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #11

    Default

    ако те кефи зимай я да страдаме заедно и това е,бензинова помпа е бош и е 496 лв оригиналната а най евтин аналог с гумена приставка е 90 лв-3 бара,амортисьори задни под 140 лв не знам да има а предни под 125 лв,аз съм с каяба задни по 178 лв, голям тампон предни носачи 18 лв, задни тампончета 4 бр по 10 лева,съединител VALEO средно е 260 лева за 2.0 тс ,маркучите ако ти църкат за бензина са 3 часа с разглабянето сглабяне и поставянето и струва с маркуч Семперит и скобите около няма 15 лева,спирачните апарати ако са блокирали са гирлинг 38 като на ауди става ремонтен коплект от фолксваген а буалото се навива с инструмент ако не можеш най лесно натисни го с тежестта на колата с прага и върти с ключ за флекс,12 лв ти е DOT 4 течност за спирачки на AC DELCO,маслото си знаеш селения голд примерно филтерчета това онова,8 свещи бош по 10 лв парчето,може да имаш проблем с ръждата на задният мост погледни от долу че тия по старите си гният,абе хвани някой да дойде с теб ама за 700 лева и в мобилето ще вземеш същтото,абе ако е запазен салона вътре и не е издран и не е удряна и е позапазена що па не година кола не кара братко,в скоростите маслото е Тутела 75-90 и е около 22-23 лева литъра трябват ти 1.800,антифриза е ясен колко е,ремъците дето движат климатика и алтернатора и водна помпа и тн са 2 горе долу на Гейтс и 2та са 35 лв,шайби ролки да няма блокирали паразитна колко беше 90 лв а обтяжна 45 лв,предно стъкло 150 лв,дръжка на врата ако е строшена е 60 лв-външна,не вярвам да имаш проблем с двигател и скорости,късмет.

  12. #12
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    свещите за този мотор по каталог ми ги дадоха голдън лодж ,дават им 40 хил км аз изкарах 55 хил и бяха по7,5лв/бр а 164 на части във форума има
    пп мен оше мее яд за мойта,
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  13. #13

    Default

    Ако през тия 4 години буквално не е палена, освен всичките потенциални маркучи, гумички, семеринги и т.н., има голяма вероятност и сегментите да са фира, което означава отваряне на двигател. Това с 300 лева да правиш кола "кукла" ако изобщо е възможно, колата трябва да е примерно голф 2 от първите - тук колегите ти казват, че цените за ремонти са евтинджос в сравнение с по-новите алфи, а не в сравнение с ладите. Ако нямаш поне още хиляда (може и повече) левчета за наложителни ремонти според мен няма как да я направиш "кукла", каквото и да стои за теб зад това определение.

  14. #14
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    не е сигурно че се е скапала колата от това че не е карана от 4 год но ще излезнат мн работи за ремонт,аз скоро запалих един форд който не беше работил от 3 год и запали от раз работи перфектно спирачки и всичко си му е ок единствено протече мъркуча за бензина се беше разсъхнал.но при всички случаи не е добре че е стояла толкова време
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    За 700лв не мисля, че въобще има за какво да се чудиш! Щом не е ударена колата и е карана до послено си заслужава.Повече от половината коли нов внос са в същото положение, като тази.Висят по морги, паркинги с години докато не се появи някой българин! Единствено си приготви пари за прехвърляния, номера, застраховки, виж дали са плащани данъци, през годините, през които колата не е карана и дали жената е единствен собственик.Все пак става дума за наследство.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •